Šumperské Draky čeká cestování po stadionech soupeřů, začnou v Kopřivnici

Šumperské Draky čeká cestování po stadionech soupeřů, začnou v Kopřivnici

Jaroslav Svoboda, úterý 5.11.2019
Z následujících šesti soutěžních utkání jich hned pět odehrají Draci na půdě svých soupeřů. Značně nezvyklý los však šumperští hokejisté berou s respektem a jako výzvu. „Pokud se na jednotlivá utkání dobře připravíme, je v našich silách je zvládnout,“ vyhlížel již po posledním domácím utkání proti Valašskému Meziříčí náročné období trenér Martin Janeček. S pokorou pak k následujícím kolům přistupují i jeho svěřenci. Na druhou stranu jsou v soutěži nejlepším celkem v bilanci zápasů venku. Hájit tuto pozici budou již ve středu 6. listopadu od 18:00 na ledě kopřivnického HC ISMM.

Mezi první a druhou pětinou základní části čekali Draci plných 11 dnů na další mistrovské utkání. A to přineslo domácí nečekanou porážku se Žďárem nad Sázavou. Pokud se v hlavách fanoušků rodily rozpaky a nejistota, jestli po skvělé úvodní části soutěže nepřijde vystřízlivění, brzo vše vzalo za své. Draci hodili porážku za hlavu, vydřeli vítězství v Moravských Budějovicích a nasedli znovu na vítěznou vlnu.

Zvláště domácí výhry s Havlíčkovým Brodem (6:1) a Valašským Meziříčím (3:0) odkryly kvality celého týmu. Soustředěný výkon byl postavený na naprosté disciplíně a odhodlání vyhrát. Zejména zisk tří bodů s Valašským Meziříčím nese punc těžce vydřených, ale zasloužených bodů. Bobři potvrdili v Šumperku své kvality.

HC ISMM KOPŘIVNICE

Hokejisté kopřivnického celku jsou aktuálně na šestém místě tabulky, s bodovým náskokem na Žďár nad Sázavou. Právě s Plameny si hráči z města proslaveného Tatrovkami a Emilem Zátopkem poradili v rámci předposledního svého odehraného utkání, když doma vyhráli 6:3. Duel 14. kola proti Novému Jičínu byl následně odložen na polovinu listopadu. Doposud poslední zápas odehrála Kopřivnice na ledě bezbodových Moravských Budějovic, kde se v divokém utkání prostřílela k výhře 7:5.

V posledních dnech ohlásila Kopřivnice dvě zajímavé posily, když z Nového Jičína dorazil na zkoušku obránce Michal Krutil a kádr obohatil i polský juniorský reprezentant Ernest Bochnak. Ten prošel mládeží v Porubě, krátce se objevil i v dorostu Vítkovic či Havířova, okusil i finskou mládežnickou školu.

Pouze dva hráči kopřivnického týmu v dosavadním průběhu sezóny překonali metu 10 kanadských bodů, a to útočníci Dominik Suchý (8 gólů a 5 asistencí) a Samuel Ollender (3 góly a 8 asistencí). Na pěti kanadských bodech zakotvili nejproduktivnější obránci týmu, David Stříž a Radim Štěpánek. Vůbec přínos zadáků do střeleckého zápisu kopřivnického celku je velmi špatný, dohromady nastříleli obránci klubu jen 4 branky. Hůře ve východní skupině už jsou na tom pouze trápící se Moravské Budějovice, stále čekající na první bod do tabulky.

Poprvé proti svým – Adam Kofroň

Útočník Adam Kofroň opouštěl kopřivnickou kabinu hned po utkání HC ISMM v Šumperku. Přenesl si věci do kabiny Draků a stal se novou posilou lídra soutěže. Postupně pak již jako hráč šumperského celku absolvoval zápasy s téměř všemi soupeři v lize, chybí už jen jeden poslední. Právě Kopřivnice, kterou navíc trénuje otec Adama Kofroně.

Z kopřivnického týmu přicházel nynější člen druhé formace Draků s bilancí šesti odehraných zápasů se záznamem jedné branky a dvou asistencí. V kádru šumperského celku absolvoval o jedno utkání více, tedy sedm. Ale produktivita se výrazně zvedla, po boku dvojice Pokorný – Spratek zaznamenal šest branek a čtyři asistence.

První vzájemný duel vyzněl v Šumperku pro Draky

Poprvé v letošní sezóně se oba kluby střetly takřka přesně měsíc nazpět, 2. října se v Šumperku dostala Kopřivnice do vedení a náskok 1:0 držela až do druhé třetiny. Do ní ale vstoupil domácí tým lépe a během deseti minut došlo k obratu na 3:1. Draci nakonec vybojovali vítězství 5:2 i přes komplikace se sestavou, právě v tomto duelu například musel Marek Haloda naskakovat v útoku, když absentovali příslušníci elitní formace Jaroš a Milfait.

Zbývající program kola

SKUPINA SEVER: Dvůr Králové nad Labem – Most, Bílina – Jablonec nad Nisou, Vrchlabí – Trutnov a Děčín – Řisuty (vše od 18:00). Nová Paka volno.
SKUPINA STŘED: Kolín – České Budějovice, China Golden Dragon – Tábor, Příbram – Písek a Kobra Praha – Klatovy (vše od 18:00).
SKUPINA VÝCHOD: Havlíčkův Brod – Hodonín, Moravské Budějovice – Žďár nad Sázavou a Valašské Meziříčí – Opava (vše od 18:00). Nový Jičín volno.

INFORMACE O UTKÁNÍ

HC ISMM KOPŘIVNICE - DRACI PARS ŠUMPERK
datum: 6. listopadu 2019 v 18:00
Zimní stadion Kopřivnice

textový online přenos: www.onlajny.com
rozhodčí: František Held – Přemysl Bartek, Matěj Bartoň

Foto: Věra Václavková

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Stadion Litoměřice
DRACI PARS ŠUMPERK