Draci rozlouskli tvrdý opavský oříšek

Draci rozlouskli tvrdý opavský oříšek

Jaroslav Svoboda, Jaroslav Svoboda, foto Věra Václavková, úterý 11.8.2009
Š u m p e r k - Draci zvládli další přípravné utkání a potřetí v řadě odešli z ledu v pozici vítěze utkání. Před slušnou návštěvou 500 diváků a za nadšeného prozpěvování domácího kotle přehráli opavský Slezan 5:2 a dokázali najít recept na tvrdě hrajícího soupeře. Slezan se na ledové ploše prezentoval usilovnou hrou založenou na důrazu a aktivním napadání. Typický hokej semknutého opavského výběru však na domácí kádr nestačil. Ten zvláště díky dvěma trefám Jiřího Haška, který si připsal i jednu asistenci, zvítězil 5:2.
příp. úterý 11.8.2009
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slezan Opava
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slezan Opava
5:2
(1:0, 1:1, 3:1 - 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Pekr (Vosátko), 21. Hašek (Holík, Antonovič), 46. Meluzín (Hašek, Antonovič), 51. Hašek (Holík), 52. Hulva (Pavelek) - 39. Grofek (Černý), 42. Tošenovjan (Plachký). Rozhodčí: Valouch - Langr, Matěj. Vyloučení: 7:10, navíc Sedlák (Šumperk) 10 a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.
Šrámek - Podešva, Meluzín, Hulva, Hašek, Pavelek, Senko, Ondráček, Holík, Ambruz, Antonovič, Barus, Varga, Novotný, Rangl, Sedlák, Noga, Vosátko, Pekr.
Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Plachký, Plánovský, Schreier, Gulda, Kysela, Grofek, Měch, Černý, Chalupa, Kříž, Tošenovjan, Wolf, Polok, Tůma, Baďura, Koschatzký, Džemla.

Komentář k zápasu

Šumperští hokejisté se podruhé v letošní přípravě představili domácímu publiku, Opava pro změnu podruhé nastoupila na ledě soupeře. A zatímco Šumperk si udržel domácí neporazitelnost v přípravě, Slezan poprvé letos prohrál.

Draci sice vstoupili do utkání lépe a hned v úvodu jen těsně utekl kotouč Antonovičově hokejce a následně nepřekonal Iláše Barus, pak ale začali zlobit hosté. Džemlovu ránu Šrámek kryl, Grofek pálil těsně mimo a v sedmé minutě pálil Tichý, jehož bombu před sebe vyrazil Šrámek. Poskakující kotouč domácí uklidili do bezpečí. Skóre utkání tak otevřel šumperský odchovanec Matěj Pekr, který za Iláše dotlačil Vosátkovu přihrávku. Domácí ožili a další gól mohl vstřelit Barus, jeho však se štěstím vychytal Iláš. Tečku za první třetinou udělala další bomba Tichého od modré. Šrámek měl s jeho ránou znovu problémy, přesto nakonec kotouč skryl.

Sotva se početná divácká návštěva usadila na svá místa na začátku druhé třetiny, měnilo se skóre podruhé. Krásnou akci rozjelo trio Antonovič - Hašek - Holík. Fanoušci pak mohli opěvovat pevnou ruku Jiřího Haška, který před prázdnou brankou chladnokrevně zatloukl povedenou kombinaci. Rozjetý Šumperk stíhal Ilášovu branku v lavině šancí, ale hosté se ubránili i dvojnásobnému oslabení. A když už stadión oslavoval možný třetí střelecký úspěch, zamířil Antonovič těsně nad břevno. Svou druhou branku v zápase měl na dosah hole i Hašek, tentokrát však jeho pokus pouze laškovně olíznul tyč. Hosté tak dostali prostor zdramatizovat zápas a to se jim povedlo. V závěru třetiny se prosadil kanonýr Grofek a do kabin se šlo za pouze brankového vedení Draků.

Jak skončila druhá část hry, třetí stejným obrazem začala. Michal Tošenovjan propálil Šrámka střelou mezi betony a po necelých 42 minutách svítil na ukazateli stav 2:2. To však bylo vše, co hostitelé Opavě dovolili. Roman Meluzín totiž ve 46. minutě nezahodil krásnou Haškovu přihrávku a rozhodl o domácí výhře. Tu pojistil Šumperk na rozmezí 51. a 52. minuty. Nejprve skóroval Jiří Hašek, který do sítě dorazil Holíkovu bombu, následně rozjásal tribuny Jakub Hulva. Kapitán Zdeněk Pavelek, který naskočil do zápasu v pozici obránce, našel dobře postaveného Hulvu, jehož střela skončila u pravé tyče Ilášovy branky. Draci v závěrečné fázi zápasu zkušeně vítězství pohlídali a za neúnavného oslavování domácího kotle dokráčeli k výhře 5:2.

Po skončení utkání se diváci dočkali i atraktivních nájezdů, ve kterých také Šumperk uspěl. Draci v nich zvítězili 2:1, rozhodující trefu obstaral Aleš Holík.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, kouč Salithu Šumperk: "Opava hrála svůj typický hokej. To jsou kluci, kteří jsou všichni až na dvě výjimky z Opavy a jde to na jejich výkonu vidět. Nicméně nás prověří až čtvrteční utkání s Olomoucí."

Fotografie ze zápasu