Další domácí představení obstará duel s Opavou

Jaroslav Svoboda, pondělí 10.8.2009
Š u m p e r k - Již čtvrté přípravné utkání čeká na šumperské hokejisty. Draci se po prohře v Olomouci, domácím vítězství s Jastrzebie a výhře v Havířově střetnou s účastníkem druhé ligy, s hráči Slezanu Opava. V jeho kádru přicestuje i několik exšumperských hokejistů. Slezané v dosavadní přípravě na novou sezónu odehráli dva zápasy - v nich narazili pokaždé na Vsetín a z ledu doposud odešli vždy neporaženi. První utkání skončilo remízou 4:4, v odvetě zvítězila Opava 6:4.

V prvním utkání, které se hrálo na vsetínském ledě, se v brance Opavy představil David Iláš a inkasoval čtyřikrát. Slezan ani jednou v zápase nevedl, jeho branky vstřelili Wolf, Chalupa, Černý a Grofek. Dvě asistence si připsal v Šumperku stále velmi populární zadák Michal Kukol, který dokázal s Draky vybojovat postup do první ligy v sezóně 2006/07.

Opavská odveta přinesla domácí vítězství, když v brance se opět objevil Iláš a i tentokrát inkasoval čtyřikrát. Vývoj utkání však byl poněkud odlišný, než jak tomu bylo ve Vsetíně. Domácí vedli již v první minutě, když se trefil Grofek, na kterého v šesté minutě navázal Wolf. Vsetín ale dokázal výsledek otočit a ve 22. minutě již vedl 3:2. Přesto se z výhry radovali domácí, další jejich trefy přidali Kříž, znovu Wolf a vítězství pečetil gól Guldy a druhý střelecký úspěch Grofka. Ten tak opět potvrzuje pozici tahouna opavského celku.

Draci musí před přípravným utkání oželet absenci Michala Vymazala, který duu Režnar - Žůrek chybí kvůli zranění. V obraně již příznivci Šumperka nespatří Jána Vrtíka, který ukončil spolupráci a z osobních a rodinných důvodů se navrátil zpět na Slovensko. Chybět však nebudou testované možné posily kádru. V dosavadním průběhu přípravy se výborně jeví odchovanec Jakub Orsava, střeleckou formu chytl Jiří Hašek.

Další přípravné utkání začíná v 18:00 a to v úterý 11. srpna 2009. Všichni fanoušci jsou samozřejmě srdečně zváni.