Draci předvedli heroický výkon a porazili favorita ligy

Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda, pondělí 10.11.2014
Šumperští hokejisté dokázali v rámci 23. kola porazit na svém ledě Piráty z Chomutova. Šumperk prohrával sice ve třetí minutě 0:1, ale pak se vše obrátilo k lepšímu. Drakům se podařilo v 15. minutě vyrovnat, kdy skvělá souhra Žálčík, Moskal, Staněk skončila gólem prvně jmenovaného. Druhá část hry byla velice vyrovnaná, ale ani jeden z týmů nedokázal skórovat. Ve 47. minutě se dokázal podruhé prosadit Lukáš Žálčík, který poslal po krásné přihrávce Aleše Staňka Šumperk do vedení. Díky bojovnosti a fantastickému výkonu VLADISLAVA KOUTSKÉHO, který během zápasu doslova čaroval, dokázali draci udržet vedení a získat velice důležité tři body do ligové tabulky.
23.kolo pondělí 10.11.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - Piráti Chomutov
2:1
(1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Žálčík (Moskal, Staněk), 47. Žálčík (Staněk, Gewiese) – 3. Koma (Hovorka, Gajovský). Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Wesley. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 1070. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Koutský – Holík, Drtil, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík, Vágner – Vávra, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žalčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Kužílek, Vachutka, Cink
Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, Drtina, Rýgl, Mrázek, Tejnor – Hovorka, Gájovský, Hřebejk – Kvetoň D., Dušek, Sikora – McGregor, Kämpf, Kvetoň L. – Kaše, Račuk, Šagát

Po střetnutí s posledním týmem tabulky, kdy draci porazili 8. listopadu Havlíčkův Brod, čekal na šumperské publikum podstatně jiný hokejový večer. Do Šumperku dorazil lídr tabulky, byť bez zraněných Růžičky, Scalza, Sinisala i bez reprezentanta do 20 let Davida Kašeho, ale i tak s narvaným kádrem plných hvězd.

Draci stále postrádali v první lajně Marka Haase, a také lepší vstup do zápasu. Hosté ovládli v prvních minutách dění na ledě a Vladislav Koutský se musel pořádně činit. Navíc hosté ve třetí minutě otevřeli skóre utkání, když se trefil obránce Jaroslav Koma, který za modrou v pohybu napálil puk přesně do šibenice.

Draci se v dalším průběhu oklepali ze špatného úvodu a v desáté minutě navíc zaskočili favorita, když přihrávku za obranu mohl v brejku využít Daniel Vrdlovec. Byl však faulován, dostal tak šanci na reparát. Zakončení po vzoru Petera Forsberga však na Kopřivu nestačilo, vytáhlý brankář špičkou betonu vykryl střelu. Ve 14. minutě již hosté museli do čtyř po faulu Davida Květoně a šumperská přesilovka se potvrdila jako nadstandardně využívaná situace. Moskalu přihrávku před branku zužitkoval střelecky potentní Lukáš Žálčík a bylo vyrovnáno.

Nastartovaní domácí sice v první třetině již gól ani po Moskalově šanci nedali, v úvodu druhé ale měl obrovskou tutovku zkušený Plášek, kterému však před prázdnou brankou nepřálo štěstí. To opustilo o deset minut později i hosty, když Dušek trefil jen tyč Koutského branky. Chomutov pak hrál v šesti a v další přesilovce se mohl podruhé trefit Žálčík, ale z dorážky těsně minul.

Plášek měl šanci i v úvodu třetí třetiny, znovu se ocitl v gólové situaci, tentokrát jej ale vychytal bravurně Kopřiva. Ve 46. minutě pak musel znovu na trestnou David Květoň a stejně jako v první třetině i tentokrát Žálčík Květoňův faul zle trestal. Po obdobné souhře se opět ocitl šumperský odchovanec mezi kruhy a nedal Kopřivovi nejmenší šanci.

Závěr se však změnil v obrovský souboj Pirátů proti Vladislavu Koutskému. Toho nejprve nepropálil Kanaďan McGregor, v padesáté minutě vychytal šumperský gólman i smolaře dne, Davida Květoně. Závěr už se měnil v drtivý tlak hostů, domácí ale kolotoči přihrávek srdnatě vzdorovali a absolutní nasazení nakonec slavilo úspěch. Staněk sice půl minuty před koncem minul prázdnou klec, ale po následném zakázaném uvolnění domácí i přes prohrané buly již nepustili hosty do zakončení.

Obrovské ovace tribun po finální siréně po zásluze patřily domácím hráčům, kteří s enormním nasazením porazili chomutovské Piráty. Šumperk viděl nadstandardní prvoligovou podívanou se šťastným a vítězným koncem.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Trošku jsme zaspali začátek první třetiny a bohužel nám soupeř hned na samotný úvod dal gól. Pak ale vše šlo daleko lépe, výborně nás v brankovišti podržel brankář Koutský. Chci klukům moc poděkovat za odhodlaný a bojovný výkon, kterým dnes získali proti silnému Chomutovu všechny body. Dnes jsme naplno dřeli snad pětapadesát minut a nefaulovali, poctivě dohrávali souboje. Myslím, že hokej se dnes musel líbit i lidem, i když moc branek nepadlo. Zápas byl celou dobu nahoru a zase dolů, snad nám tohle tempo vydrží.

Břetislav Kopřiva, Piráti Chomutov: Na obou stranách bylo vidět veliké nasazení a boje o každý kotouč. Od druhé třetiny jsme začali hrát hokej, který jsme chtěli. Šumperk ale úžasně bojoval a nám nepadaly do branky žádné puky od prostřední části. Ačkoli si domácí dnes výhru rozhodně zasloužili, přeci jen bylo na ledě několik rozhodnutí, které se daly řídit více citlivě. Tím samozřejmě nechci nic vyčítat rozhodčím. Neuspěli jsme dnes proto, že přišla řada nevyužitých šancí. Hraje se na góly a těch dal více Šumperk.