Po rychle inkasovaném gólu jsem se necítil dobře, ohlíží se za duelem s Piráty VLADISLAV KOUTSKÝ

Martin Schwarz, pondělí 10.11.2014
Tohle byla jízda zakončená potopením pirátské lodi! Šumperk se v rámci 23. kola utkal s před začátkem duelu vedoucím mužstvem tabulky z Chomutova. Bojovnost, nasazení a zápolení o každý puk. Nakonec přišla sladká odměna za nevypuštění ani jedné minutky na ledě. Draci těsně udolali jednoho z favoritů soutěže 2:1 a Severočeči odjížděli zpátky domů bez bodového zisku. „Po prvním inkasovaném gólu, který přišel hned na začátku úvodní třetiny, jsem se moc dobře necítil. Jedna z prvních střel a navíc hodně z dálky. Ale jejich hráč to trefil dobře,, vzpomínal na nelehký start nakonec vítězného střetnutí gólman modrožlutých VLADISLAV KOUTSKÝ. Zaslouženě získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání z domácí strany.

Zodpovědná hra po všech směrech, spokojenost dračích trenérů po zápase s výsledkem a báječná podívaná pro fanoušky na zimním stadionu v Šumperku. Přesně takový byl pondělní večer na severní Moravě, kde domácí draci vyzvali na souboj silnými jmény našlapaný Chomutov. Severočeši museli uznat šumperskou zarputilost i parádní představení gólmana Vladislava KOUTSKÉHO, jenž svou družinu podržel v nejistých momentech stěžejními zákroky. Právě on byl později označen za nejlepšího muže duelu na straně Salithu.

Začátek zápasu podle umístění v tabulce. Chomutovští na nic nečekali a Pirát Jaroslav Koma už při průběhu třetí minuty poslal hráče oblékající bílé trikoty do vedení. Jenže kdo tušil, že půjde o první a zároveň poslední trefu loňského extraligisty v utkání? „Po prvním inkasovaném gólu jsem se moc dobře necítil,“ rozmýšlel zpětně v pozápasovém rozhovoru strážce šumperské svatyně Vladislav Koutský. „Šlo o jednu z prvních střel na naši branku a navíc letěla hodně z dálky. Ale jejich hráč trefil volné místo dobře,“ pokračoval jedním dechem. Koutského statistika vykazovala po zaznění závěrečné sirény osmadvacet úspěšných zákroků a zlepšení celkového průměru obdržených puků v síti.

Vladislav Koutský (vpravo) podržel tým a byl jedním z hlavních strůjců tříbodové výhry nad Chomutovem

„Dá se říci, že Chomutov se postupně rozehrával a pořádně šlápl na plyn zhruba v půlce zápasu. První třetinu celá parta, až na jednu inkasovanou branku, provedla velice kvalitně. Stejně jako zbytek utkání, kdy byla znát velká bojovnost,“ podotknula brankářská jednička draků k další otázce. Kučerova sestava opět potvrdila, jak dobře se dokáže připravit pro zápasy s favorizovanými kádry. „Možná si Piráti mysleli, že je nemůžeme tolik ohrozit, když pořád vyhrávají, proto asi hráli více v klidu. Když ale dostali druhý gól, začala pořádná honba o každý puk. Je super, že jsme zvládli zabránit jejich vyrovnání,“ dodává spokojeně. „I z atmosféry bylo cítit, že lidi hokej dnes opravdu bavil. Diváky hra trochu vybláznila, což nám pochopitelně pomáhá.“

Dlouho zářilo na světelné tabuli vyrovnané skóre 1:1, když za domácí barvy srovnával ještě před uplynutím první dvacetiminutovky Lukáš Žálčík. Stejný muž potvrdil výbornou střeleckou formu i při rozhodující brance, to svým druhým zásahem zápasu a čtvrtým za poslední dvě utkání využil druhou početní výhodu Šumperka. „Je možné, že kluci přede mnou i já máme mírně v hlavách, že přijíždí k domácímu zápasu nějaký kvalitní celek. To nás donutí hrát zodpovědně a bojovat,“ hovořil Koutský o motivaci proti favorizovaným Pirátům, kteří propasírovali touš do jeho klece jedinkrát. Draky nyní čeká náročný program, včetně dvojzápasu s Kadaní. „Nejde ani tolik o to, že je hodně zápasů. Spíše cestování bývá často nepříjemné. Ze Šumperka máme skoro všechny soupeře daleko a síly po jízdě autobusem malinko ubývají,“ uzavřel a zmizel za dveřmi kabiny.