Draci opět vysoko vyhráli a jdou do čela tabulky

Jaroslav Svoboda, úterý 28.9.2010
R o s i c e - Až nečekaně hladký byl průběhu svátečního souboje mezi šumperskými Draky a brněnskou Technikou. Ta v exilovém prostředí v Rosicích skórovala až za stavu 0:6, přičemž dvěma góly napomohli ke konečnému vítězství žlutomodrých hokejistů JAN MATĚJKA a také nejlepší střelec ligy MICHAL VELECKÝ. Svěřenci Radka Kučery vyhráli šesté utkání v řadě a poněvadž Prostějov doma prohrál s lepšícím se Valašským Meziříčím, vyhoupli se Draci zaslouženě do čela tabulky.
7.kolo úterý 28.9.2010
TECHNIKA HOCKEY BRNO - DRACI PARS ŠUMPERK
2:7
(0:3, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 40. Žalud, 47. Benýšek (Rajnoha, Strýček) - 6. Velecký (Malý, Tesařík), 12. Velecký (Malý), 19. Matějka (Hulva, Brunec), 25. Malý, 31. Holík (Meluzín, Novosad), 33. Haas (Velecký), 54. Matějka (Hulva). Rozhodčí: Pokorný - Lukš, Musil. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 0:6, 2:6, 2:7.
Jirkův (21. Novák) - Lattner, Žalud, Vojsovič, Košecký, Špaček, Strýček, Úlehla - Mráz, Barus, Česnek - Odehnal, Benýšek, Rajnoha - Brzobohatý, Kachlík, Bělohlávek - Matouš, Fára.
Boška - Holík, Novotný, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Drtil - Matějka, Hulva, Brunec - Novosad, Meluzín, Fischer - Haas, Velecký, Malý - od 41. minuty Peška, Skoumal, Cink

Šumperští hokejisté zajížděli do Rosic možná s mírnými obavami, protože v přípravě tu odehráli hodně náročný duel s Technikou. Jenže od té doby uběhlo hodně bully a tentokrát ovládli led jasně hosté.

Ti už od samotného úvodu potvrdili herní pohodu dnů minulých a v samotném úvodu šesté minuty je poslal do vedení ostrostřelec Michal Velecký. Ten převzal kotouč po spolupráci Malého s Tesaříkem, načež poslal puk za záda Ondřeje Jirkův. Brněnský gólman si první třetinu musel protrpět a po dalších šesti minutách hry se tváří v tvář postavil najíždějícímu Michalu Veleckému. I tentokrát byl šumperský šutér neomylný a hostující fandové začínali tušit, že by se nemuseli z promrzlého rosického stadionu vracet s prázdnou.

Zvláště když chvílí před sirénou zakombinovala formace vedená Jakubem Hulvou. Doposud druhý šumperský útok byl do zápasu poslán jako elitní linie Draků. Brunec rozehrál v devatenácté minutě útočný výpad, kdy po Hulvově finální přihrávce zvyšoval již na 3:0 Jan Matějka, autor oné desáté branky v posledním kole proti Uničovu.

Domácímu výběru kouče Kaňkovského nezvedla náladu ani přestávka, pět minut po návratu z kabin totiž inkasovali brněnští hokejisté počtvrté. To již stál mezi tyčemi odchovanec Techniky Josef Novák. Po samostatné akci jej překonal Tomáš Malý. Své si k osudu utkání řekl i kapitán Draků Aleš Holík, který si přesnou trefou v polovině zápasu přiživil naděje na udržení pozice nejproduktivnějšího beka ligy. A když o další dvě minuty později po Veleckého přihrávce zatloukl kotouč za bezradného Nováka Haas, nad rosickým ledem se začala vznášet vrtkavá vůně možného debaklu.

Domácí se přesto trochu zmátořili a před koncem druhé třetiny snížil na 1:6 Filip Žalud. Další posun k esteticky hezčímu výsledku z pohledu domácích přišel při trestu Aleše Holíka. Domácí tým využil přesilové hry, po souhře Strýčka s Rajnohou skóroval Karel Benýšek. To však bylo z pohledu domácích definitivně vše, naopak Jan Matějka ještě jednou rozjásal na tři desítky šumperských příznivců, kteří si za podporu v Rosicích zaslouží pochvalu. Po přihrávce Tesaříka zvýšil šumperský odchovanec šest a půl minuty před závěrečnou sirénou na konečných 7:2. Poslední minuty již spíše v lehčím tempu dohrávaného utkání oživil šumperský "Vysoký jalovec".

Svěřenci Radka Kučery se po další vysoké výhře vyhoupli do čela tabulky, doposud vedoucí Prostějov totiž zaváhal s Valašským Meziříčím. V dalším kole budou v neděli 3. října hostit Draci Frýdek-Místek. Zápas začíná v 17:00.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Oproti předchozím zápasům se nám podařil vstup do utkání a v první třetině jsme byli lepším týmem. Dokázali jsme proměňovat naše šance a po zásluze jsme vyhráli.