Draci opět porazili Kopřivnici a vrací se do čela skupiny

Jaroslav Svoboda, sobota 27.10.2018
Šumperští hokejisté si opět v souboji s kopřivnickou Tatrou zastříleli. Po výhře 9:0 na půdě soupeře tentokrát skórovali osmkrát v domácím prostředí. Divoké vítězství 8:4 zajišťuje svěřencům Jozefa Zavadila návrat na první místo skupinové tabulky, s ohledem na prohry Valašského Meziříčí a Nového Jičína.
13.kolo sobota 27.10.2018
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Kopřivnice
8:4
(4:2, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Vorobjev (Romančík), 7. Plášek (Čuřík, Drtil), 8. M. Haloda (Antonov, Ostřanský), 20. Antonov (Krejčiřík, Sedlák), 34. Sedlák (Drtil, Plášek), 36. Krejčiřík (Plášek), 39. Hroch (Drtil), 56. Antonov (Ostřanský, M. Haloda) - 5. Mach (Tomášek), 19. Mach (Suchý, Tomášek), 30. Ficek (Sluštík, Marek), 41. Gebauer (Mach, Tomášek). Rozhodčí: Škach - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:8, navíc Sluštík (KOP) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. Diváci: 862. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:4, 8:4.
Kristín – Tolokonnikov, Gewiese, Drtil, Haloda M., Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Urban, Plášek, Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský
Hromada – Stříž, Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Bail, Marek, Mach, Fojtík – Pěnčík, Korec, Mach, Červenka, Gebauer, Suchý, Raška, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík

Draci v minulém kole na půdě Valašského Meziříčí sice první místo v tabulce neuhájili, ale nemuselo je to dlouho mrzet. S oběma novými posilami v sestavě se Šumperk představil doma proti Kopřivnici a díky divokému vítězství se vrátil na čelo tabulky.

Draci měli parádní vstup do zápasu a ve vzájemných zápasech s Kopřivnicí pokračovali tam, kde na půdě soupeře po výhře 9:0 skončili. Uběhlo 48 vteřin a Dmitrij Vorobjev otevřel z prostoru na brankovišti skóre. Bohužel brzo bylo vyrovnáno, když Tatra v přesilové hře uspěla zásluhou kapitána Jakuba Macha. Na jeho pohotovou střelu Kristín nestačil reagovat a Kopřivnice tak poprvé v sezóně vstřelila Drakům gól.

Do konce třetiny se ale skóre měnilo ještě čtyřikrát. V čase 6:50 zajistil Drakům znovu vedení pohotový Karel Plášek, který nikým neatakován opět v prostoru na brankovišti poslal kotouč za bezmocného Hromadu. O necelou minutu později přenechal Ostřanský puk Antonovovi, který přihrál Marku Halodovi. Jeho rána zapadla do Hromadovy branky. Tatra pak ještě v závěru třetiny snížila, znovu zásluhou Jakuba Macha, ale gól do kabin nakonec zapsal Šumperk. Rychlou kombinaci prakticky celé formace Draků zakončil, opět z volného prostoru na brankovišti, Rus Vladimir Antonov.

Kopřivnice sice ve druhé třetině navýšila tempo a snížila rozdíl po trefě Dominika Ficka, ale nestačilo to. Do kolen je srazila drtivá pětiminutovka, během které Draci nastříleli tři branky. Nejprve nechytatelně tečoval Drtilův pokus Tomáš Sedlák. O chvíli později si pohrál s hostující obranou Vojtěch Krejčiřík, který se šumperskému publiku uvedl při svém prvním domácím startu za Draky nádhernou individuální akcí. A na 7:3 pak procedil kotouč mezi Hromadovými betony Daniel Hroch.

Hosté tak nutně potřebovali rychlý gól v úvodu třetí třetiny, aby mohli ještě ohrozit domácí. A to se povedlo, již po 27 vteřinách hry se z brankoviště trefil Robin Gebauer. Jenže víc toho Šumperk Kopřivnici nepovolil. Naopak v 56. minutě pečetil výhru 8:4 druhou trefou v zápase Rus Vladimir Antonov. Ostřanský předal na pravé křídlo svému spoluhráči, který rozjetý nechal za sebou posledního zadáka a v blafáku nedal Hromadovi šanci.

Draci po vítězství 8:4 znovu zamířili na první místo skupiny Východ, když Nový Jičín prohrál s poslední Orlovou a Valašské Meziříčí utrpělo debakl s Hodonínem.

Jozef Zavadil (Draci Šumperk): Dnes jsem s předvedenou hrou a s výsledkem spokojený, když hodnotím celý měsíc, tak jsem vysoce nespokojený. Dostáváme góly z lhostejnosti a o první místo se musí hrát úplně jinak. Je třeba chodit do všech situací připravený na sto procent. Něco se musí zlepšit, my víme co a pracujeme na tom. Problém je, že musíme opět hledat obránce, protože jsme zjistili, že Nikolaj dostal vízum pouze na 12 dní a v tuto chvíli vůbec nevíme, jak to s ním bude dál.

Jaroslav Kofroň (HC Tatra Kopřivnice): Dnes byl Šumperk opět jasně lepším týmem. Mrzí mě náš nedůraz a nasazení některých hráčů. Pokud nebudeme hrát všichni na sto procent, neporazíme nikoho.