Těžká domácí zkouška, Draky čeká souboj se sousedem v tabulce

Těžká domácí zkouška, Draky čeká souboj se sousedem v tabulce

Jaroslav Svoboda, sobota 27.10.2018
Když se šumperští hokejisté v domácím prostředí dostali po vítězství nad Novým Jičínem zpět do čela tabulky, zdálo se, že krize je zažehnána. Šumperský klub navíc oznámil příchod dvou zajímavých posil, Jakuba Čuříka a Vojtěcha Krejčiříka. Což o to, že obě nové tváře se ve Valašském Meziříčí radovaly ze vstřelené branky, Draci prohráli a spadli zpět na třetí místo tabulky. V sobotu 27. října tak na svěřence Jozefa Zavadila čeká další atak příček nejvyšších. V domácím prostředí narazí na aktuálně čtvrtý tým tabulky, HC Tatra Kopřivnice. Uspějí šumperští hráči na svém ledě? Začátek zápasu je v 17:00, přijďte podpořit hráče v cestě za důležitým vítězstvím.

Na skok první v tabulce

Když Draci po třech porážkách v řadě dokázali doma přehrát v té době vedoucí Nový Jičín hladce 6:1, vrátili se na čelo tabulky. Bohužel jen na skok. Po porážce 2:4 na Valašsku se Šumperk poroučel znovu na třetí post tabulky. Tentokrát za vedoucí Valašské Meziříčí a druhý celek Nový Jičín.

Dalším šumperským soupeřem je Tatra Kopřivnice, aktuálně čtvrtý tým soutěže. A rozhodně nebudou mít před sebou Draci lehkou práci, právě naopak. Nic na tom nemění ani skutečnost, že v prvním vzájemném utkání Šumperk smetl soupeře z ledu poměrem 9:0. Nadcházející zápas začne za stavu 0:0 a cesta k vítězství povede přes úpornou práci v obraně a nebojácnou hru v ofenzívě.

Rozjetý kopřivnický expres

Od oné porážky v poměru 0:9 ale prohrála Kopřivnice jen jedenkrát, na ledě Nového Jičína v rámci derby. Oproti tomu nasázela Orlové deset kousků, vyhrála v Pelhřimově i v Hodoníně, doma pak s Opavou i s Valašským Meziříčím. A je z toho rázem čtvrté místo ve vyrovnané tabulce skupiny Východ, s bodovou ztrátou na lídra.

I to je jasný důkaz, že druhý vzájemný duel bude jiný než ten první. Obrana Draků si bude muset dávat pozor na bodově aktivní duo Martin Tomášek - Adam Červenka, nebezpečí bude hrozit i od obránce Davida Stříže. Plných sedm branek pak nastřílel Adam Kofroň. Jedničkou mezi tyčemi je pak exvsetínský brankář Petr Hromada.

Boj o každý bod...

Tabulka druholigové skupiny Východ je momentálně nesmírně vyrovnaná. První čtyři celky dělí jediný bod. Na postup do play-off pak Opava ztrácí z pátého místa čtyři body, další Hodonín pak ještě o bod více.

V Šumperku odřídí důležitý duel proti Kopřivnici jako hlavní rozhodčí pan Jiří Škach, na čarách mu pomůže zkušená dvojice Novotný - Šimčík. Utkání začne v 17:00 dne 27. října 2018 a tradičně budou k dispozici i přímé přenosy na internetu. Ten textový nabídne server www.onlajny.com, komentovaný video přenos pak www.lifetv.cz.