Čtvrté vítězství v řadě vybojovali Draci proti Českým Budějovicím

Jaroslav Svoboda, sobota 8.12.2018
Poprvé v historii zavítal na šumperský led celek HC David Servis České Budějovice. A vzpomínat na tuto premiéru nebudou na jihu Čech zrovna s radostí. Draci, byť nepodali zrovna nejlepší výkon této sezóny, nakonec porazili svého soupeře vcelku jasně 6:1. Výborný výkon opět podal brankář Ondřej Haloda, zaskvěl se i Jakub Čuřík. Ten v zápase skóroval dvakrát, pokaždé pak v oslabení.
24.kolo sobota 8.12.2018
DRACI PARS ŠUMPERK - HC David Servis České Budějovice
6:1
(2:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 2. Pokorný (M. Haloda), 20. Plášek (Romančík, Sedlák), 40. Čuřík, 49. Čuřík (Ďurač, Gewiese), 53. Gewiese (Ďurač, Vorobjev), 53. Králík (Pokorný, Vaněk) - 41. Ferebauer (Kříž, Kronus). Rozhodčí: Šudoma - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 810. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
O. Haloda - Sedlák, Drtil, Gewiese, Řezáč, Vaněk, M. Haloda - Romančík, Čuřík, Plášek - Vorobjev, Hroch, Ďurač - Ostřanský, Pokorný, Králík - Blecha, Urban, Antonov - Šíp
Němec - Procházka, Dudáček, Doktor, Radoš, Škopek, Kříž - Rolínek, Jan Bárta, Šulčík, Ferebauer, Tejko, Kronus, Jiří Bárta, Sumerauer

Šumperští hokejisté pravidelně získávají body a na čele tabulky mají již osmibodový náskok. Tohle tvrzení stále platí i po domácím utkání s Českými Budějovicemi. Přestože se výhra rodila velmi těžce.

Draci vstoupili do utkání skvěle, ve druhé minutě projel Marek Haloda celé kluziště, poté zajel za branku a servíroval gólovou přihrávku na Dominika Pokorného. Ten bez rozpaků prostřelil Davida Němce v budějovické brance. Kdo by čekal další smršť útoků a nedej bože i branek, musel být zklamán. Oba týmy těžce hledaly cestu do zakončení, trápily se s přechodem středního pásma i s finální částí akcí. Rezultovalo z toho menší vytížení obou brankářů během úvodní třetiny.

Více práce měl přece jen domácí Ondřej Haloda, drtivá většina pokusů však mířila přímo do náruče šumperského brankáře. To David Němec se zapotil při ráně Vorobjeva, kdy mu puk vypadl z výstroje. Kotouč se ale do sítě nedostal. K tomu došlo v samotném závěru třetiny. Na pravou stranu přihrál Plášek Romančíkovi, slovenský forvard vypálil a Němec vyrazil kotouč před sebe. A to do míst, kam si najížděl Karel Plášek. Zkušený útočník zametl kotouč do poloprázdné branky a Šumperk díky trefě 22 vteřin před koncem třetiny vedl již 2:0.

Ani druhá třetina nenabízela nikterak strhující podívanou. Ke změně stavu nevedly ani dva tresty pro Vojtěcha Doktora, který ve 24. minutě a ve 29. minutě musel na trestnou lavici. I tak to byly přesilovky, který významnou měrou ovlivnily další průběh duelu. A Ondřej Haloda i nadále poctivě kryl náznaky šancí soupeře. Ve 39. minutě musel na trestnou lavici Dmitrij Vorobjev a v této přesilovce již gól padl. Jenže nikoliv ve prospěch Českých Budějovic. Skvěle vystihl přihrávku Jakub Čuřík, od červené čáry dojel až na vrchol kruhů, odkud nechytatelným příklepem k tyči nedal Němcovi nejmenší šancí.

Zbytek oslabení Šumperk ubránil, ale i tak na začátku třetí třetiny inkasoval. Ránu z kruhů chtěl Haloda vytěsnit do rohu kluziště, jenže puk mu sjel z čepele přímo do cesty Jiřímu Ferebauerovi. Českobudějovický rodák neměl těžkou práci, jeho přesné zakončení dalo hostům mírnou naději na zvrat. Ve 48. minutě byl navíc vyloučen Sedlák, jenže David Servis v přesilovce opět pohořel a hlavně, do šance se v oslabení opět dostal Jakub Čuřík. Po ideálně načasované přihrávce od Ďurače trefil přesně.

Tento moment nejspíš definitivně zlomil zápas a Šumperk už v klidu utkání dohrál do vítězného konce. Navíc ještě skóre nevýšil, když se během necelých dvaceti vteřin trefili šumperští odchovanci Petr Gewiese a Lukáš Králík.