Draci v sobotu hostí David Servis

Draci v sobotu hostí David Servis

Tomáš Ostřanský, pátek 7.12.2018
Draci se v posledních kolech častěji setkávají s týmy jižní skupiny. To přináší zajímavé konfrontace soupeřů, kteří se navzájem příliš neznají. HC David Servis sice okupuje předposlední příčku tabulky, přesto nebude namístě jakékoliv podcenění. Šumperští hokejisté určitě chtějí udržet pracně budovaný náskok na čele skupiny Východ. Na druhé straně, návštěva z Českých Budějovic nebude chtít dát po dlouhé cestě svoji kůži lacino a bodovým ziskem by jistě rovněž nepohrdla. Jak další hokejová bitva dopadne? Přijďte se podívat na zimní stadion v Šumperku, hraje se v sobotu 7. prosince od 17:00.

HC David Servis hraje v hale Hokejového centra Pouzar na okraji Českých Budějovic. Tým vznikl v roce 1990, současný název HC DAVID SERVIS ČESKÉ BUDĚJOVICE potom nese od sezóny 1999/2000. Po dlouhých letech v krajských soutěžích, se v ročníku 2015/2016 dočkal klub sladké tečky za sezónou v podobě postupu do druhé ligy. Nejzajímavější osobností týmu je bezesporu Tomáš Vak. Čtyřicetletý hrající asistent trenéra má odehráno na šest stovek utkání v naší nejvyšší soutěži. Zajímavostí je, že další dvě stovky přidal také v poměrně hokejově exotickém Kazachstánu.

V letošní sezóně hráči David Servisu prozatím zapsali pět tříbodových výher, jednou dokázali vybojovat bod za prohru v prodloužení. To Draci natáhli bodovou šňůru už na deset zápasů v řadě. Naposledy doma po tuhém boji porazili Valašské Meziříčí, čímž pro tentokrát odrazili útok Bobrů na čelo tabulky skupiny Východ. Celkově je tabulka mezi 6. až 2. místem neuvěřitelně vyrovnaná a stačí několik málo kol a vše může být jinak. V klidu samozřejmě nemohou být ani Draci, neboť zejména hodonínští Drtiči odvrátili výsledkovou krizi. Přes prakticky neustálé změny v realizačním týmu i na soupisce to Drtičům výsledkově šlape a aktuálně to znamená druhé místo tabulky.DRACI ŠUMPERK - HC DAVID SERVIS (24. KOLO)


rozhodčí: Ondřej Šudoma - Josef Novotný, Radek Šimčík
sobota 8. prosince, 17:00, vstup 50,- Kč 
Zimní stadion Šumperk
Online přenos zde
Živé vysílání LifeTV zde