Brněnské prokletí pokračuje. Šumperk ani napodruhé Techniku nezdolal

Vanessa Vařeková, sobota 9.12.2023
Každá vítězná série jednou končí. Svěřencům Michala Mikesky se stalo osudným poslední utkání první poloviny základní části druhé ligy. Do šumperské ŠKODA arény zavítala poslední Technika a i přesto, že po první dvacetiminutovce prohrávala 0:1, ve zbylých dvou třetinách dokázala otočit skóre ve svůj prospěch. Drakům tak evidentně brněnský styl hokeje vůbec nevoní, neboť i ve druhém střetnutí soupeři vsítili pouze jeden gól a nakonec prohráli 1:3. Jediným hráčem Šumperka, který se dnes zapsal na střeleckou listinu, byl kapitán Tadeáš Jaroš.
22.kolo sobota 9.12.2023
DRACI PARS ŠUMPERK - TECHNIKA HOCKEY BRNO
1:3
(1:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Jaroš (Nemec, Polách) – 33. Staněk (Pospíšil, Račický), 36. Remta (P. Vašíček, Masař), 59. Benýšek (Pospíšil). Rozhodčí: Vaněk – Kučera, Peluha. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 676. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Irgl – Minařík, Dudycha, Jarmara, Rutar, P. Hohl, P. Kubíček, Cekr – Vachutka, Nemec, Jaroš – Danielčak, Šišolák, J. Horký – Skopal, Nilsson, Polách – Müller, Scheuter, Przybyla.
Nešpůrek – K. Holík, Kališ, M. Dufek, Úlehla, Remta, P. Vašíček, Fajmon – Martinec, Benýšek, Pospíšil – Račický, Staněk, M. Pigl – Kaukič, Harmim, Masař – Picka, T. Pigl, Tomaník – Bartes.

Šumperští hokejisté nevstoupili do zápasu s Technikou úplně ideálně a už ve 2. minutě hry museli jít do čtyř. Menší dvouminutový trest za podrážení obdržel Pavel Skopal. Domácí si ale s prvním oslabením poradili zkušeně a bez větších problémů ho ubránili.

Na úvodní branku zápasu si místní publikum muselo počkat až do 12. minuty a k jejich radosti padla do hostující svatyně. Draci se v jeden moment dostali do přečíslení dva na jednoho. Richard Nemec se rozhodl vzít to na sebe, jenomže jeho pokus brněnský gólman vyrazil. Naštěstí pro domácí tým se ale kotouč odrazil přesně na hokejku Tadeáše Jaroše, jenž ho bekhendem pohotově dorazil do sítě. Obě mužstva si ještě v závěru první dvacetiminutovky vypracovala slibné šance, ani jedna ale nebyla dotažená až do konce.

Druhé dějství už probíhalo daleko svižněji, a přestože měl Šumperk daleko více střeleckých pokusů, nedokázal toho náležitě využit. To hosté naopak vytěžili z minima maximum. Ve 33. minutě nejprve srovnal stav utkání na 1:1 Tomáš Staněk, který ránou z mezikruží překonal do té doby bezchybného Denise Irgla.

A o chvíli později vypukla na hostující střídačce obrovská euforie. Ve 36. minutě napřáhl na levém kruhu Jiří Remta a ukázkově se trefil přesně ke vzdálenější tyči, čímž využil přesilovou hru a obrátil skóre ve prospěch Techniky. Draci se pak dostali do několika přečíslení, vždy ale ztroskotali na pozorném brankáři Nešpůrkovi.

Šumperští hokejisté následně měli k dispozici už jen posledních dvacet minut na pokus o lepší výsledek. Hned na začátku třetí části se na pravém křídle zjevil zcela sám Vachutka, jeho projektil ale brněnský gólman zneškodnil. Poté ujížděl na gólmana úplně sám Šišolák, nicméně v konečné fázi byl podražen, sudí tak nařídili trestné střílení. Toho se ujal Petr Kubíček, ale neuspěl.

Zbývající čas se krátil rychlostí blesku a svěřencům Michala Mikesky už zbývala jediná možnost, zkusit to bez brankáře. K tomuto kroku se domácí trenéři odhodlali dvě minuty před závěrečnou sirénou, snaha to ale nakonec byla marná. V čase 58:40 se puk hned z vhazování dokutálel až do prázdné šumperské klece a bylo rozhodnuto. Autorem branky byl označen Karel Benýšek, který tedy pečetil jasné vítězství nad Šumperkem. Technika si tak po dlouhých osmi zápasech připisuje důležité tři body do tabulky.

Michal Mikeska (DRACI PARS ŠUMPERK): „Co k tomu říct. S Technikou jsme prohráli oba zápasy, takže nám evidentně tento soupeř nesedí. Dnes hodně dobře bruslil a hrál agresivně. Včera jsme měli video a připravovali jsme se na to, co bychom chtěli hrát. Bavili jsme se o tom ještě před utkáním a připomínali jsme si jeho důležitost. Chtěli jsme být od samého začátku hlavou v zápase, to se nám ale úplně nepovedlo. Měli jsme několik samostatných nájezdů a mraky gólových šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Za tohle tedy útočníci nemají úplně kredit, protože s tím naložili prachbídně. Jednoduše řečeno jsme to dnes nezvládli. Teď jsme měli hodně zápasů, kde jsme si říkali, že hrajeme skvěle a vybojovali jsme body i tam, kde jsme to vůbec nečekali. Dnes jsme naopak tři odevzdali, díky čemuž se zase lehce vracíme do "bahna", ze kterého se snažíme pracně vymotat. Musíme makat dál.“