První polovina základní části je u konce! Draci ji symbolicky uzavřou s poslední Technikou

První polovina základní části je u konce! Draci ji symbolicky uzavřou s poslední Technikou

Vanessa Vařeková, čtvrtek 7.12.2023
Šumperská krasojízda pokračuje. Svěřenci Michala Mikesky dávají zapomenout na mizerný začátek sezóny a v poslední době sbírají jeden bod za druhým. Navíc se jim daří úspěšně zvládat klíčové zápasy, jako třeba ten poslední s Kopřivnicí. Nyní ale před Draky stojí další veledůležitá výzva. V sobotu 9. prosince zavítá do podhůří Jeseníků Technika Hockey Brno, která po dlouhé nepříznivé sérii spadla na úplné dno tabulky. Pokud chce parta kolem kapitána Jaroše pomýšlet na vyšší příčky, musí týmy pod sebou za každou cenu porážet. Úvodní vhazováni této bitvy je naplánováno na 17:00.
SKUPINA ČEZ

Po špatných výsledcích sáhla Technika k výměně trenéra, kýžené ovoce tato změna ale zatím nepřinesla

Brněnská Technika přitom nezačala sezónu vůbec špatně. Po překvapivých výhrách nad Valašským Meziříčím a Hodonínem sice přišel mírný útlum, vše si ale Brňané vynahradili proti Opavě, Šumperku a Velkému Meziříčí. Poslední vítězství Techniky se pak datuje do 4. listopadu, kdy na domácím ledě zdolala Valašské Meziříčí. Od té doby ale jako když utne. Jihomoravský celek se momentálně nachází v hluboké krizi a už dlouhých osm zápasů čeká na zázrak. K lepším výkonům zatím nepomohl ani nový trenér Martin Stloukal, jenž mužstvo převzal na konci listopadu po Jiřím Rechovi.

S celkovým ziskem 18 bodů se Brno nachází na beznadějně poslední příčce, každý další získaný bod tak bude mít pro svěřence Martina Stloukala cenu zlata. Ovšem pokud chtějí brněnští hráči uspět, musí rozhodně zapracovat nejen na střelbě ale i na defenzivní práci. Skóre 43:92 je přece jenom trochu hrozivé.

Jak už jsme zmiňovali výše, první vzájemný střet s Šumperkem zvládla Technika bravurně. Draci se sice ujali jako první vedení, od té doby si už ale neškrtli. Brno ještě v první dvacetiminutovce srovnalo a ve zbylých dvou periodách přidalo další tři trefy. Pro jihomoravský celek se pak jednalo o úplně první vítězství před zraky domácích fanoušků.

Draci budou chtít v sobotu proti Technice odčinit hodně nevydařený první zápas. (Foto: Věra Václavková)

Pospíšil a Kaukič v čele kanadského bodování

Vzhledem k tomu, že Technika doposud nastřílela pouze 43 branek, dobrou produktivitou se rozhodně pyšnit nemůže. Nejlépe si se 12 body vede teprve devatenáctiletý Erik Pospíšil (7+5) a pětadvacetiletý Lukáš Kaukič (3+9), který patří k těm zkušenějším hráčům mužstva. Zatímco se Pospíšil dělí o pozici nejlepšího střelce s Pavlem Tomaníkem (7+0), Kaukič naopak dominuje v počtu asistencí. Své si poctivě odpracují i dva ostřílení matadoři Karel Benýšek (3+7) a Martin Dufek (3+7). Druhý jmenovaný je zároveň nejlepším obráncem týmu.

Brněnské brankoviště střeží dva mladíci

Pro letošní ročník má Technika k dispozici pouze dva mladé brankáře. Pozici gólmanské jedničky zastává dvacetiletý Jakub Nešpůrek, jenž zasáhl do šestnácti zápasů a odchytal celkem 803 minut. Výhru sice slavil pouze pětkrát, přesto už ale stihl zazářit čistým kontem, a to proti ambicióznímu Hodonínu v úvodu sezóny. Záda Nešpůrkovi kryje dvaadvacetiletý Daniel Šembera, který se mezi tři tyče postavil zatím devětkrát. Do vítězného konce dotáhl pouze bitvu s Opavou, kterou ale fantasticky vynuloval!

Hokejisté Techniky měli v prvním vzájemném střetu pádný důvod k radosti. Šumperské mužstvo převálcovali 4:1. (Foto: Věra Václavková)

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Irgl – P. Kubíček, Dudycha, Jarmara, Rutar, Minařík, P. Hohl – Vachutka, Nemec, Jaroš – Danielčak, Šišolák, J. Horký – Skopal, Nilsson, Polách – Przybyla.

Technika: Šembera – K. Holík, Kališ, M. Dufek, Úlehla, P. Vašíček, Fajmon, Kubica, Fornál – Račický, Picka, Tomaník – Benýšek, Harmim, Pospíšil – Kaukič, Bartes, T. Pigl – Martinec, Staněk, M. Pigl.

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 9. prosince, 17:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv