Bojovné utkání vyznělo lépe pro Jihlavu

Kateřina Glogarová, Michal Krobot, úterý 16.8.2022
Draci ve svém druhém přípravném utkání přivítali na domácím ledě jihlavskou Duklu. Úvod zápasu patřil hostujícím hráčům, kteří měli více ze hry. Byli to ale Draci, kteří se dokázali ujmout vedení. Svou první trefu v šumperském dresu si připsal Patrik Čermák. Jihlava pak díky dvěma rychlým gólům otočila vývoj zápasu na svou stranu. Ve druhé části hry navíc Vítězslav Brož přidal další branku a zvyšoval již na 1:3 pro Duklu. Šumperk dokázal ve třetí třetině snížit stav utkání zásluhou Lukáše Žálčíka, který proměnil samostatný únik. To bylo ale z domácí strany vše. Před koncem zápasu vyfasoval trest ve hře Filip Eliáš a hosté dlouhou přesilovku dokázali využít a upravit tak skóre na konečných 2:4. Složit reparát budou moci Draci již ve čtvrtek, kdy na svém ledě vyzvou polský celek JKH GKS Jastrzębie.
přát. úterý 16.8.2022
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Dukla Jihlava
2:4
(1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Čermák P. (Šuhaj), 43. Žálčík (Drtil) – 13. Harkabus (Kočí), 15. Beránek (Miškář, Šik), 38. Brož (Juda), 58. Miškář (Jáchym, Kočí). Rozhodčí: Novotný, Cik – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 6:5 navíc Eliáš (SUM) 5 min. + trest ve hře. Využití: 1:1. Diváci: doplníme. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.
Lackovič – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Kunst, Rutar, Hrachovský – Průžek, Bartoš, Žálčík, Hajný, Čermák P., Jouza, Křemen, Šuhaj, Bernat, Antoníček, Čermák E., Horký.
Beran – Jáchym, Kočí, Kowalczyk, Dvořák, Matějíček, Haman, Beránek, Miškář, Šik, Cachnín, Juda, Brož, Harkabus, Seman, Pořízek, Křehlík, Handl, Mácha.

Vstup do zápasu vyšel lépe Drakům, i přestože první šance patřily hostům. Po faulu Drtila hned v úvodu si totiž Dukla zahrála přesilovou hru. Jenže tu promarnila a svou šanci dostal naopak Šumperk. V početní výhodě se ze slotu prosadil Patrik Čermák, který otevřel skóre utkání. Jihlava však rychle zareagovala a do jedné minuty dokázala z hole Tomáše Harkabuse vyrovnat. Během další dvouminutovky své umění představil Miškář. Ten našel napříč útočným pásmem úplně volného Petra Beránka, který nekompromisně zavěsil do horní části Lackovičovy branky.

Prostřední část nebyla na góly bohatá jako ta první, diváci ve Škoda aréně ale měli na co koukat. Prvními útočnými akcemi totiž mohli poznávat nové tváře v šumperských dresech. Dobrými nápady se prezentovali například Bernat, Křemen nebo Kadeřávek. Největší šanci domácích ve druhé třetině měl ale Jiří Průžek, který v samostatném úniku přestřelil bránu Dukly. Závěr periody patřil opět hostům. Tři minuty před druhou sirénou se totiž přesnou ranou k pravé tyči prosadil Vítězslav Brož a mužstvo trenéra Ujčíka šlo do dvougólového trháku.

Poslední dvacetiminutovka začala v duchu dračího tlaku a honbou za vyrovnáním. Svěřenci Lukáše Majera snížili stav už po pár minutách hry. Tomáš Drtil poslal výstavní přihrávkou do samostatného nájezdu Lukáše Žálčíka, jenž tváří v tvář jihlavskému brankáři proměnil. V závěrečných minutách šumperský tlak gradoval a možná největší šanci si připsal opět Jiří Průžek, ani tentokrát na maskovaného muže žlutohnědých nestačil. Poté přišel nedovolený zákrok ze strany Parsu. Jihlava sehrála přesilovou hru na výbornou a po gólové parádě Patrika Miškáře definitivně rozhodla o osudu zápasu.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Měli jsme špatný vstup do utkání. V podstatě celou první třetinu nám chyběl správný přístup a správné nastavení. Do zápasu nás dostala až situace okolo 38. minuty, respektive souboj Ludvíka Rutara a Ondřeje Hrachovského s Tomášem Harkabusem. Od tohoto okamžiku jsme byli zpět a celou třetí třetinu jsme měli šanci na srovnání výsledku za podpory diváků. Bohužel v závěru jsme se sami zastavili pětiminutovým vyloučením. Jihlava byla po 40 minut lepší a silnější na kotouči a také v ofenzivě. My, ač jsme se jakýmkoliv způsobem drželi v systému, tak zatím ty zápasy chodíme odehrát a nikoliv odpracovat. Pak to chytáme až v samotném závěru a tak kvalitní soupeř, jako je Jihlava, si to umí pohlídat. Víme o tom a rozhodně máme na čem pracovat. Trochu nám budování hry zkomplikovala druhá lajna, která se nám rozpadla. Daniel Vachutka a Šimon Jelínek jsou na delší dobu mimo sestavu v důsledku zranění, takže jsme museli trošku míchat se sestavou a zkoušet některé hráče, kteří tady s námi ani nebyli od začátku. To však neomlouvá nastavení, které jsme do zápasu měli a které je neakceptovatelné. Máme mladý tým a kluci se učí rychle. Oba úvodní zápasy ukázaly, že potenciál máme.”