Konečně doma! Šumperk v rámci přípravy prověří jihlavská Dukla

Konečně doma! Šumperk v rámci přípravy prověří jihlavská Dukla

Vanessa Vařeková, pondělí 15.8.2022
Šumperští hokejisté mají za sebou první prověrku před samotným začátkem sezóny, v níž změřili síly s extraligovou Plzní. Ačkoliv Draci přátelské klání prohráli 4:0, trenéři mohou být spokojeni s průběhem první a třetí třetiny, během kterých mužstvo úspěšně vzdorovalo favorizovaným Indiánům a neinkasovalo žádnou branku. Nicméně přípravné zápasy pokračují dál a tentokrát se dočkají i domácí fanoušci. V úterý 16. srpna zavítá do podhůří Jeseníků HC Dukla Jihlava, která se během minulého ročníku postarala o atraktivní, a především bláznivé souboje. Úvodní buly je v šumperské ŠKODA Areně naplánováno na 18:00.
SKUPINA ČEZ

Jihlava v prvním přípravném utkání podlehla druholigovému Táboru

Jihlavská Dukla zahájila druhou fázi přípravného období soubojem s nedalekým Táborem, který v loňské sezóně bojoval o účast v Chance lize s šumperskými Draky. Přestože Dukla v tomto utkání zastávala roli favorita, proti Kohoutům nedokázala skórovat a domů si z táborského ledu odvezla porážku 4:0. Takový průběh si asi hlavní trenér Viktor Ujčík nepředstavoval. Nicméně musíme podotknout fakt, že v souboji s Táborem dostali prostor především nové tváře mužstva a hráči na zkoušku. Stále je tak na čem pracovat, ostatně jako v každém týmu před začátkem soutěže. Dalším soupeřem, který prověří pokrok jihlavského celku budou právě šumperští Draci. Vzájemné duely v loňské sezóně nabídly vždy bláznivou podívanou, o atraktivitu tak snad nebude nouze.

Nová sezóna bez domácího prostředí a na náhradních stadionech. Bude Dukla v nevýhodě?

Téma zimního stadionu bylo v Jihlavě na denním pořádku již několik let. Jedním z hlavních důvodů zbourání CZ LOKO arény byla chátrající střecha. Až během loňské sezóny však padl definitivní verdikt – stadion půjde k zemi a postaví se zcela nová multifunkční hala. Z tohoto důvodu si vedení jihlavské Dukly muselo najít dočasné zázemí pro své domácí zápasy. Azyl Dukle nakonec poskytne Pelhřimov, kde odehrají svá utkání i Draci, a Jindřichův Hradec.

Vzájemné souboje Draků s Jihlavou bývají někdy hodně bláznivé. Téměř vždy ale skončí ve prospěch Dukly. (Foto: Dominik Mihailescu)

Jihlava přišla o talentovaného Žukova! Kdo další v týmu rovněž nepokračuje?

Během základní části byly jeho výkony jako na houpačce. Jakmile ale šlo do tuhého, dokázal své výkony pozvednout na úplně jinou úroveň. Maxim Žukov měl obrovský podíl na tom, že se Jihlava dokázala probojovat až do baráže o extraligu. K údivu všech, ale ruský gólman další sezónu v červenožlutém dresu nepřidá. Do svého týmu ho totiž přetáhl konkurenční Vsetín. Valaši kromě Žukova zlákali také šikovného útočníka Petera Lichance. V Jihlavě nepokračuje ani Jiří Fronk, který si během loňské sezóny vybojoval kontrakt v extraligovém Litvínově. Dále nemůže Viktor Ujčík počítat například s Filipem Heltem, Ondřejem Kachyňou, Matějem Zadražilem, Adamem Rutarem nebo Vojtěchem Zeleňákem. Šumperští Draci pak z Jihlavy získali do obrany Filipa Eliáše a na zkoušku přišel také Patrik Čermák.

Maxima Žukova budeme stále vídat v roli soupeře. Nikoliv však v jihlavských barvách, nýbrž v těch vsetínských. (Foto: Dominik Mihailescu)

Skvělá zpráva pro Duklu, v kádru udržela oba kapitány!

Oblíbená dvojice Josef Skořepa a Tomáš Čachotský přidají další sezónu v dresu jihlavské Dukly. Hráči s obrovskými zkušenostmi a především výborní bruslaři stále mají na to rozhodovat zápasy a vždy je radost toto duo sledovat při práci na ledě. Co se týče nových posil, trenéři spolu s vedením museli hlavně najít adekvátní náhradu do brány. Tou by měl být třiadvacetiletý Adam Beran, který naposled hájil barvy Sokolova. Útočné řady posílí ostrostřelec Patrik Miškář, jenž se po necelém roce vrací zpět do Chance ligy. Další zajímavou posilou je Otakar Šik. Je mu sice teprve dvaadvacet let, ale už nyní je zvyklý zastávat klíčovou roli. V Sokolově tedy rozhodně patřil k nejproduktivnějším hráčům. Z dalších nově příchozích útočníku můžeme ještě zmínit Radka Pořízka nebo Petra Beránka. Defenzívu pak vyztuží Filip Haman, jehož posledním působištěm byli znojemští Orli.

Jihlavská ikona, Tomáš Čachotský, přidá za svůj mateřský klub neuběřitelnou 22. sezónu! (Foto: Dominik Mihailescu)

Informace o utkání

Termín utkání: úterý, 16. srpna, 18:00

Místo utkání: ŠKODA Arena Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com