Zpět domů, v boji o play-off je potřeba skolit Kadaň

Jaroslav Svoboda, pondělí 16.12.2013
V rychlém tempu pokračuje prvoligová soutěž a draci tak po prohře 3:6 v Havířově, kdy je v třetí třetině skolila přísná oslabení i tvrdá hra soupeře, musí rychle zmobilizovat síly a vyléčit šrámy. V domácím prostředí je totiž čeká souboj s předposlední Kadaní. A pokud chtějí svěřenci Radka Kučery držet pozice v bojích o play-off, musí v důležitém utkání vyhrát. Zápas začíná v 18:00 na šumperském zimním stadionu, vysílat jej budeme přímým přenosem jak prostřednictvím LIFE TV, tak i v textovém online přenosu na serveru onlajny.cz.

Zatímco v Třebíči stála draky bodový zisk nevydařená úvodní třetina, v Havířově se podařilo soupeři zvrátit zápas ve svůj prospěch v poslední třetině. Domácí vytěžili obrat z přesilových her po hodně přísných trestech, nervozní zápas se pak dohrával i zásluhou neukázněnosti publika ve vypjaté atmosféře. Domácí pak duel dovedli do vítězného konce, Šumperk po prohře 3:6 klesl na deváté místo v tabulce.

V dalším střetnutí se však Šumperk představí doma a proti Kadani bude chtít navázat na sedmizápasovou listopadovou šňůru. V domácím prostředí navíc draci bodovali pětkrát z posledních šesti duelů. A i proti Kadani budou chtít vyhrát.

Otázkou je, v jakém složení Šumperk vyrukuje na svého soupeře. Zranění si z Třebíče dovezl obránce Starý, z Havířova si pak několik dalších hráčů přivezlo další šrámy. Dlouhodobá část však pomalu finišuje a i s drobnými poraněními je potřeba se klíčových duelů sezóny prostě a jednoduše účastnit.

Souboj s Kadaní bude patřit k jedněm z nejdůležitějších v této části sezóny. Zvlášť, když se severočeskému celku v posledních kolech vůbec nedaří a již devět kol čeká tradiční účastník první ligy na vítězství. A doufejme, že na něj nedosáhnou svěřenci Karla Soudka ani v Šumperku.

Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou útočníci Jiří Charousek a Roman Chlouba, za kterými však zeje poměrně velká propast. Kadaň má nejen třetí nejhorší útok soutěže, ale také třetí nejhorší obranu v lize, do dosažení sta inkasovaných gólů jí chybí jen jedna obdržená branka. Nejvíce času mezi tyčemi strávili gólmani Matúš Kostúr a Jan Strmeň.

Draci potřebují důležité body, Kadaň naopak po pádu na předposlední pozici musí bojovat o udržení kontaktu s lepšícími se mužstvy před sebou. Zápas tak určitě má o náboj postaráno, začíná v pondělí 16. prosince od 18:00 a jak již bylo řečeno, živě jej bude přenášet nejen server LIFE TV, ale textovým online přenosem i server onlajny.cz.