Vrchlabí s plejádou známých hráčů míří do Šumperku

Vrchlabí s plejádou známých hráčů míří do Šumperku

Jaroslav Svoboda, středa 21.8.2019
Dva nároční a těžcí soupeři, to je šumperská zápasová příprava v tomto týdnu. Po porážce v Havlíčkově Brodu čeká na Draky v domácím prostředí jednoznačný favorit skupiny Střed. Klub HC Stadion Vrchlabí se v létě vybavil plejádou známých hráčů, a to na všech postech. Byť celek z Krkonoš zatím v přípravě spíše prohrával, tak je jasné, že Šumperk čeká náročná zkouška. Ta zároveň slibuje velmi zajímavou podívanou. Utkání má začátek plánován na čtvrtek 22. srpna 2019 od 18:00.

Je tomu takřka 10 let, co se obě města střetla v hokejovém utkání. Draci tehdy na půdě Vrchlabí v rámci bojů v 1. lize prohráli 2:4. Stalo se tak 2. prosince 2009. Toto utkání si v kádru Draků pamatuje pouze jediný hráč, a to Tomáš Sedlák. Ve Vrchlabí tehdy dokonce vstřelil branku.

Čas pokročil, píše se rok 2019 a oba týmy jsou na startovní listině 2. hokejové ligy. Vrchlabí ve skupině Střed, Draky čeká náročná skupina Východ. Co se týče celku z Krkonoš, ten je všeobecně považován za největšího favorita své skupiny. Stačí se podívat na soupisku - v brance Soukup, v obraně Vašíček, Vágner, v útoku pak Bednář, Hlaváč či Sýkora. Pokud by se uvedený kvintet hráčů do pole sešel v jedné formaci, tak by sice věk všech dohromady činil neskutečných 197 let, ale zároveň ještě šílenější číslo 2 759 zápasů v české nejvyšší soutěži.

Vrchlabí naposledy uspělo v Jablonci nad Nisou

Vrchlabí absolvovalo v dosavadním průběhu přípravy tři zápasy. Na úvod podlehlo ruskému celku PSK Sachalin 4:8. Celek z Južno-Sachalinsku působí v Asijské hokejové lize a ve Vrchlabí přejel domácí Stadion hlavně v první třetině, kterou vyhrál 5:1. V dalším zápase pak narazil náš příští soupeř na Novou Paku a i s nováčkem 2. ligy Vrchlabí prohrálo. Duel skončil v normální hrací době 3:3, v prodloužení rozhodl Daniel Miškovský, který v minulosti působil právě ve Vrchlabí, ale v sezóně 2015/2016 odehrál 18 utkání i za Draky.

Až v posledním odehraném zápase Vrchlabí zvítězilo. Na půdě Jablonce nad Nisou uspělo poměrem 4:1 a výhru řídil ostřílený šutér Pavel Mrňa. Hvězdný kvintet uvedený v začátku článku se však v přípravě zatím ani jednou nesešel kompletní. Pravidelně hraje pouze Vágner, do utkání s Novou Pakou zasáhli i Petr Sýkora a Jaroslav Bednář.

Další těžký test pro Draky

Svěřenci Martina Janečka podstupují jeden těžší zápas za druhým. Po silně obsazeném turnaji v Porubě (vždyť například Jastrzebie naposledy přehrálo Frýdek-Místek vysoko 7:3) si doma poradili s nepříjemným Martinem. O horké půdě v Havlíčkově Brodu není třeba dlouho cokoliv psát, prohra 3:6 ale naznačuje ještě rezervy ve výkonu týmu.

Napravit reputaci mohou Draci doma proti Vrchlabí. Utkání začíná ve čtvrtek 22. srpna 2019 od 18:00 a jako obvykle z něj ve spolupráci se serverem www.onlajny.com nabídneme podrobný přímý přenos.

Grafika: www.hcvrchlabi.cz

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Bobři Valašské Meziříčí
Draci Šumperk