Venkovní štace pokračuje, Draky čeká dlouhá cesta do Ústí nad Labem

Venkovní štace pokračuje, Draky čeká dlouhá cesta do Ústí nad Labem

Vanessa Vařeková, neděle 10.1.2021

Drakům se i ve druhém lednovém utkání podařilo bodovat. Svěřenci Martina Sobotky dlouho sahali po plném bodovém zisku, ale tři minuty před koncem základní hrací doby Havířov vyrovnal. O výsledku rozhodlo prodloužení, ve kterém si připsal svůj první gól mezi muži nováček šumperských řad Richard Záruba. Velkou zásluhu na zisku dvou bodů měl bezesporu skvěle chytající Marek Peksa, jenž čelil šestačtyřiceti střelám. Šumperští hokejisté mají pouze jeden den na odpočinek, v pondělí je totiž čeká daleká cesta na sever Čech. Dalším soupeřem Draků bude HC Slovan Ústí nad Labem. Utkání začíná v pondělí 11. ledna v 16:00.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Ústí nad Labem odehrálo po vánoční pauze již tři zápasy. Nejprve Slovan zvítězil na domácí půdě nad Kadaní vysoko 8:3. O dva dny později na stejném ledě pak překonal pražskou Slávii 3:2 po prodloužení. Poslední souboj svedli ústečtí hokejisté se silnou Porubou, ale na předešlá vítězství nenavázali. I přes sympatický výkon prohráli 4:3 a domů odjížděli s prázdnou. Slovan se momentálně drží na 13. pozici se ziskem dvaceti bodů a se skóre 40:57. Ústecké hráče trápí především koncovka, v počtu vstřelených branek drží poslední příčku. Nedaří se jim ani přesilové hry. Z 83 nabídnutých početních výhod využili pouze 10, jejich úspěšnost se tak zastavila na dvanácti procentech. Pochvalu ale zaslouží za svoji disciplinovanost. Ústí nad Labem aktuálně patří mezi čtyři nejméně trestané mančafty.

Draci nastoupí proti Slovanu po pěti letech. Poslední vzájemný zápas na ústeckém ledě dopadl lépe pro Šumperk. (Foto: Věra Václavková).

BRANKÁŘI

V bráně nejčastěji nastupuje teprve dvacetiletý gólman Petr Hamalčík. Důvěru trenérů oplácí dobrými výkony. Doposud odchytal devět utkání, přičemž čtyři z nich dopadly vítězně. Průměrně obdrží 2.60 gólů na zápas a úspěšnost zákroků drží na 92 %. Záda mu kryje zkušenější Marek Schwarz, který je v případě potřeby k dispozici extraligové Mladé Boleslavi. Za Slovan odchytal šest zápasů s bilancí dvou vítězství a čtyř porážek. Jeho úspěšnost zákroků se zastavila na 85 %.

Marek Schwarz má za sebou skvělou kariéru. Zkušenosti nasbíral nejen v extralize. Na svém kontě má starty v české reprezentaci i v NHL, kde oblékal dres St. Louis Blues. (Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz).

OBRÁNCI

V defenzívě dominuje zkušený obránce Jiří Drtina. Odchovanec pražské Slávie v uplynulém ročníku oblékal vsetínský dres, který letos vyměnil za ten ústecký. Drtina patří k nejvýraznějším posilám ústeckého týmu. Aktuálně se řadí mezi nejlepší nahrávače Slovanu, na svém kontě má 11 kanadských bodů (3+8). Dalším produktivním obráncem je ústecká stálice Vladimír Brož (0+7). Největší kariérní postup zažil pětadvacetiletý David Vala. Odchovanec Havlíčkova Brodu doposud hrál ve druhé lize za svůj mateřský klub. Svými výkony si ale řekl o posun o patro výš, kde si ho vybral právě Slovan.

Zkušený Jiří Drtina je lídrem ústecké obrany. Na šumperském ledě se v minulosti objevil jako hráč Kadaně či Chomutova. (Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz).

ÚTOČNÍCI

Ústecké produktivitě vévodí bývalý hráč litvínovské Vervy Michal Trávníček (7+7). Koneckonců od hráče s takovými zkušenostmi se nic jiného než body nečeká, a to Michal Trávníček plní na jedničku. Ve sbírání kanadských bodů nezaostává ani Jiří Severa (5+8). Z pražské Sparty přišel na výpomoc dvaadvacetiletý Tomáš Pšenička. Centr první lajny doposud nasbíral 12 bodů (4+8). Zajímavou posilou je urostlý forvard Anatolij Protasenja, který v minulosti hrál za Jihlavu, Havířov či Vsetín. A samozřejmě nesmíme opomenout miláčka šumperského publika Daniela Vrdlovce (4+5). Sezónu začínal v pražské Slavii, ale po příchodu dalších zvučných jmen nedostával tolik prostoru, jak by si přál. Jeho kroky tak směřovaly do ústeckého prostředí, které velmi dobře znal. Za šumperské Draky odehrál několik sezón a vždy patřil mezi klíčové hráče. A když už utkání dospělo do samostatných nájezdů, soupeřům většinou nedal šanci.

Daniel Vrdlovec a Honza Milfait ještě jako spoluhráči. Oba hráči tenkrát nastupovali ve stejném útoku. (Foto: Věra Václavková).

INFORMACE O UTKÁNÍ

Termín utkání: pondělí, 11. ledna, 16:00

Místo utkání: Zimní stadion Ústí nad Labem

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz