Ve středu to vypukne - Draci míří do Olomouce

Ve středu to vypukne - Draci míří do Olomouce

Jaroslav Svoboda, pondělí 10.9.2007
Š u m p e r k - Pár hodin zbývá do obnovené prvoligové premiéry Draků. Ve středu v 18:00 bude i na olomouckém ledě odstartován nový ročník 1. hokejové ligy a Draci u toho nebudou po šesti letech chybět. Zatímco fanoušci odškrtávají dny zbývající do startu ligy, hráči nemohou vesměs dospat. "Budeme se tam rvát o body jako psi," slíbil David Ohnutek. Pro spoustu šumperských hráčů bude letošní sezóna novou výzvou. Cestu ke slávě mohou nastoupit již v Olomouci.

První mistři republiky - HC Olomouc

V roce 1994 byla Olomouc na nohou. Kohouti zvítězili ve finále české hokejové extraligy a stali se premiérovými mistry republiky. Od té doby však hokej v Olomouci pouze upadal. V roce 1997 se prodala extraliga do Karlových Varů, o pár měsíců později byla Olomouc bez seniorského hokeje úplně. Od roku 2003 je však Olomouc zpět aspoň v první lize a má velké plány. Touží totiž po extralize.

V minulém ročníku první ligy však tyto cíle skončily mužstvu na hony vzdáleny. Olomouc skončila po 52 kolech základní části jasně poslední, když na předposlední Kadaň ztratila devět bodů. Výsledky v přípravě však naznačily jiné možnosti mužstva z Hanácké metropole pro letošní ročník ligy. Kohouti vyhráli v přípravě 4x (2x s Třebíčí, jednou proti slovenské juniorské reprezentaci a jednou i se Sarezou). Našemu středečnímu soupeři se však nepodařilo vyzrát na Draky. V Olomouci zvítězil Šumperk 4:3, doma pak v poslední třetině Draci zvrátili nepříznivý vývoj zápasu a vybojovali remízu 5:5. Tu museli navíc Kohouti ještě zachraňovat brankou v posledních vteřinách zápasu.

V týmu září Tomajko

Kádr Olomouce doznal určitých změn oproti loňskému roku - a jedná se spíše o posílení mužstva. Největší ikonou je v tuto chvíli Jan Tomajko, který si sice hledá angažmá, ale v prvním kolech ligy Kohoutům vypomůže. O svých kvalitách přesvědčil již během přípravy. Velice dobře se ukázal během těchto utkání junior Radek Meidl, do mužstva se vrací i Michal Rak, který si v loňské sezóně střihl i krátkou roličku v boji Draků o první ligu. Dalším exšumperským je Milan Ministr, který pro změnu pomáhal vydatně Drakům v cestě do první ligy v sezóně 1998/99. Jedničkou mezi tyčemi je Štefan Žigárdy.

Poslední vzájemné utkání

Draci se s Olomoucí utkali naposledy letos v přípravě, když dvakrát dokázali se soupeřem uspět. Na ledě Hanáků zvítězili 4:3, doma poté i přes nepříznivý průběh utkání uhráli šumperští hokejisté díky famózní třetí třetině remízu 5:5. Obě mužstva se utkala i v loňské přípravě, to však dvakrát dominovali Kohouti. Nejprve v Šumperku zvítězili 3:2, doma poté v generálce na ligu dokonce 3:0. Před středečním utkáním jsou však tyto výsledky zcela nepodstatné. "Jedeme do Olomouce překvapit, budeme se tam rvát jako psi," slíbil fanouškům David Ohnutek, který přiznal, že jej už pomalu začínají svrbět ruce. "Středa je za rohem, už se chvějí ruce," potvrdil fakt, že Šumperk nemůže středy "dospat". Pro mnoho Draků také letošní sezóna může být vstupenkou do špičkového českého hokeje. Snem většiny z nich je totiž extraliga a popravdě, z první ligy je do ní blíž jako z druhé.

Zájezd na utkání

FanClub pořádá zájezd na zápas v Olomouci. Cena zájezdu je 70 Kč a autobus vyráží v 16:00 od Domu kultury v Šumperku. Místo v autobuse si můžete rezervovat na telefonním čísle 605 030 615. Pojeďte Draky povzbudit v obnovené premiéře v 1. lize!

Odkazy

Oficiální web soupeře: www.hc-olomouc.cz
Fan web soupeře: www.mora.wz.cz

Online přenos

Ve spolupráci se společností Esports bude na serveru www.onlajny.cz podrobný online přenos z utkání prvního kola. Přenos naleznete zde.

Zbývající zápasy kola

V: Dukla Jihlava - HC Sareza Ostrava (17:30)
V: HK Jestřábi Prostějov - HC Havířovská hokejová (18:00)
V: HC Kometa Brno - SK Horácká Slávia Třebíč (18:00)
Z: HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Most (18:00)
Z: SK Kadaň - KLH Chomutov (18:00)
Z: HC Vrchlabí - HC Berounští Medvědi (18:00)
Z: HC Hradec Králové - BK Mladá Boleslav (odloženo na 29.10.2007 od 18:00)