Ve středu se Draci představí v Přerově. Ukončí sérii tří porážek?

Ve středu se Draci představí v Přerově. Ukončí sérii tří porážek?

Vanessa Vařeková, úterý 15.11.2022
Návrat na ledovou plochu sice Drakům nevyšel podle představ, přesto však dokázali nepříjemnému Prostějovu uzmout alespoň jeden bod. Nyní čeká svěřence Lukáše Majera pouhý den volna na doplnění energie a potřebné síly do další urputné bitvy. Už ve středu 16. listopadu se šumperští hokejisté postaví dalšímu územnímu rivalovi. Sérii tří porážek v řadě budou chtít přerušit proti týmu HC ZUBR Přerov, jemuž momentálně patří 3. příčka v tabulce. Podaří se Drakům vyloupit přerovskou MEO arénu? Divácky atraktivní souboj startuje v 18:00. Pokud se nechystáte dračí letku podpořit přímo na místě, využít můžete videopřenosu na portálu hokejkatv.cz nebo textového přenosu prostřednictvím webu onlajny.com.
SKUPINA ČEZ

Reprezentační pauza u Zubrů? Jeden odchod, jeden příchod a neúspěšná předehrávka

Sotva začala plánovaná přestávka Chance ligy, Zubři už museli řešit ztrátu v defenzívě. S klubem se již po třech týdnech rozloučil šestadvacetiletý obránce Jakub Kubeš, který měl do Přerova vyřízené střídavé starty z Komety Brno. Kubeš u Zubrů válel, když během osmi zápasů zazářil šesti body. Po jeho odchodu z Přerova se hodně spekulovalo o doplnění zlínských obranných řad, nicméně Kubeš nakonec zakotvil v úplně jiném týmu, a to u největšího přerovského rivala, prostějovských Jestřábů.

Aby toho nebylo málo, zatímco všechna ostatní prvoligová mužstva držela devítidenní zápasový půst, Přerov se Zlínem se dohodl na předehrávce 22. kola Chance ligy. Ta ale Zubrům další body do tabulky nepřinesla. Přerovští hokejisté se ze zimního stadionu Luďka Čajky vraceli s pětibrankovým výpraskem, a navíc přišli o dalšího obránce. David Chroboček se v souboji se Zlínem zranil a na marodce tak doplnil Františka Hrdinku, který ještě není stoprocentně uzdraven.

Na rozrůstající se marodku ale vedení přerovského hokeje zareagovalo poměrně rychle. Shodou okolností právě z konkurenčního Zlína získali Zubři do obrany výbornou posilu. Po necelém roce se do týmu na měsíční hostování vrátil šumperský odchovanec Martin Novotný.

Šumperský kapitán Lukáš Žálčík v souboji s Přerovem doslova řádil, když si připsal svůj první hattrick v novém ročníku Chance ligy. (Foto: Věra Václavková)

Přerovským statistikám vládne zkušený útočník, Jakub Svoboda

Nejúspěšnějším střelcem i nahrávačem přerovského mužstva je zkušený dvaatřicetiletý forvard Jakub Svoboda. V devatenácti střetnutích dokázal nasbírat solidních 15 bodů (6+9). Kromě toho má i nejlepší bilanci pozitivních a negativních účastí na ledě, která zatím čítá 6 plusových bodů. Podtrženo sečteno, na tohoto šikovného útočníka by si soupeři měli rozhodně dávat pozor. Pouze o dva body méně má na svém kontě David Březina (5+8) a Antonín Pechanec (5+8). Na vhazování se pak bezesporu nejvíce daří Roku Macuhovi. Co se týče defenzívy, nejúspěšnějším bekem je s 8 body Jakub Černý. Nejvytíženějším hráčem je pak pro změnu Tomáš Kudělka, jenž na ledové ploše průměrně tráví přes 24 minut!

První vzájemný souboj letošní sezóny byl velmi vyrovnaný. V nastaveném čase byli ale přece jen o něco šťastnější Draci. Jak dopadne odveta? (Foto: Věra Václavková)

Ve správnou chvíli na správném místě! Postava si postavil téměř nedobytnou zeď

Na koho se letos Přerov může s jistotou spolehnout, to jsou brankáři. Ať mezi třemi tyčemi chytá Postava nebo Petrásek, soupeři se na gól vždy hodně nadřou. Nejvíce odchytaných minut má v dosavadním průběhu ligy mladší z dvojice, Michal Postava. Teprve dvacetiletý gólman hájil přerovskou svatyni ve dvanácti zápasech, z nichž hned sedm skončilo vítězstvím. Talentovaný mladík průměrně obdržel 1,80 branek na zápas a naopak pochytal parádních 94,15 % soupeřových střel. Lépe na tom je už jen frýdecko-místecký Patrik Švančara. Jeho zkušenější parťák Michael Petrásek i vinou zranění odchytal pouhá čtyři střetnutí, všechna ale byla vítězná. Do třech bitev pak zasáhla i posila z Vítkovic, Lukáš Klimeš.

V posledních zápasech nastoupil za Přerov také další bývalý Drak a velký sympaťák, Petr Kratochvíl. Postaví se na druhou stranu barikády i v zítřejší bitvě? (Foto: Věra Václavková)

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 16. listopadu, 18:00

Místo utkání: MEO aréna Přerov

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz