Ve středu na hokej, přijede Havířov

Ve středu na hokej, přijede Havířov

Michal Krobot, úterý 15.9.2020
V sobotu Draci prohráli se Vsetínem, ve středu vyjedou na ledovou plochu Škoda arény k prvnímu domácímu zápasu sezóny. V rámci druhého kola CHANCE ligy přijede AZ Heimstaden Havířov. Oba celky v úvodním duelu prohráli proti svým soupeřům, proto čekejme velké nasazení. Utkání startuje v 18 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Draky v jejich prvním domácím přestavení.

Brankáři

Brankářem číslo jedna by neměl být nikdo jiný než třiadvacetiletý Aleš Stezka. Už minulou sezónu odchytal za AZet padesát zápasů s úspěšností 90,6 procent. Což jsou velice kvalitní čísla. Všichni ovšem dobře známe již proslulou větu „statistiky zápasy nevyhrávají.“ Zda potvrdí tato procenta a svůj průměr 2,56 obdržených gólů na zápas z loňska si musíme počkat.

Aleš Stezka s Vítkovicemi, kde pustil dva góly (Foto: Vít Káňa).

Obránci

Největším jménem havířovské obrany je bezpochyby Antonín Bořuta, který jednoznačně patří k ofenzivnějším obráncům. Poslední sezóny hrál soutěž EBEL za Znojmo. V sezóně 2018/2019 za Havířov odehrál 45 zápasů se ziskem 25 bodů. Dalším zajímavým obráncem je Alex Rašner, rodák z Jeseníku. Minulý rok nastřádal za Havířov 24 bodů v 39 duelech. Podobně jako Šumperk má i AZet poměrně mladou obranu s věkovým průměrem lehce přes 22 let.

Jak pevná bude havířovská obrana v čele s Bořutou? (Foto: Vít Káňa).

Útočníci

Nejzvučnější osobností útočných řad je zcela jistě Martin Adamský. Tento hráč byl u dvou titulů Ocelářů z Třince a dlouhé roky patřil k velkým hráčům extraligy. Jeho zkušenost může být ve spoustě zápasech jedním z rozhodujících faktorů. Druhá velká posila je Roman Szturc, který má taktéž spousty odehraných sezon v naší nevyšší soutěži. Za zmínku jistě stojí i centři Filip Seman a Jan Maruna.

Martin Adamský se zabydlel v Havířově rychle (Foto Vít Káňa).

O zápase

Termín utkání: středa, 16.září, 18:00.

Místo utkání: Škoda aréna, Šumperk.

Textový přenos: Onlajny.com.

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz.