Ve středu na hokej! Draci v dalším kole přivítají Litoměřice

Ve středu na hokej! Draci v dalším kole přivítají Litoměřice

Vanessa Vařeková, úterý 21.9.2021
Draci mají za sebou už tři zápasy, ve kterých získali šest z devíti možných bodů. Aktuálně zaujímají sedmou příčku v celkové tabulce Chance ligy, to rozhodně není špatný start. Poslední utkání nabídlo velmi vyrovnaný souboj. Nechybělo málo a Draci brali z Vrchlabí všechny body. Místo toho musely o výsledku rozhodnout už podruhé samostatné nájezdy. Tentokrát to ale byl domácí celek, jenž se radoval ze zisku dvou bodů. Šumperk se tak nakonec musel spokojit s jedním, i to se ale počítá. V dalším kole se Draci vrátí na domácí led. V šumperské ŠKODA aréně přivítají HC Stadion Litoměřice. Podaří se šumperským hráčům bodovat i v následujícím utkání? Na tuto otázku budeme znát odpověď ve středu 22. září. Souboj startuje v 18:00.

HC Stadion Litoměřice

Litoměřice v loňské sezóně obsadily v základní části sedmou příčku. V předkole play off bojovaly o postup s Baníkem Sokolov. Vyrovnaná série nakonec skončila lépe pro Litoměřice, které ve čtvrtfinále čekala silná Dukla Jihlava. Ačkoliv byla Jihlava v roli jasného favorita, kališníci jí nedali nic zadarmo. Dokonce to chvíli vypadalo, že právě Stadion bude tím, kdo postoupí. Jenomže Jihlava zabrala za pět minut dvanáct, a uhasila tak poslední plamínek naděje na postup Litoměřic. V nové sezóně budou kališníci opět mířit vysoko, nicméně nebude to nic lehkého.

Příprava byla pro Litoměřice z hlediska výsledků trochu rozpačitá. Stadion odehrál celkem devět přípravných duelů. Z vítězství se radoval čtyřikrát, v pěti případech pak musel skousnout porážku. Kališníkům se nedařilo především na venkovních kluzištích, kde zvítězili pouze nad Sokolovem. Naopak v domácím prostředí podali skvělé výkony, nestačili jenom na Benátky. Chuť si Litoměřice spravily hned ze startu nové sezóny. Z devíti možných bodů jich získaly hned osm a momentálně obklopují třetí místo.

V uplynulém ročníku odehráli Draci s Litoměřicemi vyrovnaný souboj. Pokaždé to ale byl Stadion, který se radoval z vítězství. Jednou v základní hrací době a jednou po samostatných nájezdech (Foto: Věra Václavková).

Jedničkou v bráně Tomáš Král

Kališníci spoléhají na dobré výkony osmadvacetiletého Tomáše Krále. Král měl loni trochu pomalejší start. Jeho úspěšnost zákroků nebyla ze začátku nijak výrazná, nicméně ve zbytku sezóny dokázal svoji úspěšnost zvednout nad 90 %. Letos má Král dokonce vyřízené střídavé starty do Kladna. Záda mu bude krýt čtyřiadvacetiletý Šimon Sklíba a sedmnáctiletý mladíček David Čermák.

V Litoměřicích pokračuje kapitán Jan Výtisk

Jednou z nejvýraznějších osobností Litoměřic je bezpochyby jejich kapitán, Jan Výtisk. Zkušený veterán je známý nejen svým plnovousem, ale také tvrdými hity a blokováním střel. V těchto dovednostech patří k prvoligové špičce. V defenzívě i letos pokračuje Jan Holý, jenž překvapil především v loňském play off, kde nasbíral parádních sedmnáct bodů. Čtvrtou sezónu v dresu kališníků přidá obránce Patrik Marcel. Dalším stavebním kamenem, jenž prodloužil smlouvu v Litoměřicích, je zkušený bek a srdcař Jiří Jebavý. Poslední oznámenou posilou v obranných řadách je pětadvacetiletý Marcel Kottek, který v uplynulém ročníku hájil barvy Trhačů z Kadaně.

Jana Výtiska můžeme i letos vidět s kapitánským céčkem. Jeho tvrdý hit zažil nejeden hokejista. (Foto: Věra Václavková).

Kdo nahradí produktivního Patrika Miškáře a Matěje Berana?

Po citelném odchodu dvojice, která vládla litoměřické produktivitě, muselo vedení hledat adekvátní posily. A to se nejspíš i povedlo. Litoměřice lovily o patro výš, odkud získaly skvělého centra Roman Přikryla. Přikryl přišel na sever Čech z Českých Budějovic. Další parádní posilou je zkušený veterán a dlouholetý hráč plzeňských Indiánů Jaroslav Kracík. Rozdílovým hráčem může také být Martin Kadlec, jenž se v sezóně 2019/2020 stal nejlepším střelcem soutěže. Závěr loňského ročníku musel vynechat, neboť měl zdravotní problémy po prodělaném covidu. Kališníci hodně očekávají i od finského útočníka Rika Sihvonena, který naposled působil v polské lize.

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 22. září, 18:00

Místo utkání: ŠKODA Aréna Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
DRACI PARS ŠUMPERK