Ve středu do Polárky! Přeruší Šumperk vítěznou šňůru Frýdku-Místku?

Ve středu do Polárky! Přeruší Šumperk vítěznou šňůru Frýdku-Místku?

Vanessa Vařeková, úterý 22.11.2022
Čtyřikrát a dost! Šumperští hokejisté do sobotního zápasu vstupovali s nelichotivou sérií čtyř porážek, byť poslední dvě bitvy dotáhli až do prodloužení. Další bodovou ztrátu už však nedopustili. Draci totiž svojí neutuchající bojovností a obětavostí historicky poprvé porazili pražskou Slavii. Nyní je ale potřeba na toto důležité vítězství navázat, neboť každý bod má v letošní sezóně cenu zlata. Jenomže svěřence Lukáše Majera čeká v následujícím kole pořádně náročná prověrka. Ve středu 23. listopadu zavítají Draci do Polárky, kde se pokusí zastavit rozjetý HC Frýdek-Místek v čele s nejlepšími gólmany ligy. Překvapí parta kolem kapitána Lukáše Žálčíka favorita a vezme mu i ve druhém vzájemném střetnutí nějaké body? Začátek utkání je naplánován na 18:00.
SKUPINA ČEZ

Rysi jsou na vítězné vlně, v posledních čtyřech zápasech ztratili pouhý bod

Po rozpačitějším úvodu letošního ročníku Chance ligy se zdá, že se frýdecko-místečtí hokejisté naladili na správnou notu. Vždyť poslední porážku zaznamenali svěřenci Martina Janečka první listopadový den proti Vsetínu. Od té doby slavili vítězství hned čtyřikrát, a to s minimální ztrátou jednoho bodu, za vítězství v samostatných nájezdech proti Slavii. V kádru tak momentálně určitě panuje příjemná pohoda a spokojenost. S celkovým ziskem 35 bodů okupuje Frýdek-Místek krásné 5. místo, které by znamenalo přímý postup do čtvrtfinále play off. Na vyvozování závěrů je však příliš brzy, koneckonců Chance liga je letos velmi vyrovnaná.

V prvním vzájemném utkání padlo celkem 8 gólů v základní hrací době. O vítězství Draků ale nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. (Foto: Věra Václavková)

Největší postrach soupeřů? Brankáři! Jejich forma je neuvěřitelná

Největším oříškem pro Šumperk bude bezpochyby muž s maskou, ať už bude ve středu chytat kdokoliv. Oba frýdecko-místečtí gólmani totiž letos jednoduše září. Někdo by možná řekl, že pro Draky bude výhodnější, když bude chytat bývalý strážce šumperské svatyně, Vojtěch Mokry, to ale nemusí být úplně pravda. Trenéři s některými hráči sice znají jeho techniku chytání, a tudíž i jeho největší slabiny, stejně tak ale Vojta zná styl hry svých bývalých spoluhráčů. Vojta Mokry se doposud postavil mezi tři tyče celkem desetkrát. Větší množství startů mu znemožnilo zranění, které si přivodil v utkání s Třebíčí, kdy ho nechtěně sestřelil jeho bývalý spoluhráč ze Šumperka, Vojtěch Šilhavý. Přesto už ale stihl vychytat dvě čistá konta a s úspěšností zákroků, která momentálně činí 94,35 %, je nejlepším brankářem Chance ligy.

Hned za ním se nachází jeho mladší parťák Patrik Švančara, který nastoupil do jedenácti utkání. V nich průměrně obdržel 2,06 branek na zápas a naopak pochytal parádních 94,20 % soupeřových střel. Prvoligová premiéra tedy vyšla tomuto mladému talentu na výbornou. Rázem se tak stal jedním z největších překvapení letošní sezóny.

V Šumperku letěla na Vojtu Mokryho pořádná porce střel. Kdo se nakonec postaví mezi tři tyče v odvetě, to je zatím velkou neznámou. (Foto: Věra Václavková)

Ve Frýdku-Místku se rodí hvězda! První sezóna mezi muži a junior Haas už sbírá bod na zápas

Sázka na dravé mládí Rysům přináší ovoce. Nejen v brance, ale i v útoku se řádí. Největším objevem Chance ligy je bezesporu teprve devatenáctiletý útočník Oskar Haas. Šikovný junior má na svém kontě úctyhodných 18 bodů za 9 gólů a 9 nahrávek a zaslouženě tak vede týmovou produktivitu. Když je zrovna na ledě, soupeři by si měli dávat obrovský pozor, neboť jeho bilance pozitivní a negativní účasti na ledě je nejlepší ze všech prvoligových hráčů a čítá 13 bodů. V produktivitě nezaostávají ani jeho zkušenější kolegové, Alan Lyszczarczyk (10+7) a Vlastimil Dostálek (8+9). Největší prostor na ledě pak dostává zkušený obránce Jakub Teper, jehož průměrný ice time činí 22 minut.

Vlastimil Dostálek řádí v přesilových hrách. Spolu s Lyszczarczykem skórovali už třikrát při početní výhodě. (Foto: Věra Václavková)

Sestavy z posledního utkání

Frýdek-Místek: Mokry - Zeleňák, Kowalczyk, Š. Havránek, Žůrek, Homola, J. Adámek - Svačina, Vrdlovec, Dostálek - Łyszczarczyk, Haas, Hotěk - Bednář, A. Zeman, Ramik - Geidl, Matěj, Macháček.

Šumperk: Hamalčík – Hrachovský, Dudycha, Eliáš, Kadeřávek, Kunst, Michálek, Rutar – Průžek, Bartoš, Žálčík – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Vachutka, Nedvídek, Kohút – Křemen, Bernat, Jouza.

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 23. listopadu, 18:00

Místo utkání: hala Polárka, Frýdek-Místek

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz