Ve středu Draci okusí atmosféru novojičínského pekla. Najdou cestu k vítězství?

Ve středu Draci okusí atmosféru novojičínského pekla. Najdou cestu k vítězství?

Vanessa Vařeková, úterý 28.11.2023
Šumperští hokejisté už nejsou poslední! Po heroickém výkonu, který předvedli proti Velkému Meziříčí, poskočili na příjemnou 9. pozici, na níž by se chtěli přinejmenším nějakou dobu udržet. K tomu je však třeba pravidelně bodovat, což mnohdy není vůbec jednoduchý úkol. Už ve středu 29. listopadu se Draci představí na ledě Nového Jičína, kde během letní přípravy těsně neuspěli. Potvrdí svěřenci Michala Mikesky dobré výkony z posledních zápasů a vyšlápnou si na favorita? Začátek utkání je naplánován na 18:00.
SKUPINA ČEZ

Největší síla Nového Jičína? Domácí prostředí

Mužstvo Nového Jičína patří rozhodně k tomu lepšímu, co letošní druholigový ročník nabízí. V osmnácti kolech dokázalo vybojovat hned devět vítězství v základní hrací době a dvě v pětiminutovém nastavení. Bez bodového zisku zůstali Ďáblové celkem šestkrát a v jednom případě pak zaznamenali jeden bod. Suma sumárum, s celkovým ziskem 32 bodů okupuje Nový Jičín prozatímní 3. příčku. Na záda mu ale nebezpečně dýchá Hodonín, který je horší pouze o skóre.

Nejvíce těží Novojičínští z domácích zápasů, v nichž zatím našli pouze dva přemožitele. Před zraky svých fanoušků museli zkousnout debakl 3:10 s Havířovem a porážku 1:6 s Hodonínem. Naposled ale domácí publikum museli hodně potěšit, když uhasili žďárské Plameny 6:2. Dalším důležitým faktorem v cestě za úspěchem je disciplína. Ďáblové sice patří k nejméně trestaným týmům východní skupiny, když už ale do čtyř jdou, většinou to nevěstí nic dobrého. Svěřenci Davida Dostála totiž ubrání pouze 82,26 % všech oslabení, což je nejméně ze všech.

Bude po zítřejší bitvě platit pravidlo můj dům, můj hrad? (Foto: Věra Václavková)

Šumperští hokejisté se s Novým Jičínem střetli už v letní přípravě, a to hned dvakrát. Oba zápasy ale nezvládli. Naštěstí však ani jednomu týmu o nic nešlo. Daleko důležitější byl první vzájemný souboj mistrovské části, který se odehrál v podhůří Jeseníků. Draci si v něm připsali úplně první letošní vítězství před domácím publikem, na nějž by rádi navázali. Nicméně od té doby došlo v obou mančaftech k velkým změnám.

Proti Drakům i s hvězdným Rostislavem Oleszem

Nový Jičín dokázal v dosavadním průběhu druholigového ročníku nasázet soupeřům úctyhodných 70 gólů, čímž se řadí mezi trojici nejefektivnějších mužstev východní skupiny. Velkou zásluhu na tom má třiadvacetiletý útočník Viktor Konečný (17+13), jenž vládne snad všem klubovým statistikám. Nejen, že je jeho nejproduktivnějším hráčem, ale rovněž nejlepším střelcem a nahrávačem. Se 17 trefami je navíc třetím nejlepším střelcem celé druhé ligy! Skvělou formu potvrzuje rovněž zkušený Roman Maliník (8+10) či David Květoň (6+8) a v produktivitě nezaostává ani matador Jiří Zdeněk (6+8).

Zapomenout rozhodně nemůžeme ani na nejnovější novojičínskou posilu a pravděpodobně největší osobnost druhé ligy, Rostislava Olesze (4+8). Bronzový medailista z olympijských her, jenž má na svém kontě i téměř 400 startů v NHL, se vrátil k hokeji po drobné odmlce. Ještě v loňském ročníku brázdil extraligové ledy, nyní se však rozhodl hokejem především bavit, a to až ve třetí nejvyšší soutěži. V dresu Ďáblů zatím odehrál jen šest utkání, přesto během nich už stihl nasbírat luxusních 12 bodů, což jsou v přepočtu dva body na zápas! Zejména pak poslední bitva se Žďárem nad Sázavou byla v jeho podání absolutní one-man show.

Pro Michala Mikesku byl zápas s Novým Jičínem úplně tím prvním a zároveň vítězným na trenérské lavičce Šumperka. (Foto: Věra Václavková)

Brankář Šimonů má Šumperku co vracet. Postaví se znovu mezi tři tyče?

Pozice gólmanské jedničky je u Ďáblů jasně daná. Zastává ji čtyřiadvacetiletý Daniel Šimonů, který sbíral zkušenosti i v první lize. V barvách Nového Jičína odchytal celkem patnáct zápasů s bilancí devíti výher a šesti proher. A proti Velkému Meziříčí dokonce udržel čisté konto. Jeho parťák Filip Hořejší pak zasáhl do čtyř utkání s bilancí dvou vítězství a dvou porážek.

Sestavy z minulého utkání

Šumperk:Irgl – Drtil, Dudycha, Minařík, Rutar, P. Kubíček, P. Hohl – Vachutka, Nemec, Jaroš – Danielčak, Šišolák, J. Horký – Przybyla, Nilsson, Polách – Skopal

Nový Jičín: Šimonů – Báchor, J. Holáň, Hladiš, Kuboš, Dudáš, Hanák – Konečný, Maliník, Květoň – Zdeněk, Flok, Olesz – J. Sluštík, Kafka, D. Handl – Berka, Škarka, Hilšer.

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 29. listopadu, 18:00

Místo utkání: zimní stadion Nový Jičín

Textový přenos: onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv