Vánoční nadílka už ve středu. Závěr roku ozdobí zápas s kolínskými Kozly

Michal Krobot, úterý 21.12.2021
Oklepat z prohry a zpátky na led. Draci museli poslední zápas rychle vstřebat a téměř okamžitě se začít připravovat na dalšího soupeře. K poslednímu utkání roku přijede do Škoda arény SC Kolín, který na Šumperk ztrácí pouze jeden bod. Tento velmi zajímavý střet tabulkových sousedů startuje ve středu 22. prosince od 18:00. Po konci utkání rozhodně nespěchejte domů, jelikož proběhne každoroční předávání dárků hráčům a určitě se nebojte přijít potěšit svého oblíbence.

Kozlové mají slušnou sérii výher. Současná pauza jim ale mohla utlumit tempo

Kolín je od 27. listopadu neporažen. Na svou vítěznou šňůru už stihl navléct pět výher v řadě a v ligovém žebříčku poskočit na jedenácté místo s aktuálním ziskem 44 tabulkových bodů. Tuto formu odšpuntoval na Zimním stadionu Kolín duel s Prostějovem, který domácí vyhráli o dvě branky. Poté přišlo těsné utkání s Ústím nad Labem, jenž kolínští rozhodli v prodloužení. Od té doby Kolín sbíral pouze tříbodové skalpy. Naposledy jejich síla vygradovala v osmigólovou nadílku pro Benátky nad Jizerou. To je ovšem záležitost minulosti, protože tamní hráči mají nyní více než desetidenní pauzu.

Během pěti zmíněných výher Kolín nasázel celkem 23 branek (Foto: Jan Kobzan).

Pozor na Šafránka, naposledy vstřelil hattrick už během první třetiny

Prosincová jízda znamenala také spousty gólů. Nejvíce se dařilo první lajně v čele s Davidem Šafránkem, který v minulém utkání slavil hattrick ještě minutu před první přestávkou. Během celé sezóny si už zapsal 27 kanadských bodů a se svými 15 asistencemi figuruje jako nejlepší nahrávač a zároveň nejproduktivnější hráč týmu. Nejlepším střelcem je potom se 14 zásahy Jan Veselý a nejvytěžovanějším mužem je obránce číslo jedna - Zdeněk Čáp. Zápasy ale neřídí pouze tito hokejisté. Utkání proti Frýdku-Místku zase dvěma góly rozhodl Lukáš Krejčík. Kolín jako farma Hradce Králové občas obdrží i zajímavou výpomoc z extraligy. Uvidíme s čím toto mužstvo přijede do Šumperka.

V letošní sezóně se středeční soupeři už jednou utkali. Kolín tehdy na domácím ledě zvítězil poměrem 5:2 (Foto: Jan Kobzan).

V reprezentační pauze Kozly posílil brankář se zkušenostmi z KHL

Kolínští mají možná lehčí trable v brankovišti a pomalu se jim daří je řešit. V dosavadním průběhu Chance ligy totiž využívali gólmany, kteří nejsou tak úplně jejich. Nejvíce se do hry dostalo trio Lukeš – Strmeň – Kiviaho. Strmeň ale patří Českým Budějovicím a Lukeš s Kiviahem jsou hráči extraligového Mountfieldu. Vedení si je vědomé, že postupem času a s blížícím se playoff nebude možné spoléhat se pouze na pomoc ostatních. Kolín tak podepsal kontrakt s Georgijem Kuzněcovem, který doposud hájil barvy týmů HC Dynamo Moskva a Dynamo Krasnogorsk. Tento přestup je prozatím velkou neznámou, jelikož Kuzněcov letos ještě nechytal.

V tomto roce byl Kuzněcov brankářská trojka Dynama Moskva. Většinu působení v tomto klubu ale strávil v nižší lize VHL (Foto: Dynamo.ru).