V rychlém sledu opět doma, Draky čeká šlágr s Havlíčkovým Brodem

Jaroslav Svoboda, pátek 10.1.2020
Jedno je po minulém kole jasné. Draci si zahrají vyřazovací boje. Náskok plných 38 bodů na poslední Nový Jičín je již plně dostačující pro účast aspoň ve čtvrtfinále. Jenže svěřenci Martina Janečka mají zatím letošní ročník rozehraný na ten nejoptimálnější vstup do playoff. Jsou první a na Havlíčkův Brod mají k dispozici náskok plných 17 bodů. A právě druhý tým tabulky je nejbližším soupeřem šumperských hokejistů v druholigovém programu. Draci na Bruslaře narazí během této sezóny potřetí, zatímco v Kotlině dokázali vyhrát za dva body a prohrát v normální hrací době, v tom jediném šumperském utkání přehráli soupeře výsledkově jasně 6:1. Jenže obraz hry tak jednoznačný nebyl a dá se očekávat, že ani tentokrát tomu tak nebude. Šlágr kola slibuje napínavou, a jak je s Brodem zvykem i bojovnou podívanou. Utkání začíná v 17:00 a věříme, že si najdete cestu na zimní stadion a pomůžete Drakům k velmi cennému vítězství.

Šumperští hokejisté v minulém utkání urvali na svém ledě vítězství 4:3 po prodloužení. Přitom na začátku poslední třetiny zvyšovali na 3:1 a zdálo se, že již dotáhnou utkání do vítězného konce. Zápas ale nabral ve třetí třetině zvrat, hosté bleskově vyrovnali a nakonec duel dospěl do prodloužení. To rozhodla krásná souhra tria Gewiese - Spratek - Kofroň.

To Havlíčkův Brod poslal do Šumperka pozdrav s plnou parádou. Přejel Moravské Budějovice hladce 9:2 a po špatných výsledcích z poslední doby se naladil na mírně veselejší notu. Před zápasem s Draky tak poslal varování, že v boji o první místo v tabulce určitě havlíčkobrodský tým neřekl ještě poslední slovo.

Jedním z klíčových momentů duelu proti Novému Jičínu byly, tentokráte, neefektivní přesilovky Draků. Ti hráli i takřka dvě minuty v pěti proti třem, ale gól nedali. I tak jsou ale nejúspěšnějším týmem na přesilové hry v celé soutěži. A této síly jsou si vědomi i v Havlíčkově Brodu, což potvrdil v rozhovoru na oficiálních stránkách BK Havlíčkův Brod útočník Luboš Voříšek: „Základem bude hrát bez faulů. Když už soupeř nějakou tu přesilovku mít bude, musíme se snažit to ubránit. V tomhle to bude těžké. Je to bruslivý tým, který bude mít v naší třetině hodně pohybu. Budě hodně těžké se faulů vyvarovat, ale musíme se s tím nějak poprat.“

Duel obou celků začne v sobotu 11. ledna 2020 od 17:00 a samozřejmě jste na něj srdečně zváni. Pokud ale nemůžete z jakéhokoliv důvodu dorazit na zápas, tak vězte, že vám jej v přímém přenosu nabídne klubový partner LIFETV.cz na našem youtube kanálu (odkaz níže v přehledu).