V nových dresech na brněnskou Techniku - příprava spěje do finiše

V nových dresech na brněnskou Techniku - příprava spěje do finiše

Jaroslav Svoboda, pondělí 1.9.2008
Už jen trochu dokořenit, doladit, seštelovat - začátek sezóny se přece blíží a je potřeba připravit vše důležité na ostrý start do Orlové. Generálkou na start ligy měl být dvojzápas Draků s Technikou, nicméně jak se zdá, ještě příští týden se může v Šumperku odehrát jedno spíše neoficiální klání Draků s prostějovskými Jestřáby. Teď však zpět do jihomoravské metropole, která v posledních letech prožívá hokejový boom, který však neovládá hokejovou halu mládeže, ale zejména slovutnou halu Rondo. I proto se dá očekávat během úterního vzájemného přípravného utkání spíše komorní atmosféra promrzle lužánecké haly.

V ní se ještě nedávno proháněly reprezentační dvacítky hokejových velmocí v rámci přípravného turnaje. Celé klání ovládla domácí česká reprezentace, na její úspěch by k potěše všech fandů z podhúří Jeseníků mohli navázat i Draci. Ti se představí poprvé v nových žlutých dresech, navíc s již oficiální posilou Alešem Holíkem a horkým kandidátem na obléknutí žlutomodrých dresů v nové sezóně, odchovance Tomášem Bruncem, který doslova řádil na turnaji v polském Sosnowci. Pro brněnskou halu navíc Šumperk obstará i křest co se názvu týče. Hala hokejové mládeže se již jmenuje Hokejová hala VSK Technika Brno.

Draci proti Technice uspěli v poslední době na jejich ledě pouze jedinkrát, leč dá se směle říci, že v tom nejdůležitějším zápase. V posledním kole základní části museli šumperští Draci vyhrát v Brně, jinak by mohli přijít o první místo v soutěži a tudíž i o nejideálnější pozici před play-off. Podařilo se. Tehdy hnáni stovkou fandů Draků, kteří utvořili tak třetinu celé návštěvy zápasu, vyhrál hostující tým 5:2. Dvě branky v tomto zápase vstřelil Dušan Bařica, další gól David Ohnutek, který si připsal i jednu asistenci. Dařilo se i Romanu Meluzínovi, který dvakrát asistoval. Šumperk si touto výhrou otevřel bránu do 1. ligy, výhoda domácích prostředí v play-off byla později jedním z klíčových bodů celých vyřazovacích bojů.

Toť však vše. Haly pod hradem Špilberkem jsou jinak zakletým územím pro šumperský tým. Nestačil zde kolektiv Draků vloni na Kometu, nestačil také vyjme výše uvedené výjimky ani na Techniku. V loňské přípravě na první ligu doma brněnský tým nad Šumperkem vyhrál 4:2, v severomoravské odvetě uzmul remízu 6:6. I v prvním brněnském duelu postupové sezóny 2006/07 Brno doma vyhrálo a to stejným poměrem jako posléze podlehlo Drakům - 5:2. A pokud bychom chtěli zabrousit ještě více do historie, tak v ročníku 2005/06 hráli Draci na Technice pouze jedinkrát, s výslužkou 1:4. A o další sezónu dříve v Rondu Technika dokonce neinkasovala a k výhře ji postačily pouhé dvě trefy.

Proti Šumperku se mezi tyče nejspíše postavený uzdravený Pavel Nešťák, který se i přes poměrně dlouhý čas od jeho angažmá v Šumperku pořád těší u fanoušků Draků popularitě. Trenér Čeněk Kundela disponuje v obraně zkušenými Kučírkem s Habrovcem a Zapletalem, v útočných řadách pak Davidem Šebkem, který ve finálové sérii s Hodoníne v roce 2007 svou brankou v prodloužení poslal Draky na hotel a celé klání do čtvrtého duelu série. Z dalších ofenzivních "tykadel" jmenujme aspoň Sedláčka, Korotvičku či Jelínka. Ti poslední dva jmenovaní hokejisté znají i šumperskou kabinu - za Draky již hráli.

Utkání začíná v 18:00 a o dva dny později se tato "minisérie" stěhuje do Šumperka.