Trip po venkovních kluzištích nekončí, Draci míří k dalšímu klání do Poruby

Trip po venkovních kluzištích nekončí, Draci míří k dalšímu klání do Poruby

Tomáš Ostřanský, pátek 6.10.2017
Posíleni výhrou z Kopřivnice zajíždí hokejisté Šumperka v rámci 9. kola na led ostravské Poruby. I s přípravnými zápasy se bude jednat již o čtvrtý vzájemný souboj, recept na svého soka však Draci zatím hledali marně. Pokud tak chtějí pomýšlet na nějaký bodový zisk, budou muset na své hře ještě o něco více zapracovat a vyvarovat se zbytečných chyb v obranné činnosti. Všechny dosavadní vzájemné zápasy totiž skončily rozdílem tří branek.

Poruba měla v minulém kole volný los, takže také ona odehrála svoje poslední utkání proti Kopřivnici. A byla to neskutečná kanonáda, když svého soupeře z města nákladních automobilů deklasovala 12:3, tedy rozdílem několika tříd. Když k tomu přidáme předchozí zápas s Novým Jičínem (8:0), vychází nám z této rovnice poměrně jasná odpověď na otázku, jakou asi mají svěřenci trenérů Flašara a Sršně formu.

Porubské táhnou třináctibodoví lídři produktivity Vladimír Luka (7 + 6) a Tomáš Káňa (5 + 8), do brány se nejspíš postaví ex-šumperský Hynek Kůdela, který si s průměrem 3,24 obdržených branek na zápas drží průměr těsně pod 89 %.

Draci našli excelentního nahrávače v podobě Michala Vymazala. Jedenáctibodový útočník sice vstřelil pouze jediný gól, svým spoluhráčům však dokázal už desetkrát přihrát. Na záda mu v týmové produktivitě dýchají Jiří Půhoný (6 + 4) s Danielem Vachutkou (4 + 6). Šumperskou kasu bude nejspíš bránit nová akvizice Vlastimil Lakosil, který odchytal obě utkání po svém příchodu a potvrzuje svoji kvalitu. Spolu s René Svobodou tak tvoří vyrovnanou dvojici se shodnou úspěšností 90 %.

HC RT TORAX Poruba 2011 - Draci Šumperk

7. 10. od 17:00 hodin | RT TORAX Aréna | Ostrava - Poruba
textový přenos: onlajny.com

Sestavy z minulého utkání

Poruba: Kůdela (od 40. Kubáň) – Dresler, Popela, Janota, Kaluža, Adam, Puškár, Slavík – Haas, Zachar, Fojtík J. (od 30. Sztefek) – Káňa, Zdeněk, Luka – Jaroš, Říha, Ollender – Ballner, Schwarz, Gelnar
Šumperk: Lakosil – Sedlák, Gewiese, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný, Kovařík, Lehečka, Králík, Hroch, Novosad, Cink, Ostřanský