Tatra nehrála špatně, ale nám to tam napadalo, hodnotí zápas Milan Ostřanský

Tatra nehrála špatně, ale nám to tam napadalo, hodnotí zápas Milan Ostřanský

Redakce, čtvrtek 27.9.2018
Na výkon Draků v Kopřivnici čekali fanoušci s napětím. Po lapsu v Novém Jičíně následovalo uklidnění na domácím kluzišti s valašskomeziříčskými Bobry a na hokejisty Šumperka tak čekal zápas, který je mohl vyšvihnout zpět na vrchol tabulky. Nervy příznivců ještě pocuchaly problémy s textovým přenosem, nicméně od páté minuty, kdy se na displejích zařízení začaly kupit vstřelené branky hostujícího týmu, nebylo pochyb, kdo bude v utkání dominovat. „Do Kopřivnice jsme jeli hrát zodpovědně „zezadu a dozadu“, jak říká trenér. Nám tam v první třetině napadaly během deseti minut tři góly. Potom už jsme otěže zápasu drželi ve svých rukách,“ zhodnotil klání v kostce Milan Ostřanský, který zapsal první dva kanadské body v sezóně za branku a asistenci.

Levé křídlo, aktuálně hrající ve druhé formaci, ještě upozornilo, že si trenéři i samotní hráči dobře uvědomují, v čem tkví neúspěch v hodně propíraném zápase s Ďábly: „Po výbuchu v Novém Jičíně nám trenér na střídačce pořád opakoval, abychom hráli především zodpovědně dozadu, ale myslím že i my jsme si po té zkušenosti dobře uvědomovali, že nějaký hurá hokej by se nám mohl znova vymstít.“ V hokeji to tak někdy chodí. Ani celkem pohodlné vedení po první třetině nemusí nic znamenat, pokud před sebou máte ještě čtyřicet minut, zvlášť v rychlé hře, kterou hokej bezesporu je. „Dostanete nějaký hloupý gól a v hokeji se to může rychle otočit. Takže nás trenér neustále nabádal, ať pořád hrajeme svůj hokej, že už nemusíme dát gól, ale rozhodně nesmíme dostat,“ poodhaluje taktické záměry Ostřanský.

A v čem spočíval základ úspěchu v utkání s Kopřivnicí? „Zdálo se mi, že se navíc postupně začalo ukazovat, že jsme na tom lépe fyzicky, což je samozřejmě výsledek poctivé a tvrdé letní přípravy,“ viděl čtyřiadvacetiletý forvard rozdíl v kondici. „Navíc, když v celkem krátkém čase dostanete tři branky, je to nesmírně náročné nejen na fyzičku, ale také na psychiku,“ upozorňuje na další aspekt, který nahrával do karet Drakům. Přesto nebyl s výkonem v úvodu utkání spokojený. „V první třetině jsme sice dali tři góly, což nejspíš rozhodlo celý zápas, ale právě v ní jsme nehráli úplně podle našich představ. Jenže nám tam ty góly prostě napadaly a potom už to šlo v podstatě samo,“ dodává s úlevou hráč s číslem 94 na dresu.

Milan Ostřanský neopomenul ani výkon brankáře Kristína, který zapsal dvě čistá konta za sebou. „Maťo opět podal fantastický výkon. Podruhé v řadě nepustil gól a také v Kopřivnici měl těžké zákroky.“ Stejně jako trenér Jozef Zavadil navíc viděl, že Kopřivnice rozhodně nebyla odevzdaným soupeřem: „Já bych chtěl ještě podotknout, že Tatra nehrála vůbec špatně. Podle výsledku se to zdá jednoznačné, ale přece jen nás také dost kousali.“

Ostřanský proti Tatře zapsal svoji první vstřelenou branku v sezóně. Jak celou akci viděl? „Byl závar u branky. Pokec (Dominik Pokorný, pozn. red.) tam do toho mlátil, dorážel do gólmana a já se tam tak motal kolem brankoviště. Když na mě vyskočil puk, tak jsem do toho plácnul a byl z toho gól. Žádná nádhera, žádná velká hokejová akce, ale počítá se,“ uzavírá s úsměvem útočník, který si v zápase připsal do statistik ještě asistenci, když pro změnu on přihrával Dominiku Pokornému, pro kterého již nebyl problém zakončit do odkryté klece.