Šumperští hokejisté zahájí prosincový program soutěže na horké půdě Hodonína

Šumperští hokejisté zahájí prosincový program soutěže na horké půdě Hodonína

Vanessa Vařeková, pátek 1.12.2023
Šest zápasů, pět vítězství a třináct bodů k tomu! Svěřenci Michala Mikesky najeli na vlnu dobrých výsledků a hladoví jsou i po dalším úspěchu. V sobotu 2. prosince se parta kolem kapitána Jaroše představí na horkém ledě SHKM Baník Hodonín, kam se vrací po téměř čtyřech letech. Vyšlápne si Šumperk na dalšího favorita? Úvodní buly bude na zimním stadionu Václava Nedomanského vhozeno v 17:00.
SKUPINA ČEZ

Baník je ve skvělé formě a v letošním druholigovém ročníku zatím jen příjemně překvapuje

Svěřenci Aleše Bachánka si novou sezónu maximálně užívají. Pouhý jeden rok stačil hráčům Baníku k tomu, aby se ve třetí nejvyšší soutěži pořádně adaptovali a nyní už okupují přední příčky východní skupiny. Po devatenácti kolech mají na svém kontě celkem osm vítězství v základní hrací době, přičemž dalších pět výher přidali v prodloužení či samostatných nájezdech. Pouze šestkrát pak z ledu odjížděli s nulovým ziskem. S celkovými 34 body se tak Hodonínští dokázali vyšvihnout až na 3. pozici, kde po posledním kole vystřídali Nový Jičín. S jednobodovou ztrátou jim pak na záda dýchá čtvrtá Opava.

Hodonín obecně moc branek nedává, ale ani neinkasuje. Od sobotního zápasu s šumperskými Draky tak nemůžeme očekávat zrovna gólovou smršť. Opět tedy půjde především o poctivou defenzivní práci a trpělivost. Tentokrát nebudou rozhodující asi ani speciální týmy. Baník sice nemá bůhví jak skvělé přesilové hry, zato je ale absolutně nejúspěšnějším mužstvem v počtu ubráněných oslabení. A že těch oslabení už bylo. Hodonín totiž doposud vyfasoval nejvíce trestných minut.

Jediné dosavadní střetnutí s hodonínským celkem odehráli Draci na domácím ledě 21. října. Vyrovnanou bitvu muselo však rozhodnout pětiminutové nastavení, během kterého vystřelil Baníku bonusový druhý bod Matěj Novák. Šumperští hokejisté tak mají Hodonínu rozhodně co vracet. Jedno ale jisté je. Oba týmy mají momentálně skvělou formu, následující duel tak bude určitě stát za podívanou.

Dobiáš s Karafiátem vládnou hodonínským statistikám

Na to, že Baník zrovna moc gólů nedává, má ve svém týmu jedince, který střelecky vyčnívá. Pětadvacetiletý útočník Jiří Karafiát rozhodně pálí ostrými. Po devatenácti kolech má na svém kontě luxusních 12 branek a k tomu dalších 7 nahrávek. S 19 body je tak aktuálně druhým nejproduktivnějším hráčem mužstva. O bod víc nasbíral už jen Vojtěch Dobiáš (6+14), který dominuje především v počtu asistencí. Dobiáš ale umí hrát i pořádně tvrdě, nicméně mnohdy to bývá za hranicí pravidel, o čemž svědčí 43 obdržených trestných minut. Trojici nejproduktivnějších hráčů Hodonína pak uzavírá se 13 body Dominik Luža (5+8).

Dominik Piták je nejvytěžovanějším brankářem celé druhé ligy

V Hodoníně mají o gólmanské jedničce zcela jasno. Tato role náleží třiadvacetiletému Dominiku Pitákovi, který jako jeden z mála nastoupil do všech doposud odehraných zápasů. Zcela logicky je tak nejvytěžovanějším gólmanem cele druhé ligy. Talentovaný mladík vychytal Baníku celkem třináct vítězství. Průměrně obdrží 2,18 branek na zápas, díky čemuž se řadí mezi čtveřici nejlepších brankářů celé soutěže. Proti Valašskému Meziříčí se mu dokonce podařilo udržet i první letošní čisté konto. Záda pak Pitákovi kryje jednadvacetiletý Ondřej Dolíška.

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Irgl – Drtil, Dudycha, Minařík, Rutar, P. Hohl, P. Kubíček, Jarmara, Cekr – Vachutka, Nemec, Jaroš – Danielčak, Šišolák, J. Horký – Przybyla, Nilsson, Skopal – Lichner, Polách, Tomeš.

Hodonín: Piták – Švejda, Talafa, Rauš, Riedl, Sedláček, Zorko, Bílek – Karafiát, Luža, Dobiáš – Mach, Novák, Bachánek – Sajdl, Weintritt, Hložánek – Laciga, Štědrý, Krejčí.

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 2. prosince, 17:00

Místo utkání: zimní stadion Václava Nedomanského

Textový přenos: onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv