Šumperk se znovu představí před domácím publikem. Tentokrát změří síly s Novým Jičínem

Šumperk se znovu představí před domácím publikem. Tentokrát změří síly s Novým Jičínem

Vanessa Vařeková, pondělí 4.9.2023
Po neúspěšné premiéře s opavským Slezanem čeká svěřence Davida Káni a Tomáše Sedláka další prověrka. Do podhůří Jeseníků tentokrát zamíří tradiční účastník třetí nejvyšší české hokejové soutěže, Ďáblové z Nového Jičína. Vypilují hokejisté Šumperka nedostatky z prvního zápasu a připíší si první vítězství v rámci přípravy? Tato otázka bude zodpovězena již v úterý 5. září. Souboj Draků s Ďábly startuje v 18:00.
SKUPINA ČEZ

Nově se tvořící tým Draků poprvé okusil zápasové tempo

Šumperský A-tým v minulém týdnu odstartoval sérii přípravných utkání domácím zápasem s Opavou. Sestava tvořena nejen šumperskými odchovanci ale i zajímavými zahraničními posilami nevstoupila do zápasu vůbec špatně, a ještě v polovině základní hrací doby vedla dvoubrankovým rozdílem. To ale bylo ze strany domácího celku vše. Hostující Slezan předvedl ve druhé polovině klání rychlý obrat, a nakonec i zvítězil. V pozápasovém rozhovoru pak Tomáš Sedlák (asistent trenéra) prozradil, že tým spolu trénuje velmi krátce, a ještě se pořádně nezná. Celé mužstvo tak bezesporu čeká ještě spousta tvrdé dřiny.

Hned na úvod se ale skvěle prezentoval šumperský navrátilec, Tadeáš Jaroš, jenž způsoboval Opavě nemalé problémy. Devětadvacetiletý útočník je pověstný především výbornou prací v předbrankovém prostoru. V letošní sezóně by měl bezpochyby plnit roli klíčového hráče.

Velice zajímavé pak bude sledovat výkony severských posil, které do týmu mohou přinést zcela jiný pohled na hru. Hned do úvodního duelu nastoupili v modrožlutých barvách finští mladíci Justus Jaakkola, Otto Pitkänen a švédský Alex Nilsson. Zda si vybojují místo v základu, to napoví další průběh přípravy.

Finský útočník Otto Pitkänen se svým výborným pasem výrazně podílel na druhé brance Šumperka proti Opavě. (Foto: Věra Václavková)

Ďáblové vstoupili do přípravy vítězně, poté ale dvakrát narazili

Hokejisté Nového Jičína započali přípravné období hned zostra a na souboj vyzvali nedalekého rivala z Valašského Meziříčí. Atraktivní souboj ale během šedesáti minut vítěze nenašel. Na řadu tak muselo přijít prodloužení, ve kterém rozhodl ve prospěch Jičína gól z hole zkušeného Romana Maliníka. Ve druhém utkání si to Ďáblové namířili do Havířova, kde už to tak veselé nebylo. Ba naopak. Domácí celek vyprovodil svěřence Davida Dostála z ledu jedenáctigólovým debaklem. Reputaci si však novojičínští hráči alespoň trošku spravili v derby s Kopřivnicí, kdy po nepříznivém začátku dokázali zápas otočit na svoji stranu. Nakonec ale přece jenom padli v prodloužení.

Jičín zlákal velká jména do obrany i útoku!

V loňském ročníku Nový Jičín sice zklamal, když poměrně rychle vypadl z play off, letos ovšem bude chtít opět patřit mezi druholigovou špičku. A po odhalení soupisky včetně nejnovějších posil k tomu nebude mít daleko.

Už na konci května oznámil klub příchod zvučných jmen, která by měla doplnit kostru týmu. Největší ofenzivní posilou je bezesporu zkušený matador Jiří Zdeněk, jenž se po roce stráveném v Havířově vrací do známého prostředí. S pokračujícími oporami Davidem Květoněm a Romanem Maliníkem by měl patřit k nejproduktivnějším hráčům nejen mužstva, ale rovněž celé soutěže.

Defenziva pak bude jednoznačně stát na Petru Kubošovi a Martinu Dudášovi. Třiačtyřicetiletý Kuboš patří mezi nejznámější a nejzkušenější osobnosti druhé ligy. Ostatně, ve své veleúspěšné kariéře zaznamenal celkem 853 extraligových startů, s mateřským Vsetínem získal v roce 2001 titul a obrovské úspěchy slavil i coby hráč Vítkovic, Komety či Slavie. Vynikající kariéru zažil také druhý jmenovaný, Martin Dudáš. Šestatřicetiletý bek je nejčastěji spojován s Vítkovicemi či Mladou Boleslaví, většinu času ovšem strávil v zahraničí. Mezi jeho nejúspěšnější štace patří slovenské Košice či polský Krakov. Nicméně k velmi oblíbeným hráčům patřil i v Šumperku, kde sice působil pouhou sezónu, ale stopu rozhodně zanechal. V modrožlutém dresu nasbíral během třiačtyřiceti zápasů 22 kanadských bodů a pro ránu nikdy nešel daleko.

Radující se Martin Dudáš v šumperských barvách. (Foto: Pavel Svoboda)

Sestavy z minulého utkání

Šumperk: Ryšavý – Kacbunda, Rutar, Cibuzar, Křivohlávek, Jaakkola, Hohl, Minařík – Jaroš, Nilsson, Šišolák – Pitkänen, Skopal, Polách – Müller, Scheuter, Horký – Drlík, Holub

Nový Jičín: Šimonů – Hladiš, Andrýsek, Holáň J., Hruška, Janiczek, Holáň D. – Kafka, Škarka, Juříček, Hilšer, Gebauer, Sluštík J., Flok, Berka, Handl, Konečný.

Informace o utkání

Termín utkání: úterý, 5. září, 18:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv