Šumperk čeká klíčový duel kvalifikace, doma přivítá Milevsko

Svoboda Jaroslav, středa 22.4.2009
Š u m p e r k - Zapeklitá je situace v kvalifikaci o 1. hokejovou ligu. Po prohře s Táborem se všechna tři mužstva srovnala v minitabulce na třech bodech, přičemž na poslední mušketýry domácích ligových kluzišť čekají poslední tři mistrovská utkání sezóny 2008/09. Draci vstoupí do druhé poloviny kvalifikačních bojů již ve čtvrtek 23. dubna, když na svém ledě přivítají HC ZVVZ Milevsko. Případná výhra by znamenala obrovský krok směrem k první lize, naopak prohra by postupové dveře pořádně přibouchla. Jeden z nejdůležitějších a nejklíčovějších zápasů Draků za poslední odehrané sezóny započne na šumperském zimním stadiónu v 18:00 a Režnarova parta uzavře soubojem s jihočeským soupeřem domácí působení v hokejovém ročníku. Přijďte Draky povzbudit a pomoci jim ve veledůležitém utkání.

Milevsko bylo na začátku kvalifikace považováno za outsidera rozhodujících bojů o postup, ale skutečnost je poměrně jiná. Po těsné prohře s Draky přehrálo Milevsko Tábor. Momentálně je tedy celek, který díky neutěšené finanční situaci musí dohrávat sezónu právě v Táboře, na společném prvním místě tabulky se šumperskými hokejisty. Avšak třetí Tábor má stejný rozdíl skóre jako jeho soupeři, avšak o jednu vstřelenou branku méně.

V prvním vzájemném utkání se Draci proti Milevsku dlouho trápili, v první třetině se navíc dopustili několika chyb a jednu z nich potrestal útočník Hamerle, který poslal ZVVZ do vedení. Šumperský výběr se ale postupně dostával do tempa a ve druhé třetině i přes sérii několika oslabení dokázal srovnat a dokonce i otočit skóre. Nejprve se trefil Alexandr Hegegy, další gól přidal ukázkové spolupráci s Vymazalem jiný zadák - Jiří Osina. Hlavně obránci měli v prvním utkání kvalifikace svůj střelecký den, což potvrdil domácí Robert Procházka. Technicky se prosadil skrz šumperskou defenzívu až do střeleckého zakončení a přesnou trefou ještě do konce druhé třetiny srovnal. V poslední dvacetiminutovce však již byli šumperští hokejisté lepším mužstvem a díky druhé trefě Jiřího Osiny v zápase nakonec i vyhráli.

Odvetný zápas bude opět doprovázet bohatý program a stejně jako proti Táboru i tentokrát nebudou chybět roztleskávačky či například vystoupení tanečnic ze skupiny Angi Samcové. Nejdůležitějším na utkání však bude výsledek. Přijďte se i vy rozloučit s domácí mistrovskou sezónou 2008/09 a povzbuďte Draky v boji o postup do 1. ligy 2009/10. Utkání začíná v 18:00 a pokud nezavítáte přímo na stadión, bude pro vás připraveno podrobné online zpravodajství, které budete moci sledovat jako již tradičně na serveru www.onlajny.cz.