Souhrn 11. kola: Zázračný obrat Drtičů ve Frýdku, Břeclav doma poprvé padla

Jaroslav Svoboda, pondělí 18.10.2010
Š u m p e r k - 11. kolo posunulo 2. ligu sk. Východ blíže k dělbě celého pelotonu na tři menší skupinky. Výborně si - k radosti šumperských fanoušků - vedli Draci, kteří natáhli sérii výher na 9 utkání. Nejzajímavější momenty kola se však odehrály již v sobotu. Zvláště koncovka duelu Frýdku-Místku s Hodonínem nabídla nevídané věci. Domácí vedli ještě na konci 2. třetiny 3:0, přesto prohráli. První prohru na svém ledě si připsala Břeclav, navíc od trápícího se Vsetína a co víc - rozdílem 4 branek. První body z ledu soupeře si připsal Přerov, za to Uničov opět neuspěl, ačkoliv favorita z Orlové značně potrápil. Prostějov se vítězstvím nad Novým Jičínem posunul na 2. místo tabulky.

HC Břeclav - VHK Vsetín 1:5

Břeclavští Lvi opustili smetánku druholigových celků držících si domácí neporazitelnost. V souboji se Vsetínem vyhořeli a nakonec prohráli vysoko 1:5. Hosté přitom nikdy v historii v Břeclavi nevyhráli, tentokrát své prokletí zlomili a prakticky roztrhali na kousky. Již v sedmé minutě mohl v oslabení otevřít skóre Dubec, ale vsetínský forvard ještě neuspěl. To se mu podařilo v úvodu 15. minuty, kdy se tentokrát dostal do šance při početní výhodě - a při dorážce Slováčkovy střely se nemýlil. Ještě do konce třetiny přidali hosté další gól zásluhou Dědka, tragickou mezihru z pohledu domácích dokonali v úvodní tříminutovce druhé třetiny Daniel Vaněk a Martin Kubo. Břeclav se již nevzpamatovala, naopak ve 34. minutě inkasovala popáté, když se trefil Brynecký. O shot-out přišel Plšek až v poslední třetině, čestný úspěch domácích zaznamenal kapitán Sedláček. Břeclav se v natěsnaném středu tabulky propadla na 10. místo, Vsetín se pak vyhoupl na pozici jedenáctou.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Nový Jičín 6:1

Prostějovští Jestřábi využili zápasové přestávky Opavy a dostali se díky vysokému vítězství nad Novým Jičínem na druhé místo ligové tabulky. Hosté však nedali i přes prohru 1:6 kůži lacino. Nový Jičín dokonce vedl, jenže co mu to bylo platné, nakonec zůstává posledním účastníkem východní skupiny 2. ligy, který venku ještě nebodoval. Prostějov rozhodl o vítězství ve druhé třetině, která v posledních kolech Jestřábům příliš nevycházela. Tentokrát ekipa trenéra Petra Zachara vyhrála prostřední část hry 4:0 a de facto rozhodla o výsledku. Čistým hattrickem se blýskl Jakub Čuřík, dvě branky si připsal i nedávný navrátilec Radek Meidl. Nový Jičín se po další prohře na ledě soupeřů propadl na 9. místo tabulky.

HC Frýdek-Místek - SHK Hodonín 3:4pp

Pohřbívat naději dříve, než opravdu umře, to se nedělá. Hodonínští Drtiči byli blizoučko první prohře od chvíle, kdy se na střídačku vrátil Svatopluk Číhal. Jenže Frýdek-Místek, který nedávno v Šumperku ze ztraceného zápasu vydoloval bod, tentokrát ztratil prakticky vyhrané utkání. Domácí vedli ještě na konci 2. třetiny o tři góly, jenže branka do šaten a další snížení ve 49. minutě dalo zápasu zcela nový rozměr. Drtiči se hnali za body, jenže Vašíček se svými spoluhráči odolával až téměř do samého konce. V čase 59:58 procedil puk do sítě Korotvička a hokejista, který se ještě před pár měsíci "těšil" nepřízni hodonínských fanoušků, si je teď nejspíš definitivně získal na svou stranu. Frýdek-Místek si tak prožil stejné pocity, jaké nedávno prožívali po jejich vyrovnání na šumperském ledě Draci. V prodloužení navíc udeřil podruhé v zápase Vaškovič. Domácím tak zůstaly oči pro pláč a jeden bod.

VSK Technika Brno - HC ZUBR Přerov 1:2sn

Z nejdelšího utkání kola se těšili diváci v Rosicích. Technika sice po šesti bezbodových duelech rozšířila svůj hubený zisk, jenže pouze jediným bodíkem za prohru po nájezdech. Přerovští Zubři se naopak poprvé letos vydali z venkovního zápasů domů s přírůstkem do tabulky. Zatímco doma je celek z Hané prakticky neporazitelný, venku mu vlhne prach. Po výprasku 10:0 s Uničovem se horko těžko nadřel na jediný gól ze hry, který vstřelil v přesilovce Coufal. Domácím se podařilo srovnat a protože nepadl gól v prodloužení, čekaly fanoušky a hráče samostatné nájezdy. V nich rozhodl ve čtvrté sérii Kotásek. A tak zatímco Technika zůstala předposlední, pouze o další bodík utekla Uničovu, Přerov se protlačil skrze první venkovní body do osmičky pro play-off.

AZ Havířov - HC Bobři Valašské Meziříčí 8:3

Se železnou pravidelností se v každém kole objeví minimálně jedno utkání, ve kterém hlásí obrany den otevřených dveří a diváci slintají nad gólovým přídělem. Týden po prohře 5:7 se Šumperkem se tentokrát Havířov dočkal domácí výhry a opět v divokém zápase - poměrem 8:3 přehrál Valašské Meziříčí. AZ přitom zvládl hlavně první třetinu, kterou vyhrál poměrem 4:1. Střelcem utkání se stal domácí David Klimša, který zaznamenal hattrick. Po dvou brankách si připsali Martin Potočný a Vít Stránský, Havířov se v ligové tabulce posunul už na třetí místo, Bobři po pěti vítězných zápasech odešli po dlouhé době z ledu poraženi. V dalším kole se pak Valaši postaví Drakům, v tabulce jsou sedmí.

Salith Šumperk - HC Uherské Hradiště 6:1

Uherské Hradiště zavítalo po mnoha letech do Šumperka, aby se zde pokusilo prolomit historickou neúspěšnost - nikdy totiž v Šumperku nevyhrálo. A nepodařilo se ani tentokrát. Draci podeváté v řadě vyhráli, Michal Velecký nasázel hostům hattrick a se šestnácti góly v deseti zápasech si upevnil pozici v čele tabulky střelců celé soutěže. Hosté se dokázali bránit jen v úvodní třetině, kdy byli i mírně aktivnější. Pak však Draci začali tlačit hru více do brankoviště, což přineslo ovoce. Hosty nenakopl ani gól v závěru druhé třetiny, ihned vzápětí totiž opět inkasovali. Ve třetí třetině již hostům došly síly, což Draci dalšími třemi góly potrestali. Michal Velecký je nejspíš jediným hráčem v ligových soutěžích na území ČR, který dokázal v každém kole dané soutěže bodovat. Draci se udrželi v čele tabulky s tříbodovým náskokem, Uherské Hradiště je dvanácté.

HC Uničov - HC Plus Oil Orlová 4:5

Uničov se začíná ocitat ve velmi nezáviděníhodné situaci a nepomohl ani sympatický výkon proti Orlové. Domácí v zápase vedli 2:1, následně ještě srovnali na 3:3, rozhodnutí však přišlo během 53. minuty zápasu. Michal Holuša a Marek Ivan během 24 vteřin zajistili Orlové vedení 5:3 a i když prakticky vzápětí snížil Rak (14 vteřin po Ivanově trefě), domácím se již vyrovnat skóre nepodařilo. V utkání nenastoupil obránce Petr Pavlas, o jehož dalším setrvání v celku posledního týmu tabulky se vedou spekulace. Vedení uničovského klubu však chystá prohlášení, ve kterém by měla být celá situace objasněna. Nic to však nemění na tom, že geograficky nejbližší soupeř Draků v soutěži je poslední a na Techniku již ztrácí tři body. Olejáři jsou po těsném vítězství pátí s jednobodovou ztrátou na druhý Prostějov.