Situace jasně velí vyhrát doma se Sarezou

Situace jasně velí vyhrát doma se Sarezou

Jaroslav Svoboda, neděle 7.10.2007
Š u m p e r k - Začíná se lámat chleba a doposud nejmenší jeho kousek zůstal v rukou šumperských Draků. Ti prohráli důležité utkání v Jihlavě a nyní, se ztrátou šesti bodů na předposlední pozici ve skupině, přivítají na svém zimním stadiónu hned dva celky ze severovýchodního cípu České republiky. V pondělí na Draky vyrukuje ostravská Sareza, o dva dny později pak Havířov. Situace, která po zápase v Jihlavě vznikla, velí nutně bodovat pokud možno v obou duelech.

Nástupce Poruby - SAREZA Ostrava

Pamětníci dávných šumperských výjezdů mnohohlavých skupin fanoušků dozajista vzpomenou i na zápasy s porubským hokejovým klubem. Od postupu Draků v roce 1999 až do toho loňského se Draci s tímto soupeřem v mistrovském utkání nepotkali, až letos se obnovuje tradice vzájemných duelů. Na Šumperk však nečeká Poruba, nýbrž celek vystupující pod hlavičkou Sportovních a Rekreačních Zařízení - tj. SAREZA Ostrava. Ta se s Draky v prvním vzájemném souboji nemazlila a nasolila našim klukům do sítě hned devět branek. Odveta však zdá se bude jiná. Draci totiž posílili a v poslední době jejich výkon roste. Chybí už jediné - podpořit zlepšení i výsledkově.

Při pohledu do tabulky je jasné, že na Draky nečeká vůbec lehký soupeř. Ostrava je trochu paradoxně druhá jak v tabulce utkání hraných na domácím ledě, tak na tom soupeřově, v celkovém pořadí však o bod figuruje na třetím místě za dvojicí dalších krajských měst - Olomoucí a Kometou. V posledním kole pak Ostravané porazili rivala z Havířova 4:3 po prodloužení.

Průřez kádrem Sarezy

Vladimír Holík, Libor Gelačák a nebo Radek Masný. To jsou jména šumperskému fanouškovi ne zrovna neznámá. Všichni tři totiž kdysi oblékali dres s Drakem na prsou. Jako poslední z tohoto tria si jej ozkoušel Libor Gelačák. Sestava Sarezy se poté nebude moc lišit od té z utkání proti Havířovu, otázkou však je, jestli budou mít hosté k dispozici obránce Suchého, juniorského reprezentanta. Ten totiž v utkání juniorské extraligy dostal trest ve hře a tak přišel o registračku. Spojení mezi Sarezou a Šumperkem kupodivu visí i na bedrech Dušana Bařici. Ten totiž dokázal postoupit třikrát s druholigovým týmem do vyšší soutěže, dvakrát se mu to povedlo v Šumperku a jednou pak právě se Sarezou.

Je co vracet! První zápas? 0:9

Draci mají Ostravě opravdu co vracet. Nováček soutěže totiž v prvním vzájemném duelu v rámci třetího kola ligy dostal ostudný výprask 0:9, když ostravský výběr co třetinu nakládat vždy o gól větší příděl Drakům - 0:2, 0:3 a 0:4. Zajímavé je, že se na těch všech devíti gólech podílelo hned devět rozličných hokejistů.

Odkazy

Oficiální web klubu: www.hcsareza.cz

Online přenos

Pokud se z jakéhokoliv důvodu nedostanete na zimní stadión v Šumperku, tak relativně nevadí. Další klíčové utkání Draků můžete sledovat pomocí přímého přenosu na serveru www.onlajny.cz.

Zbývající zápasy kola

V: SK HS Třebíč - HC Dukla Jihlava (18:00)
V: HC Havířov - HC Kometa Brno (17:30)
V: HK Jestřábi Prostějov - HC Olomouc (18:00)
Z: BK Mladá Boleslav - HC Rebel Havl. Brod (17:30)
Z: HC VCES Hradec Králové - SK Kadaň (18:00)
Z: HC Most - HC Vrchlabí (17:30)
Z: KLH Chomutov - HC Berounští Medvědi (17:30)