Šance máme. Musíme je ale začít proměňovat, velí po posledním utkání Jiří Průžek

Šance máme. Musíme je ale začít proměňovat, velí po posledním utkání Jiří Průžek

Michal Krobot, neděle 25.9.2022
Svěřenci Lukáše Majera absolvovali 4. kolo Chance ligy proti jihlavské Dukle. Po snaživém výkonu ale loňskému vítězi play-off a favoritovi zápasu podlehli. Nedařilo se především při zakončení. Hned v první třetině bylo k vidění mnoho šancí, ale i přesto odjeli Draci do kabiny s dvoubrankovou ztrátou. „Vypracovali jsme si úvodní tlak, ale bohužel se nám ho nepodařilo proměnit v branku. Naopak Jihlava hned z první větší akce skórovala, vlastně i z té druhé. Soupeř své příležitosti využil a my ne,“ vrátil se k poslednímu výsledku jediný střelec Šumperka Jiří Průžek.
SKUPINA ČEZ

Urputný boj a šedesát minut na ledě. I přesto však nedošel čtyřiadvacetiletý útočník na pozápasový rozhovor z šatny, ale z večerního tréninku. “Hned v pondělí máme další zápas, tak jsme ještě zašli do posilovny. Tělo potom rychleji regeneruje. Samozřejmě to má každý jinak a nemusí to sedět všem, ale s pár klukama jsme si byli ještě zacvičit,“ prozradil po utkání s Jihlavou Průžek, který na ledě strávil bez mála 18 minut.

Úvodní část nevyšla Drakům podle představ. Po dvaceti minutách hry totiž prohrávali o dvě branky, i přestože měli na holích několik vyložených šancí. „Podle mého názoru jsme začali dobře. Vypracovali jsme si úvodní tlak, ale bohužel se nám ho nepodařilo proměnit v branku. Naopak Jihlava hned z první větší akce skórovala, vlastně i z té druhé. Soupeř své příležitosti využil a my ne, takhle zpětně vidím první třetinu,“ ohlížel se střelec jediné šumperské branky za nepovedeným vstupem do utkání.

"Nechtěli jsme to zabalit. Věděli jsme, že to bude proti takovému soupeři těžké. Šli jsme do toho, ale bohužel to nevyšlo." (Foto: Věra Václavková)

Do druhé dvacetiminutovky tak měli Draci o čem přemýšlet. „V kabině jsme si řekli, že se musíme víc tlačit do brány. Řeč potom přišla i na systémové věci, protože dobře bránili střední pásmo a museli jsme trochu změnit najíždění,“ popisoval první přestávku křídelník druhé útočné formace.

V prostřední periodě si šumperští hokejisté opět vypravovali určitý počet vyložených střeleckých příležitostí. Bohužel proti nim stála pravidla a jednalo se o neplatné góly. „Vojta Šuhaj se natlačil do brány a vykolejil ji. Myslím si ale, že mu k tomu soupeř pomohl. Dorážka potom přišla do posunuté branky a rozhodčí rozpažili. Bohužel k dispozici není video, takže se vlastně nedalo ani nic říct. Puk musí přejít přes brankovou čáru, když je brána na svém místě. Jestli to byl regulérní gól nebo ne, si takto čerstvě po zápase netroufnu posuzovat. Verdikt jsme přijali a jelo se dál,“ líčil mladý forvard neuznaný gól ze svého pohledu. Ještě před tím se do sporné situace dostal Daniel Jouza, když se dostal k puku po odpískání a poté ho poslal za brankovou čáru.

Poslední dvacetiminutovka už gólovou radost domácím fanouškům přinesla, ale na celkový obrat to nestačilo. „Dukla už vedla o tři góly a nikam se nehnala. My jsme si naopak řekli, že to chceme zdramatizovat a podařilo se nám dát gól. Měli jsme i další šance, ale nedali jsme. Někdo z Jihlavy pak nahodil od modré, po teči to spadlo do branky a bylo po zápase,“ smutně vzpomínal na třetí třetinu Průžek, který se společně s druhou formací vytvořil během zápasu několik šancí.

Celkový výsledek zněl jasně - 1:4. (Foto: Věra Václavková)

Šumperk má za sebou čtyři utkání a čítá tři prohry. Na začátek měl ovšem jeden z nejtěžších losů a do dalšího pokračování ligy může jít s hlavou nahoře. „V týmu určitě nic špatně není. Když se podívám na protivníky, kteří proti nám stáli a jaké výkony jsme podali, nemusíme být vůbec skleslí. Víme, že je jedna výhra málo. Musíme pokračovat v práci a začít sbírat body. Řekl bych, že teď budeme hrát více se soupeři, kteří jsou v tabulce okolo nás a tam už budeme muset vyhrávat. Vsetín, Zlín a Jihlava jsou přeci jen ty top týmy,“ ohodnotil start do sezony hráč se zkušenostmi z Karlových Varů nebo Liberce.

Na ledové ploše se pohybuje vedle Dávida Kohúta a Daniela Vachutky. Jejich spojení zatím vypadá velmi dobře. „Mohli bychom dávat více gólů, čeká se to od nás. Šance máme, doufám, že je začneme proměňovat a budeme týmu co nejvíce pomáhat,“ kriticky popsal výkon sebe a své formace. Poté samozřejmě dodal, že se mu se spoluhráči hraje dobře a pomalu začíná myslet na další zápas.