Rozjetá Opava přivítá Draky ze Šumperka netradičně v úterý

Rozjetá Opava přivítá Draky ze Šumperka netradičně v úterý

Jaroslav Svoboda, úterý 29.10.2019
Šumperští hokejisté mají za sebou dva skvěle zvládnuté domácí zápasy, ve kterých porazili Nový Jičín 11:1 a druhý tým tabulky z Havlíčkova Brodu 6:1. Nicméně právě těch důležitých šest bodů bude muset Šumperk potvrdit na zimním stadionu v Opavě. A ta momentálně zažívá nejlepší období v sezóně, vyhrála čtyřikrát v řadě a naposledy doma složila Hodonín. Tým, který má aktuálně nejlepší formu ze všech celků soutěže, je již pátý a po rozpačitém úvodu sezóny šplhají svěřenci Pavla Zdráhala tabulkou stále výš. Výsledek 8:1 ve prospěch Draků z domácího vzájemného zápasu je určitě minulostí, tentokrát čeká na vedoucí celek tabulky neporovnatelně těžší dřina. Duel začíná v úterý 29. října od 18:30.

Nadšení zavládlo v sobotu 26. října večer na šumperské ŠKODA Aréně. Draci po suverénním výkonu přehráli druhý Havlíčkův Brod hladce 6:1! Jenže na regeneraci mají tentokrát svěřenci Martina Janečka o 24 hodin méně než je obvyklé, další kolo se totiž místo ve středu odehraje již v úterý. Den po státním svátku se DRACI PARS Šumperk představí na půdě HK Opava v rámci předehrávaného utkání 14. kola 2. hokejové ligy 2019/2020.

A Opava chytla slinu. Již těsné prohry s Valašským Meziříčím a v Havlíčkově Brodu hned zkraje měsíce naznačily, že Slezan jde herně nahoru. Potvrdil to hned vzápětí, doma deklasoval poslední Moravské Budějovice 10:1. Tyto tři body potvrdili svěřenci Pavla Zdráhala v Kopřivnici (3:1) a následně doma porazili Nový Jičín 2:0. Ani Hodonín v posledním odehraném zápase nenašel na obranu Opavy platný recept. Slezan vyhrál 3:2 a zakončil čtyřzápasové období s plným počtem bodů a impozantním skóre 18:4.

Pro Draky je tento progres soupeře jasným varováním a pro fanoušky pádnou informací, že ve snadné vítězství nemohou věřit. Základním kamenem zlepšených výsledků je určitě forma brankáře Matyáše Dani. Kmenový hráč Vítkovic vychytal všechny zmiňovaná vítězství poslední doby. Pozadu nezůstávají jeho spoluhráči z pole. Takticky i disciplinárně konstantní hra nese ovoce. A Pavel Zdráhal, který po šumperské prohře konstatoval, že hráči musí k výkonům na ledě přistoupit zodpovědněji, se tak dočkal.

Je tedy jasné, že výsledky poslední doby musí budit v soupeřích Opavy respekt. A bez něj bude šumperský kádr v Opavě bojovat o body jen s velkými obtížemi.


Matyáš Daňa v Šumperku střídal po první třetině, v posledních kolech má ale opavský gólman fantastickou formu

Wanecki do brány, Draci jsou kompletní

Marek Peksa se vytáhl v souboji dvou nejlepších týmů parádním výkonem a kromě jediné rány za svá záda nepustil žádný pokus Havlíčkobrodských. V Opavě však bude odpočívat, určitě si pauzu zaslouží. Martin Janeček nic, nejspíše, nezmění na nastoleném trendu a oba brankáři budou pokračovat ve střídání se v zápasech. Řada je tak na Michalu Waneckim.

V poli jsou Draci kompletní a ani tady se nedá čekat výraznější zásah do složení jednotlivých obranných dvojic a útočných trojic. Domácí Opava pak oproti zápasu v Šumperku bude kompletnější a chybět nebude ani obránce Jakub Peslar, který právě na půdě Draků Opavě chyběl. V minulém utkání trefil dvě branky a podepsal se pod vítězství proti Hodonínu výraznou měrou.

Netradiční čas, tradiční soupeř

Opava patří mezi pravidelné soupeře šumperských hokejistů. Momentálně je Slezan na 5. místě tabulky se ziskem 18 bodů, tedy stejného počtu jako Hodonín, který je čtvrtý. Na sedmé místo, první nepostupové do playoff, má HK Opava náskok šesti bodů.

Jak již ale bylo řečeno, Opava má aktuálně nejlepší formu z celé soutěže. Budeme-li brát v potaz tabulku za posledních pět odehraných zápasů, tak má slezský celek na kontě 12 bodů. Stejný počet sice uhrály kluby Valašského Meziříčí a Havlíčkova Brodu, ale oba s horším skóre. Draci pak z posledních pěti duelů nasbírali bodů 11.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Bohumil Herman s bilancí tří branek a jedenácti asistencí. Nejlepším střelcem je pak Tomáš Rousek, který skóroval pětkrát v osmi utkáních. V posledních třech zápasech však vyšel bodově naprázdno. Jedničkou v brankovišti je již zmiňovaný Matyáš Daňa, který dvojku týmu Kryštofa Lamlu pustil mezi tyče jen na 75 minut. Do jednoho zápasu naskočil i exšumperský brankář René Svoboda, právě do toho na půdě Draků.

V šumperské sestavě se pak prezentuje několik hráčů, kteří v minulosti oblékali opavský dres. Například zmiňovaný brankář Michal Wanecki přišel v letní pauze právě z Opavy a zachytá si tak na stadionu, který důvěrně zná. Spolu s ním pak do Šumperku mířili i útočníci Daniel Spratek a Tadeáš Jaroš a oklikou přes Prostějov také obránce David Chujac. Zmínit musíme i trenéra Martina Janečka, který na postu lodivoda Draků nahradil Jozefa Zavadila.

Zbývající program kola (středa 30. 10. 2019)

SKUPINA SEVER: Bílina – Nová Paka, Vrchlabí – Most, Děčín – Jablonec nad Nisou a Řisuty – Trutnov (vše v 18:00). Dvůr Králové nad Labem – volno.
SKUPINA STŘED: Tábor – České Budějovice, Písek – Kolín, Klatovy – China Golden Dragon a Kobra Praha – Příbram (vše v 18:00).
SKUPINA VÝCHOD: Žďár nad Sázavou – Havlíčkův Brod a Hodonín – Moravské Budějovice (oba 18:00). Kopřivnice – Nový Jičín odloženo na 13. 11. 2019. Valašské Meziříčí – volno.

INFORMACE O UTKÁNÍ

HK OPAVA – DRACI PARS ŠUMPERK
datum: 29. října 2019 v 18:30
Zimní stadion Opava

vstupenky: 40 Kč
textový online přenos: www.onlajny.com
rozhodčí: Václav Šutara – Pavel Rychlý, Michal Vengřín

Foto: Věra Václavková