První těžká zkouška venku! Draci míří na led ambiciózního Havířova

První těžká zkouška venku! Draci míří na led ambiciózního Havířova

Vanessa Vařeková, úterý 26.9.2023
Svěřenci Davida Káni mají za sebou úvodní zápas nového ročníku 2. ligy. Do souboje se Žďárem nad Sázavou sice vstoupili skvěle, nicméně v konečném zúčtování první vítězství nezaznamenali. O napravení reputace se tak budou pokoušet v následujícím kole, které se odehraje ve středu 27. září. Parta kolem kapitána Jaroše to ale nebude mít vůbec jednoduché, neboť zavítá na led horkého kandidáta předních příček, kterým je AZ Havířov. Středeční atraktivní bitva startuje v 17:30 a vy u toho nesmíte chybět. Pokud se nechystáte přímo na stadion, utkání můžete sledovat prostřednictvím streamovacího portálu czechicehockey.tv nebo textového přenosu onlajny.com.
SKUPINA ČEZ

Osm přípravných zápasů, pět vítězství a jeden cenný skalp prvoligového týmu

Trenéři AZetu mohou být s průběhem letní přípravy více než spokojeni. Kolotoč přípravných utkání zahájili hokejisté Havířova proti prvoligovému Frýdku-Místku, kterého z domácího ledu vyprovodili pěti góly. Na tento triumf sice nenavázali a v následujících třech střetnutích padli, chuť si ovšem spravili proti Novému Jičínu. Ďáblům nasázeli hned jedenáct branek a sami ani jednou neinkasovali. A ve vítězném duchu pokračovali i proti Opavě a Hodonínu. Třešničkou na dortu pak bylo vysoké vítězství 9:1 nad Kopřivnicí, které tak vrátili porážku z prvního vzájemného souboje.

AZet lovil na Vsetíně a má novou brankářskou jedničku

Po odchodu Marka Štipčáka do Prostějova musel druholigový Havířov shánět adekvátní náhradu. Nakonec vsadil na divokou kartu v podobě vsetínského odchovance Davida Sachra. Čtyřiadvacetiletý brankář má na svém kontě již několik startů za prvoligový Vsetín, stabilnější pozici si v týmu ale doposud nevybojoval. Loni si přitom nevedl vůbec špatně, když za Valašský hokejový klub odchytal sedm zápasů s celkovou procentuální úspěšností zákroků 90,7 %. Kromě Vsetínu pak pravidelně vypomáhal o patro níže Valašskému Meziříčí, bez herního vytížení tak nezůstal. Tentokrát ovšem před Davidem Sachrem stojí asi největší kariérní výzva. Vůbec poprvé mu totiž bude svěřena role prvního brankáře. Záda mu bude krýt dvojice Martin Šindelka a Matěj Halouzka.

Havířov přišel o Dudáše, pokračovat nebude ani loňský kapitán Kolarz. Kdo tyto ztráty nahradí?

Vedení AZetu se po konci loňské sezóny rozloučilo se zkušeným obráncem Michaelem Kolarzem, který byl zároveň i kapitánem týmu. Je ale nutno říct, že šestatřicetiletý zadák velkou část ročníku promarodil, což mohlo hrát roli při rozhodování o jeho budoucnosti v havířovském dresu. To v případě Martina Dudáše klub velmi usiloval o jeho setrvání, nicméně urostlého zadáka zlákala nabídka Nového Jičína. Trenérské komando se tak muselo poohlídnout po někom jiném a opět lovilo v prvoligových vodách. Z Přerova získal Havířov zkušeného Ondřeje Ševčíka, jenž chvíli oblékal i dres Šumperka. Z Prostějova pak dokonce přetáhl někdejšího extraligového šampiona Tomáše Valentu. Jednatřicetiletý bek je pro 2. ligu nadstandardním hráčem. V minulosti hájil barvy Jihlavy, Přerova nebo Třebíče a v extralize nastupoval za Olomouc a Zlín, se kterým získal v sezóně 2013/2014 extraligový titul. Obě posily by měly být bezpochyby stěžejními pilíři havířovské defenzivy.

Poslední vzájemný souboj měl ještě přívlastek prvoligový a Draci v něm zvítězili 4:2. (Foto: Věra Václavková)

Havířov by mohl mít jeden z nejsilnějších útoků východní skupiny!

Jsme teprve na začátku sezóny, takže není třeba předbíhat událostem. Zatím to ale vypadá, že se v AZetu tvoří silná ofenziva. Jak moc bude efektivní, to ukáže až čas. Velmi důležité však je, že se vedení podařilo udržet loňské opory. V kádru tak pokračuje produktivní Matouš Ćmiel, Jakub Mrva nebo třeba Jakub Apolenář. Zajímavé bude sledovat i počínání bývalého Draka Daniela Spratka, jenž se už během přípravy blýsknul dvěma hattricky. Dlouholetí fanoušci Šumperka pak mohou zavzpomínat na staré dobré časy, kdy se po ledě proháněl v jednom z nejnebezpečnějších šumperských útoků velký oblíbenec Marek Haas. Tentokrát ale bude stát na druhé straně barikády a s kapitánským céčkem na hrudi.

Co se týče posil, tou největší bude bezesporu David Klimša. Čtyřiatřicetiletý útočník se po osmi letech strávených ve Frýdku-Místku vrací do svého rodného města. Velkou předností tohoto forvarda je především výborná práce v předbrankovém prostoru. Dalším hráčem, od kterého si klub hodně slibuje je Lukáš Bednář. Sedmadvacetiletý útočník jednal s Havířovem už loni, tehdy to ovšem nedopadlo, neboť kývl na nabídku Frýdku-Místku. Herně by měl AZetu pomoct i Tomáš Franek či Jan Křivohlávek. Franek válel v uplynulém ročníku za Nový Jičín, Křivohlávek zase za Valašské Meziříčí.

Marek Haas ještě v šumperských barvách. Věrní fanoušci si jistě vzpomenou na sehrané trio Haas – Velecký – Červenka. (Foto: Věra Václavková)

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 27. září, 17:30

Místo utkání: Gascontrol Aréna Havířov

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: czechicehockey.tv

×
Dnes v 18:00 | Muži
HK Nový Jičín
DRACI PARS ŠUMPERK