První domácí zápas je tu. Soupeřem bude Vrchlabí!

První domácí zápas je tu. Soupeřem bude Vrchlabí!

Tomáš Ostřanský, středa 12.8.2020
Chladná Škoda aréna přivítá první fanoušky, kteří chtějí vidět Draky na vlastní oči. Navzdory přísným hygienickým opatřením se podařilo vyhradit přes šest stovek míst, není tedy třeba zůstávat doma a nejít podpořit nově se rodící tým Šumperka v prvním domácím klání.

HC Stadion Vrchlabí

Soupeř postoupil do Chance ligy stejně jako Draci, tedy rozhodnutím svazu. A také jeho tým zažil malé zemětřesení v kabině. Díky spolupráci s pardubickým Dynamem se soupiska Vrchlabí rozrostla o devět hráčů z Pardubic. Obranu navíc vyztužil Tomáš Linhart, do útoku potom přibyl například střelec Tomáš Nouza, který také hned v prvním přípravném zápase sestřelil hattrickem Benátky nad Jizerou.

Změny se dočkal rovněž realizační tým Vrchlabí. Dosavadní asistent Petr Hlaváč se přesunul do partnerské Nové Paky a na jeho místo přišel Jiří Malinský. Obránce Ján Bendík se potom přesouvá do role vedoucího mužstva, rovněž bude vykonávat funkci asistenta sportovního manažera. A v rámci profesionalizace klubu přišel rovněž Vladimír Kamenický coby trenér gólmanů.

Sestava HC Stadion Vrchlabí z předchozího zápasu: Soukup (Štěpánek) – Linhart, Blažej, Oliva, Niko, Voženílek, Jirků, J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza – Machač, Pochobradský, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník

Draci první zápas prohráli

Také Draci už mají první přípravné utkání za sebou. Na ledě Havířova padli 3:4, nicméně ohlasy fanoušků byly vesměs pochvalné. Mladý tým ukázal, že se do nové sezóny nemusí ničeho bát, byť se v utkání neukázaly ani největší hvězdy Draků z loňské sezóny – Petr Gewiese a Jan Milfait.

Sestava DRACI PARS ŠUMPERK z předchozího zápasu: Peksa (30. Altrichter) – Kabelka, Nepokoj, Švec, Řezáč, Věntus, Dudycha, Spálovský, Kališ – Krejčiřík, Král, Uhlík – Jaroš, Spratek, Hroch – Horký, Potočný, Hložek – Haluza, Scheuter, Vacín

SEZNAM OPATŘENÍ PRO VSTUP DO ŠKODA ARÉNY

Vstup je povolen pouze s rouškou – ochranou úst a nosu. Tu je taktéž povinné mít po celu dobu utkání nasazenou.

Škoda Arena bude rozdělena po dobu utkání na dva sektory o celkové kapacitě 532 diváků.

Vchodem číslo 1 (Pokladna číslo 1 – u hotelu Sport) bude umožněn vstup 265 návštěvníkům.

Vchodem číslo 2 (včetně sektoru hostí) bude umožněn vstup 267 návštěvníkům.

Vstup bude upřednostněn do 17:45 hodin držitelům permanentních vstupenek s názvem „Dospělí příprava + základní část.“ Uvedenou permanentku lze zakoupit na obou pokladnách či v předprodeji v prodejně Grafotyp, Polská 79/8, Šumperk.

Volný prodej jednorázových vstupenek bude zahájen od 17:45 hodin do naplnění kapacity každého sektoru.

Každý návštěvník je povinen kdykoliv po dobu svého pobytu ve Škoda aréně na požádání pořadatelské služby či policie ČR předložit permanentku nebo vstupenku.

Každé místo v sektorech je označeno značkami – nálepkami. Návštěvník si vybere libovolnou, na které je povinen se zdržovat celý zápas. Toto opatření je z toho důvodu, aby mezi návštěvníky vznikly předepsané rozestupy.

Je zakázáno se sdružovat do skupin a povinnost dodržovat označené rozestupy. Dále je přísně zakázáno přecházet do jiného sektoru.

Každý sektor má samostatný vchod – východ, WC a občerstvení. Na obou pokladnách a toaletách jsou pak dispozici dávkovače dezinfekce rukou.

Použité roušky je možno vhodit do označených odpadkových košů u obou pokladen.

Na závěr je důležité zmínit, že je povinnost dbát pokynů pořadatelské služby a návštěvního řádu.

Těmito kroky je důležité chránit osoby včetně hráčů ve Škoda aréně.