Přistřihnou Draci Jestřábům křídla i napočtvrté?

Zuzana Košťálová, pátek 28.1.2011
Š u m p e r k - Již po čtvrté v této sezóně se na ledě proti sobě tváří v tvář postaví Draci ze Šumperka a Jestřábi z Prostějova. Draci doposud všechna vzájemná utkání s Prostějovem vyhráli. Zdolají je i po čtvrté, navíc v hostujícím prostředí, nebo se podaří Jestřábům roztáhnout křídla a Draky hravě přeletět? To vše se dozvíme v sobotu 29. 1. 2011 od 18.00 hodin. Utkání se odehraje na ledě prostějovského soupeře. A případná výhra by již značně přiblížila šumperský tým k vítězství v dlouhodobé části.

První duel, označený jako boj o čelo tabulky, sehráli Draci s Jestřáby v Prostějově. Domácí řídili skóre hry již od samého začátku a Salith musel pokaždé dotahovat. Nakonec se skóre otočilo díky vyrovnávací brance Michala Veleckého na 4:4. Velecký pak v následném prodloužení zápas rozhodl vítězně pro Draky v poměru 5:4. Prostějov tak přišel o první body v sezóně. Draci se sice po tomto zápase na první místo nevystoupali, ale velmi se bodově přiblížili Prostějovu. Navíc dokázali vyhrát zápas, ve kterém nevedli ani jedinou vteřinu.

Druhý i třetí zápas se odehrál na ledě Šumperka. Poprvé Draci zvítězili 5:3. Tentokrát to byl Šumperk, kdo udával tempo celé hry. Dvakrát se v zápase trefil Martin Ambruz, který se podílel velkou částí na výhře svého týmu. Při druhém domácím zápase s Prostějovem se v kolonce „vítěz“ nic nezměnilo. Ovšem byl to nervy drásající souboj. Draci vydřeli vítězství doslova v posledních minutách základní hrací doby. Šumperku pomohla přesilovka pěti proti třem, kterou využili ke vstřelení dvou branek zásluhou Martina Ambruze a Michala Veleckého. Hosté však drželi krok až do závěru zápasu. V 56. minutě neminul Adam Červenka a po něm do prázdné brány v 60. minutě zasunul Aleš Holík a uzavřel skóre na 4:2.

Jestřábi svůj poslední zápas sehráli proti Orlové. Prostějov si však v tomto souboji moc dobře nevedl. Orlová vstřelila první gól v 19. minutě. Na tuto zprávu dokázali Jestřábi sice rychle odpovědět hned na začátku druhého dění díky trefě Petra Žajgly, ale to bylo vše, co v utkání předvedli. Orlová se zastavila na čtyřech vstřelených gólech a tak Prostějov prohrál v poměru 1:4.

Nejproduktivnějšími hráči ze soupeřovy soupisky jsou útočná bratrská dvojce David a Patrik Šebkovi. Dalšími nebezpečnými a pravidelně skórujícími hráči jsou Lukáš Duba, Michal Šimo, Jakub Čuřík a také bývalý šumperský hráč Martin Stejskal.

Bohužel kádr Draků v posledních kolech sužuje marodka. Uvidíme, v jaké sestavě se v sobotu 29. 1. 2011 od 18:00 hodin představí. Pokud na zápas nevyrážíte autem, či autobusem s fanklubem můžete celé dění sledovat v textové formě na stránkách www.onlajny.cz.