Připravte si hlasivky! Draky čeká úvodní kolo Chance ligy

Připravte si hlasivky! Draky čeká úvodní kolo Chance ligy

Michal Krobot, úterý 13.9.2022
Příprava se stává minulostí. Statistiky se mažou a všechny týmy začínají s čistým štítem úplně od nuly. Start Chance ligy proběhne už tento týden a svěřence Lukáše Majera čeká na úvod ostrá zkouška. Šumperští Draci změří síly s dlouholetým rivalem a loňským finalistou play-off VHK ROBE Vsetínem. První duel na venkovním ledě čeká Žálčíkovu partu už ve středu 14. září. Zápas začíná netradičně už v 17:30.
SKUPINA ČEZ

Last minute posila z Komety a nepovedený závěr přípravy

Jen tři dny před startem první ligy Šumperk obdržel útočnou posilu, která by měla pomoct ofenzivě. Dvaadvacetiletý rodák z Brna má zkušenosti z extraligy, především však z Přerova, kde za poslední dvě sezony odehrál nad 70 zápasů a zanechal slušný dojem. V modrožlutém dresu by mohl dostat více prostoru a naplno předvést svůj potenciál. Podrobné informace o příchodu Matěje Svobody naleznete v předchozím článku.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Majerův tým nezažil výsledkově povedenou přípravu, která čítá pouze jednu výhru. Na druhou stranu však ukázala stránky, na kterých pracovat. Ať už po mentální stránce anebo přímo herní. I přestože má mužstvo kvalitní hráče, nedařilo se vyladit přesilové hry. Nechme se překvapit, jak moc se od poslední porážky šumperský tým zvedl. V polském Jastrzębie totiž dostal sedm branek. Hlavy ale Draci rozhodně věšet nemuseli a s výhledem na lepší zítřky se vrátili zpět do tvrdého tréninku.

Přejme nové posile ať se dokáže bodově prosadit už při premiéře v novém dresu (Foto: Vít Novák)

Valaši lovili v zahraničí. V brance se představí Žukov

Velké jméno, které přichází na chance ligová kluziště, je lotyšský centr Danielse Berzinš. Ve své kariéře odehrál přes 160 zápasů v KHL a jeho posledním působištěm byla finská Jyväskyle. Další zvučnou posilou je bezpochyby Maxim Žukov, kterého prvoligovým fanouškům netřeba představovat. První lajnu bude pravděpodobně zdobit finský obr Riku Sihvonen, neboli loňský král střelců první ligy. Tohle není ani zdaleka všechno. Vsetín bude v útoku nebezpečný a Dračí obrana se bude muset mít pořádně na pozoru.

Jednou z největších posil obrany je potom zkušený hráč David Kajínek, který přišel z Vrchlabí. Čtyčiatřicetiletý bek je znám především tvrdou hrou a dobrou obranou. Jméno, které bude protihráče zajímat nejvíc je Ondřej Němec. Tento obránce hrál například za Lev Praha, CSKA Moskva a Čerepovec. V Česku dlouhé roky oblékal dres Komety a naposledy působil ve Zlíně.

Poslední střet znamenal vsetínskou výhru 5:1. (Foto: Martin Vojtěch Víta)

Vzájemné zápasy z posledních sezon jsou vyrovnané

Za poslední dva roky se Šumperk se Vsetínem utkal hned šestkrát. Zápasová bilance činí u obou týmu tři prohry a tři výhry. Utkání bývají většinou jednoznačná záležitost. Z šesti zmíněných střetů mělo pět vždy jasného vítěze, který vyhrál vysokým rozdílem. Pouze v loňské přípravě se o výsledku rozhodovalo až v samostatných nájezdech. To byl ovšem výjimečný případ. Pokaždé padá poměrně hodně branek a pokud máte ve středu čas, neváhejte Draky přijet podpořit.

Co myslíte, vstoupí Šumperk do nové sezony tou správnou nohou? (Foto: Věra Václavková)

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 14. září, 17:30

Místo utkání: Zimní stadion Na Lapači

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz