Přípravné utkání číslo jedna: Souboj s extraligovou Plzní a brzký odchod obránce

Přípravné utkání číslo jedna: Souboj s extraligovou Plzní a brzký odchod obránce

Michal Krobot, středa 10.8.2022
Týdny čekání jsou minulostí. Šumperští hokejisté, v rámci srpnové části přípravy, vyrazí na první přátelský zápas, a to rovnou na ten možná nejnáročnější. Draci totiž změří síly s extraligovým celkem HC Škoda Plzeň. Úvodní duel přípravy startuje ve čtvrtek 11. srpna od 17:30. Nejnovější zprávou z kabiny je odchod Václava Čížka.
SKUPINA ČEZ

Draci za sebou mají první týden na ledě

Suchá fáze už dávno skončila a od začátku srpna je šumperské mužstvo zpátky na ledové ploše. První dny byly volnější, ale po prvotním rozkoukání už se hráči věnují konceptům hry. Příprava na plzeňské Indiány čítala osm tréninkových dní. Za to na druhé straně se trénuje o něco déle. Plzeňské ledy jsou v permanenci už od konce července. U obou celků se jedná o první zápas.

Momentka z minulého vzájemného utkání (Foto: hcplzen.cz).

Západočechy posílil porubský Bitten nebo účastník posledního mistrovství světa

Samuel Bitten je ve Škoda aréně známé jméno. Loni se prezentoval proti Drakům jako velmi nepříjemný soupeř a po fantastické sezoně v Chance lize dostal laso z nejvyšší soutěže. Shodou okolností právě z Plzně a je možné, že se tento Kanaďan proti Šumperku opět postaví. Mocnou posilou je Nicolai Meyer, který se v dresu národního týmu Dánska zúčastnil posledního mistrovství světa. Loni dali domácí trenéři proti Drakům šanci hlavně mladíkům, nechme se překvapit, jestli se nějaká z letních posil ukáže.

Indiáni vstoupili na led už 25.7. (Foto: hcplzen.cz)

Minulý rok Šumperk překvapil. Dokáže vyrovnat extraligové tempo i letos?

Loni se v LOGSPPED CZ Aréně děly věci. Šumperk v roli absolutního outsidera zaskočil mužstvo Indiánů, přičemž zvítězil rovnou o dvě branky. Domácí však měli v sestavě spoustu mladíků. Ve čtvrtek proti sobě budou stát ale odlišné týmy s úplně jinými příběhy. Obměněný kádr Draků s novým trenérským štábem proti Plzni, u které je soupiska pro první přípravný duel otázkou.

Při poslední návštěvě Draci opouštěli indiánský tábor za stavu 3:1. (Foto: hcplzen.cz)

Novinky z kabiny

Třiatřicetiletý obránce Václav Čížek požádal o ukončení hráčské smlouvy z rodinných důvodů. Klub hráči vyšel vstříc a žádosti vyhověl.

Informace o utkání

Termín utkání: čtvrtek, 11. srpna, 17:30

Místo utkání: LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň

Textový přenos: Onlajny.com