Příprava vrcholí, Draci míří k odvetě na Slovensko do Martina

Příprava vrcholí, Draci míří k odvetě na Slovensko do Martina

Jaroslav Svoboda, středa 4.9.2019
Poslední přípravné utkání na ligovou sezónu 2019/2020 bude mít mezinárodní příchuť. Draci míří na Slovensko, aby se v kotlině mezi Malou a Velkou Fatrou utkali s celkem HK Martin. Právě s tímto soupeřem Šumperk doma uspěl poměrem 5:3 a opřít se mohl o jistého Waneckiho i mladého Scheutera, který si připsal v utkání tři asistence. Byť Draci měli v zápase více ze hry, dokázal i Martin zahrozit a ukázat svou kvalitu. Poslední přípravné utkání odehraje Šumperk na Slovensku ve čtvrtek 5. září od 18:00.

Hokej ve slovenském městě prošel obrozením, poté, co tehdejší extraligový klub MHC Martin nedostal v létě 2017 licenci nejen na extraligu, ale i na první ligu. A následoval krach. Do situace se tehdy vložili zástupci města, vznikl nový klub, který usiluje o návrat mezi slovenskou elitu.

Vstup do přípravy Martinu příliš nevyšel. Nejprve doma podlehl Liptovskému Mikuláši 1:3, poté v již zmiňovaném duelu v Šumperku 3:5. Navíc hned další plánovaný zápas, doma proti Žilině, se neodehrál kvůli poruše chladícího zařízení na stadionu v Martině. Dočkal se tedy až proti Jastrzebie, když silný polský celek doma porazil 5:4. V následné odvetě v Polsku ale Martin prohrál 1:3. Střídavé úspěchy potvrdil náš příští soupeř hned v dalším utkání, doma přehrál Žilinu 7:4. Poslední zápas ale znovu prohrál, tentokrát 2:4 doma s Liptovským Mikulášem.

Pro oba kluby je duel v Martině poslední přípravou před začátkem soutěže. Šumperský trenér Martin Janeček finalizuje sestavu na mistrovské boje: "Mám otazníky na složení a postech 2.- 4.útoku, takže volím omlazenou sestavu, která by mi mohla dát v dnešním utkání odpovědi. Někteří hráči dostali volno, někteří si doléčují zranění."

Draci jedou do Martina v následující sestavě:

Venouš (Wanecki) - Haloda M., Štrbík, Kabelka, Habrman, Plhal, Řezáč - Krejčiřík, Spratek, Vachutka - Scheuter, Müller, Hroch - Urban, Šíp, Blecha - Haluza

Utkání začíná na zimním stadionu v Martině ve čtvrtek 5. září od 18:00.

×
Odehrané v 17:00 | Muži
Draci Šumperk
HC Bobři Valašské Meziříčí