Preview: První test - Draci míří do Třebíče

Preview: První test - Draci míří do Třebíče

Jaroslav Svoboda, pondělí 30.7.2007
Š u m p e r k - Po čtyřech měsících se Draci vrací na led, aby čelili nástrahám soupeře. Od úspěšného boje o postup do 1. ligy uběhlo několik týdnů, přičemž kádr Draků se mírně pozměnil a Šumperk netrpělivě očekává, nakolik bude nové mužstvo schopné konkurovat soupeřům. První test čeká na Draky již v úterý, kdy si na ledě třebíčské Slávie oba soupeři - jak domácí výběr, tak Šumperk - odbudou letošní zápasovou premiéru.

Draci zažili největší změny v obranných řadách, naopak útočné formace a zvláště brankářská dvojice jsou ve stejném složení. Vedení mužstva se podařilo udržet silnou dvojici Tihlář - Betinec, která v minulém ročníku 2. ligy vychytala postup do 1. ligy, krom toho se nezměnila ani klíčová útočná řada Bařica - Meluzín - Antonovič, která zvláště v play-off řádila jako Cosa Nostra na Sicílii. Naopak se musely řešit odchody hráčů zadních řad. Jiří Osina zamířil do slovenské extraligy, do zahraničí odešel i populární Aleš Holík. Kapitán mužstva Oldřich Kališ pak nečekaně ukončil kariéru.

Klub posílil Lukáš Špelda, který ještě na konci loňské sezóny stál v obranných řadách soupeře z Hodonína. Nyní již kmenový hráč Draků je připraven bojovat za Šumperk. Společně se Špeldou posílil obranu i Jan Kaltenböck, hodně si fanoušci i klub slibují od Radovana Slobody. Mladou krví v zadních řadách je pak Martin Šindler, který Draky posílil z Pardubic.

Útočné formace téměř nedoznaly změn. "Deadline" Bařica - Meluzín - Antonovič je připravena opět prorážet soupeřovy obrany, stejně tak v klubu vydržel i miláček publika a obrovský dříč David Ohnutek. Ten sice během letní přípravy prodělal nepříjemné zranění, ale je již k dispozici. Rychlík Martin Stejskal nebo známý šprýmař Zdeněk Novosad taktéž setrvali, klub neopustil ani Radek Kučera, který navíc nadále figuruje v pozici sportovního manažera mužstva. Opomenout by se neměl Ivo Kratěna, který na křídlo doplnil zlínskou dvojici Ohnutek - Stejskal. Také útok však doznal posílení. Z Brna přišli do Šumperka Petr Obdržálek a mladý Jan Kočan. V minulé sezóně junior Radek Čížek bude letos již bojovat o stabilní místo v sestavě.

Horácká Slávia Třebíč se dá již směle označit za stabilního účastníka první hokejové ligy. Jenže pamětníci si na první velkolepé souboje vzpomenou ještě z let druholigových. V ročníku 1996/97 byla dle mnohých odborníků druhá liga nejsilnější za mnoho posledních let. O špici se rvaly kluby jako Znojmo, Šumperk, Chomutov a nebo právě Třebíč. Zápasy měly velmi kvalitní úroveň a chodilo na ně pravidelně kolem 4000 diváků. Na vrcholu moravské skupiny ligy se praly Znojmo, Poruba, Šumperk a Třebíč a přesně v tomto pořadí také mužstva zakončila základní část. Doma jsme sice porazili soupeře 4:1 (jednu branku vstřelil i Radek Kučera), ale na ledě Slávie nás domácí zválcovali 6:0. V play-off pak Šumperk vypadl s Chomutovem, Třebíč si to naopak společně se Znojmem namířila přímo do 1. ligy.

Při pohledu na soupisku sice již nenalezneme v kádru Třebíče zkušeného matadora Bedřicha Ščerbana, ale i tak jsou nám k dispozici zajímavá jména. Například Zdeněk Kubica v minulém ročníku druhé ligy působil v Blansku a Drakům zle zatápěl. Michal Oliverius je hráč, který má již mnohaleté zkušenosti z našich nejvyšších soutěží, naposledy však působil v Mostě ve druhé lize. Extraligu si zahrál v Litvínově, mnoho let působil v Mladé Boleslavi. Velké předpoklady stát se hvězdou mužstva má Martin Čech, jenž do velkého hokeje nahlédl poprvé ve Zlíně. Útočnou sílu podporuje i Lubor Dibelka, brněnský odchovanec, který zářil zvláště v Prostějově a také ve druholigové Technice Brno. Jedničkou v brankovišti by měl být Filip Luňák, na záda mu však bude šlapat mladý Slovák Michal Valent, který je dokonce draftován do NHL (celkem Buffalo Sabres).

První přípravné utkání letošní sezóny začne již zítra, od 18:00 na zimním stadiónu v Třebíči. Odveta obou mužstev bude na pořadu v Šumperku dne 30. srpna od 18:00.