Předposlední duel roku 2010 odehrají Draci na půdě nováčka soutěže

Zuzana Košťálová, pátek 17.12.2010
Š u m p e r k - Blíží se konec kalendářního roku a s ním i předposlední zápas šumperských Draků v roce 2010. Dne 18. prosince 2010 se výběr Radka Kučery vydá na dlouho cestu na jih, přesněji do Uherského Hradiště, kde se pokusí zdolat nováčka soutěže. Z prvního vzájemného duelu vyšli vítězně Draci výhrou 6:1, když svým prvním hattrickem v sezóně potvrdil střeleckou formu Michal Velecký. Dalšími úspěšnými dobyvateli branky Uherského Hradiště pak byli Zdeněk Novosad, Jan Matějka a Martin Ambruz. Uvidíme, zdali se znovu někdo prosadí hattrickem a zda Draci přidají čtrnácté vítězství v řadě.

V posledním kole nastoupilo Hradiště na ledě Opavy. Do zápasu šli svěřenci Petra Sakrajdy st. s hrozivou bilancí devíti porážek v řadě, takže asi nikdo nemohl očekávat, že ve Slezsku můžou pomýšlet na nějaké body. Ovšem výbornou práci odvedl brankář Hynek Kůdela, který na střídačce vystřídal gólmana Vlastimila Oharka, takže celý zápas bylo Uherské Hradiště ve hře i o tři body a domácí tým řádně potrápilo. Borci z Uherského Hradiště vedli od první třetiny 2:1 zásluhou branek Jiřího Piluši a Marka Knebla. Opava dokázala vyrovnat až v 48. minutě a vynutila si prodloužení, i následující samostatné nájezdy, kde domácí rozhodli, že s více body odejdou z ledu oni. Uherské Hradiště si tak připsalo desátou porážku v řadě.

Nově do týmu Uherského Hradiště přibyl brankář Kůdela, který chytal v juniorce za HC Olomouc. Další příchozí posilou je útočník Radim Antonovič z polského týmu Sosnowiec, kterého můžete pamatovat ještě v dresu Draků, za které odehrál několik sezón.

Neuvěřitelných třináct zápasů Draky nedokázal nikdo porazit. Podaří se to snad Uherskému Hradišti, které obsazuje předposlední, tedy čtrnáctou příčku tabulky? Zápas můžete sledovat na známém serveru www.onlajny.cz dne 18. 12. 2010 od 17:00 hodin místního času.