Před bully 20.kola: Udrží Přerov šestou pozici v tabulce?

Věra Václavková, úterý 16.11.2010
Š u m p e r k - Ve střední části tabulky začíná být poněkud husto. Týmy mezi pátým až devátým místem dělí pouhých pět bodů. Na těchto pozicích se drží výběry Opavy, Přerova, Valašského Meziříčí, Hodonína a Nového Jičína.Zajímavými duely 20. kola budou určitě vzájemné souboje výše uvedených mužstev: Valašské Meziříčí vs. Opava a Přerov vs. Nový Jičín. Šumperští Draci přivítají doma zrádný Prostějov a budou chtít určitě potvrdit svou první pozici. Tipy pro dnešní kolo nám poskytl Vladimír Minář. Diváci, kteří chodí pravidelně na domácí zápasy Draků, budou určitě vědět o koho jde. Je to hlavní aktér toho, že máte možnost sledovat zápasy v přímém přenosu na internetové televizi LifeTv i v letošní sezóně.

SHK Hodonín – VHK Vsetín (17.11. 17:00)

Menším překvapením 19. kola byl jednoznačně zápas Hodonína a Nového Jičína. Drtiči, jakožto první tým v ročníku, vyloupili Nový Jičín. Po odchodu Michala Láníčka se mezi tyče postavil teprve dvacetiletý Michal Šurý. A zdá se, že bude plnit jedničku v týmu. Hodonín potřebuje body jako sůl, pokud se chce dostat mezi prvních osm týmů pro playoff. Vsetín, soupeř Hodonína pro 20. kolo, v posledním utkání prohrál v prodloužení. Na Lapači podlehl Valašskému Meziříčí. Co se týká minulého ročníku, tak tam ve vzájemných soubojích zvítězil Vsetín. Ten získal celkem osm bodů. Hodonín vybojoval pouhé čtyři.
Tip V. M.: 1

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Slezan Opava (17.11. 17:00)

V předchozím odstavci jsme se již o Valašském Meziříčí zmiňovali. Vyhrálo na Lapači v prodloužení, kdy dva body pro tým zařídil jak brankář Václav Vlachýnský, tak i v první minutě prodloužení Lukáš Bokroš. Vlachýnský likvidoval s trochou štěstí jednu gólovou příležitost za druhou. Po ojedinělé akci Bobrů rozhodl Bokroš. V Opavě se v posledním utkání také prodlužovalo. Tam ale zápas nakonec skončil až v samostatných nájezdech, když rozhodl opavský Polok. Jeden bod si odvezlo hostující Uherské Hradiště. V prvním vzájemném utkání přibližně v polovině září vyhrála Opava hladce 3:1. Z minulého ročníku si Valašské Meziříčí nadělilo deset bodů, Opavě darovalo pouhé dva.

HC Uherské Hradiště – HC Břeclav (17.11. 17:00)

A znovu navazujeme na předchozí odstavec. Již tedy víme, jak se odehrával zápas v Opavě, kam zavítalo Uherské Hradiště. To si odvezlo cenný jeden bod, který ho oddálil v tabulce od posledního Uničova. Také Břeclav v posledním kole i proti prvnímu celku tabulky bojovala do posledních sil. Lvi se delší dobu nemohli dostat do pásma hostů, kteří v celém utkání výborně bránili. Avšak na druhé straně Šumperk své šance neproměňoval. Třikrát měl možnost zakončit šumperský Jakub Hulva a to tak, že si vyjel sám na bránu. Ale břeclavský Žurek ho vždy vychytal. Rozhodnutí nakonec přinesla šťastná trefa Sedláka. Oba nadcházející soupeře dělí v tabulce devět bodů. Na začátku sezony 2010/2011 vyhrála Břeclav nad nováčkem těsně 3:2.
Tip V. M.: 2

AZ Havířov – HC Uničov (17.11. 17:00)

Druhý celek tabulky přivítá na svém ledě ten poslední. Havířov plní roli černého koně celé soutěže a zatím sahá po nejvyšších umístěních. A přitom ve skrytu duše možná pomýšlí na návrat do soutěže, kterou vloni nedohrál. „Tento mančaft má na první ligu," tvrdí útočník AZ Jan Maruna. V posledním utkání Havířov porazil Prostějov 2:1. Uničovský trenér Tomáš Sršeň se rozhodl opět nazouti brusle a zařadil se tak mezi nejstarší hráče v soutěži. Ale svému týmu nepomohl, i přesto, že Uničov vedl 4:1. Náskok dokázal protivník z Frýdku-Místku dotáhnout, a následně zápas obrátit ku svému prospěchu. Zajímavý je určitě pohled do začátku této sezony. Vzájemný zápas obou mužstev příliš nezvládl nyní jasně favorizovaný Havířov. Vyhrál až v prodloužení 4:3.

HC Frýdek-Místek – VSK Technika Brno (17.11. 17:00)

Vítězně odjížděl tým Frýdku-Místku z Uničova. Diváci měli možnost vidět pěknou přestřelku. Kde frýdecko-místečtí hokejisté zvítězili stejným poměrem, jakým v prvním zápase zvítězil jejich soupeř (7:6). I když notnou dobu prohrával, tak vedení Uničova stáhl a nakonec vyhrál v základní hrací době. Technika po víkendu klesla na nepříjemné 13.místo. Ale ani ne tak svou zásluhou, protože měla právě volné kolo. Na diváky ve frýdeckomístecké hale určitě čeká zajímavý zápas, protože půjde o plných šest bodů. Už při pohledu do tabulky a nebo při pohledu na vzájemné zápasy z uplynulé sezony lze říci, že se bude hrát vyrovnané utkání. V vzájemných zápasech ze sezony 2009/2010 vyhrál na body Frýdek-Místek. Ukořistil sedm bodů, Technice Brno jich ponechal pět.

HC Zubr Přerov – HC Nový Jičín (17.11. 18:00)

V neobvyklý den se hrálo posledně v Orlové. Páteční zápas mezi Zubry a domácími Olejáři byl pro diváky velkým lákadlem. Střetly se v něm totiž dva týmy, které své poslední tři zápasy hrály se stejnými soupeři a ve všech naplno bodovaly. Nakonec všechny body zůstaly v Orlové naprosto zaslouženě. Zato Nový Jičín doma klopýtl. Tamní fanoušci měli možnost vidět první domácí prohrané utkání. A to proti Hodonínu, kterému se letos příliš nedaří. Ten zbraně ve špatně rozehraném duelu nesložil. V 57. minutě vyrovnal a v poslední minutě dokonce otočil skóre na konečných 3:2. Přerov má dvoubodový náskok na Nový Jičín, a tak znovu půjde o hodně. V minulém ročníku vybojoval více bodů Přerov.