Poslední zápas před přísným režimem nabídne bitvu ve středu tabulky

Poslední zápas před přísným režimem nabídne bitvu ve středu tabulky

Michal Krobot, pátek 19.11.2021
Draci ve středu klopýtli na ledě dalekých Litoměřic, ale nyní mají šanci opět zlepšit výchozí pozici. Na šumperský zimní stadion přijede HC Slavia Praha, která z posledních sedmi zápasů šest vyhrála. Šumperští drží proti pražskému celku velmi nelichotivou bilanci, jelikož tento tým v rámci první ligy ještě nikdy neporazili. Podaří se Drakům přepsat historii a poprvé zdolat tohoto pražského soka? To se dozvíme již v sobotu 20. listopadu od 17:00. Zároveň se jedná o prozatím poslední domácí zápas bez přísnějších vládních restrikcí, proto si přijďte pikantní utkání o to víc užít.

Sezóna Slavie je jako na houpačce

Mužstvo z hlavního města začalo nový CHANCE ligový ročník na jedničku, když v prvních šesti zápasech hned pětkrát vyhrálo, zde se mimo jiné odehrála i dramatická přestřelka se Šumperkem. Po této povedené části ale přišla série sedmi porážek v řadě a Slavia se najednou nenacházela v klidných postupových vodách. Po tomto krachu se celek pod vedením Jiřího Vebera opět vzpamatoval a následovala další řada výher. Nyní se Pražané nachází o dva body před Draky a v sobotním souboji tak půjde o hodně.

Kapitán týmu Denis Kindl letos posbíral 19 bodů za 7 gólů a 12 asistencí (Foto: Karel Švec).

Na ledě uvidíme souboj nejproduktivnějších hráčů celé ligy

Na straně domácích jsou pro fanoušky jména nejproduktivnějších hráčů známá, čemu ale bude parta kapitána Denise Kindla čelit? Do Škoda arény přijede jediný muž, který letos v CHANCE lize dokázal posbírat více bodů než nejlepší kanonýr Draků Lukáš Žálčík. Je jím jednatřicetiletý Tomáš Knotek, který během dvaceti zápasů stihl vstřelit 13 gólů a na 15 přihřát. Díky těmto bodům vévodí tabulce produktivity. Druhým hráčem v závěsu je Lukáš Žejdl, jenž si připsal 11 gólů a 8 asistencí. Nejproduktivnějším obráncem je potom Daniel Krejčí.

Jakub Březák v souboji s Ondráčkem (Foto: Karel Švec).

Poslední vzájemný zápas se nesl v duchu divoké přestřelky

Sobotní soupeři se v letošní sezóně už jednou střetli a pro Šumperské hokejisty to nebyly radostné chvíle. Do úvodní části Draci vstoupili špatně a od domácích dostali tři branky hned ze startu. Na konci třetiny se ale tehdy prosadil Macuh a odstartoval téměř dokonalý obrat. Šumperk se totiž během druhé periody dostal po třech gólech do vedení a na ledě dominoval. Jenže v poslední části přišlo pár chyb a na mladém šumperském mužstvu se projevila nervozita a mírná nezkušenost, která pravděpodobně rozhodla zápas. Slavia si tak v 5. kole připsala nad Draky cennou výhru. Vrátí Janečkovo mužstvo pražskému celku zářijovou porážku?

Poslední zápas skončil 5:4 pro Slavii (Foto: Karel Švec).

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 20. listopadu, 17:00

Místo utkání: Škoda aréna, Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz