Poslední utkání se Západem

Daniel Šváb, čtvrtek 13.12.2007
Š u m p e r k - Draci se v sobotu opět vydají na cestu. Tentokrát bude jejich putování podstatně kratší než to poslední. Šumperk jede změřit síly do Krkonoš s nováčkem z Vrchlabí. Vrchlabští si již na Šumperk brousí zuby a rozhodně nebudou chtít doma zklamat diváky. Draci ale jedou pro tři body. Žádná jiná možnost jim totiž nezbývá, pokud chtějí zachránit 1. ligu. Můžeme se tak opět těšit na dramatické utkání.

Poslední vzájemný zápas

První zápas s Vrchlabím se Drakům povedl. Zvítězili totiž 4:3 a ukončili sérii osmi zápasů bez bodu. Do utkání nastoupila nová hvězda Šumperka Marek Ivan. Dvakrát se mu podařilo prostřelit Pavla Faltu a na jeden gól přihrát. Nemůžeme zapomenout na Sašu Hyláka, který chytil nechytatelné a velkou měrou přispěl k výhře Draků. Šumperk dvakrát vedl. Vrchlabí dokázalo dvakrát vyrovnat. Ivan s Meluzínem ale navýšili skóre o další dvě branky a to už Vrchlabí nedotáhlo. Patnáct vteřin před závěrečnou sirénou zmrazil diváky gól Gengela, ale to bylo vše. Draci mohli slavit.

Střídavě oblačno

Minulý zápas Draci vyhráli. Za výhru 3:2 na nájezdy si ale připsali „pouhé“ dva body a na Prostějov navýšili ztrátu. Drakům se povedla první třetina, ve které vsítili dvě branky a soupeři nepovolili nic. Pak šel výkon dolů a Berounští začali kousat, až nakonec zatlačili Draky do kouta a necelé dvě minuty před koncem vyrovnali na 2:2. Skoro jisté tři body se tak rázem rozplynuly. Při nájezdech se ale štěstí přiklonilo k Šumperku a šestá série rozhodla o dvou bodech.

Rychlé Vrchlabí

Hokejisté Vrchlabí děsí soupeře. Ti svou rychlou hrou a hokejovým umem dokázali porazit Mladou Boleslav, Olomouc a dvakrát i Hradec Králové. V moravské skupině se Vrchlabí až tolik nedaří a až poslední tři zápasy se mu povedlo opět naladit na vítěznou vlnu. V posledním utkání v Třebíči stačil k vítězství pouhý jeden gól. Třebíč sice začala náporem a přesilovkami, ale první gól se podařilo vsítit vrchlabskému Kamilu Tvrdkovi v 18. minutě. Třebíč se do konce zápasu na odpověď nezmohla. Vrchlabí si tak odvezlo v Vysočiny plný bodový zisk. Navíc si gólman Vrchlabí Petr Ševčík zajistil další nulu a místo brankářské jedničky v týmu.

Kdo hraje za Vrchlabí?

Kromě Petra Ševčíka se o chytání černých kotoučů stará hlavně exliberecký Pavel Falta. Na soupisce Vrchlabí figuruje dalších osm jmen, které přišli právě z extraligového Liberce. Takže o kvalitách tohoto mužstva není pochyb. Nejproduktivnějším střelcem je Kamil Tvrdek, který do Vrchlabí zamířil z Karlových Varů. Na paty mu šlape Slovinec Rok Pajič. V dresu Vrchlabí se přestaví Patrik Beck a Petr Horčička, kteří šumperský tým znají i z druhé strany. Draci si budou muset dávat pozor hlavně na rychlost vrchlabských útočníků.

Odkazy

Online přenos

Zápas můžete opět sledovat prostřednictvím on-line komentáře na onlajny.cz. Zápas ve Vrchlabí tentokrát začíná až v 18:00.