Poprvé bez Hulvy. Pod vrcholky Jeseníků míří předposlední Kopřivnice

Poprvé bez Hulvy. Pod vrcholky Jeseníků míří předposlední Kopřivnice

Martin Schwarz, pátek 12.1.2018
Doma jsou Draci k nezastavení, ale venku jim to drhne. Naposledy se z výhry na ledě soupeře radovali 25. října. Neuspěli ani při středeční bitvě u Ďáblů z Nového Jičína, jimž podlehli těsně 2:3. Vedení klubu se situaci rozhodlo řešit, záporné venkovní výsledky odnesl koncem ve funkci trenéra Pavel Hulva. Sobotní duel s KOPŘIVNICÍ už Draci musí zvládnout bez něj. Mají před svými fanoušky na co navazovat, minule sestřelil 6:3 Valašské Meziříčí. Utkání Draci Šumperk – HC Tatra Kopřivnice startuje v sobotu 13. ledna od 17:00 hodin. Jestli nedorazíte osobně, můžete ho sledovat na severu onlajny.com a internetové televizi Life TV.

První zádrhel nastal už ve středu 3. ledna. Modrožlutí vyjeli autobusem do Opavy, na kolbiště posledního týmu tabulky druhé ligy – skupiny Východ. Jenže místo aby potvrdili roli papírového favorita, padli 1:3 a stali se prvním výběrem od října, který Slezan dokázal porazit. Následovalo sice domácí vítězství nad Valašským Meziříčím (6:3), avšak další zaváhání - v doposud posledním odehraném střetnutí - stálo místo zkušeného kouče Pavla Hulvu. Už bez něj Draci vyzvou šestou Kopřivnici, ta stále doufá v posun na pátou příčku.

Z pohledu průběžného postavení nevypadá Tatra jako nebezpečný soupeř, opak je nicméně pravdou. Šumperk se o tom několikrát sám přesvědčil. Kopřivnické vyzval pětkrát, uspěl pouze ve dvou případech, jednou doma a jednou venku. Moravskoslezský klub navíc patří (společně s Porubou) k jediným dvěma celkům, jež stačily za celou základní část obrat Draky na jejich ledě o všechny body. Psal se 22. listopad, když Hulvovi svěřenci hráli s Kopřivnicí ještě na konci třetí třetiny 1:1. Chvíli před sirénou ale hosté zasadili rozhodující úder, poslali kotouč za překvapeného Vlastimila Lakosila a bylo hotovo. Když ovšem stejná parta zavítala na šumperský zimák v prosinci, měření sil skončilo jasně 5:0 pro Draky.


Naposledy Draci smetli Kopřivnici 5:0. Mezi střelce se zapsal i Jakub Řezáč
foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)

Tým kolem kapitána Tomáše Sedláka se musí mít na pozoru před současnou kopřivnickou formou. Tatra od 30. prosince neprohrála ani jeden zápas, postupně našla recept na Valašské Meziříčí (3:2), Nový Jičín (4:3 po samostatných nájezdech) i Opavu (5:2). Dvě posledně zmíněné výhry vydolovala mimo domácí prostředí, čímž si vylepšila jinak zápornou venkovní bilanci. Kopřivnice má stále na čem pracovat, hned po Slezanu dostává nejvíce branek (121), zejména nedůsledná obrana je jedním z hlavních důvodů, proč často ztrácí důležité body.

Šumperk i vinou středeční prohry v Novém Jičíně (2:3) ztratil v tabulce kontakt s druhým Hodonínem, v tuto chvíli mu na Drtiče chybí sedm bodů. Před fanoušky Ďáblů se ze strany modrožlutých prosadili obránce Petr Gewiese (4 + 12) a nejproduktivnější hokejista kádru Jiří Půhony (21 + 26), který je s jednadvaceti góly také nejlepším střelcem. Následují ho Daniel Vachutka (15 + 25), Michal Vymazal (5 + 31) a Lukáš Králík (13 + 17). Z obránců se nejlépe daří Tomáš Sedlákovi (11 + 22) a Jakubu Schejbalovi (7 + 16).

Skvadru Draků dostal po odchodu Pavla Hulvy prozatím na starosti zkušený útočník a dosavadní hrající asistent Zdeněk Novosad, ten mužstvo povede během tréninků, o dalším vývoji na postu šumperského trenéra bude teprve rozhodnuto. Přijďte Šumperské podpořit v honbě za dalšími body do tabulky. Není čas polevit, ze čtvrté příčky se nebezpečně tlačí Nový Jičín. Utkání Draci Šumperk - HC Tatra Kopřivnice začne v sobotu 13. ledna od 17:00 hodin na zimním stadionu v Šumperku. Pakliže nedorazíte osobně, lze mač sledovat i na serveru onlajny.com a internetové televizi Life TV.

Draci Šumperk - HC Tatra Kopřivnice

13. 1. od 17:00 hodin | Zimní stadion Šumperk | Šumperk
vstupné: 50 Kč
textový přenos: onlajny.com
video přenos: LifeTV

Sestavy z posledních utkání

Šumperk: Lakosil (Svoboda) - Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák - Novosad, Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský.
Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Mrowiec, Krutil, Bail, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola.