Pohled do archivu: Před pěti lety se zrodila historická první výhra nad HC Olomouc

Redakce, pátek 24.10.2014
Už je tomu pět let. Vzpomínáte? Draci před sedmnácti sty diváky porazili na svém ledě krajského rivala z Olomouce, byť po nájezdech, 2:1. Zrodila se tak první historická soutěžní výhra šumperského hokeje nad tím olomouckým. Ze současného kádru pamatuje tehdejší výhru pouze Tomáš Sedlák. Draci přitom celé utkání prohrávali 0:1 gólem Brančíka, ale sedm minut před koncem srovnal za bouřlivého řevu diváků Orsava, aby v nájezdech rozhodl Jakub Hulva.

Ten zápas potvrdil, že duely Šumperka a Olomouce jsou pro fanoušky obou klubů něčím víc. Z Hané dorazila na Tyršův stadion velmi početná skupina fanoušků, domácí tradičně zaplnili ve slušném počtu zbytek tribun. A hokej, byť nabídl jen dva góly ze hry, se servíroval velmi nadstandardní.

Hosté se radovali již v šesté minutě po dorážce Richarda Brančíka, Olomouc pak v úvodní třetině byla mírně aktivní. Ale náskok nezvýšila, v závěru se netrefil ve velmi slibné šanci Matěj Pekr, tehdy ještě hráč šumperského týmu. Ve druhé třetině gól nepadl, srovnání přišlo až v 53. minutě, kdy skóroval Jakub Orsava, nyní člen základního kádru extraligového Třince. Posledních sedm minut třetí třetiny se dohrávalo v pekelné atmosféře, s vědomím hráčů, že každá chyba by se teď mohla stát fatální.

Gól ze hry již nepadl. A tak došlo na nájezdy, ve kterých v prvních dvou sériích gól nepadl, postupně Vosátko, Davídek, Podešva a Ministr neuspěli. Až v úvodu třetí série se trefil Hulva a olomoucký Polodna musel dát. Hyláka prostřelil a radost domácích fanoušků i hráčů se tak o pár chvil odložila. Sám Polodna hned vzápětí vyrazil znovu vůči Hylákovi, tentokrát jej ale mág v šumperské brance vychytal. Naopak Hulva potvrdil pověst specialisty, Žigárdyho překonal a první historické vítězství šumperského hokeje nad Olomoucí bylo na světě.