Pod lupou: Karel Plášek se v zápase s Ústím blýskl gólovými nahrávkami

Jaroslav Svoboda, Zuzana Košťálová, pondělí 31.10.2011
Š u m p e r k - Velmi náročný duel čekal v sobotu 29. října na šumperské hokejisty. V posledním říjnovém kole přivítali Ústecké Lvy a i přes velmi nadějnou první třetinu, ve které často dostávali Draci soupeře pod tlak, nakonec odešli z ledu poraženi krutým výsledkem 3:7. Dvěma asistencemi se na výsledku podílel i křídelní útočník prvního Meluzínova útoku KAREL PLÁŠEK, jehož jsme si vzali "pod lupu" a provedli statistický rozbor jeho výkonu ze zmiňovaného utkání.

- Pláškův syn, také Karel, hraje závodně hokej i florbal

Na ledě strávil Karel Plášek patnáct minut (bez sedmi vteřin), přičemž byl v souboji s ústeckým celkem vidět. A to již v samotném úvodu, kdy po Pláškově samostatné akci nakonec skóroval Roman Meluzín. Plášek se po celé utkání neúnavně tlačil do volných prostorů, hledal si pozice ke střelbě a třikrát také v zápase vyprášil chrániče ústeckého gólmana Francouze. Nejblíže ke vstřelení branky byl v polovině zápasu, ale z ideální pozici nezamířil přesně. Kromě střeleckých pokusů také Plášek poměrně úspěšně rozdával přihrávky svým spoluhráčům. Úspěšnost nahrávek v zápase činila přesně 75%.

Postřehy ze zápasu

3:15 - asistence - Karel Plášek objel ústeckou branku, místo zakončení však volil přihrávku na Romana Meluzína, který nedal Francouzovi v ústecké brance šanci!
20:06 - jak utržení vletěli Draci do druhé třetiny a hned po Meluzínově vítězném buly se tlačil do zakončení Cink. Neuspěl, odražený kotouč se však posunul k Pláškovi, který, kdyby to tušil, mohl zakončovat prakticky do prázdné branky. Puk se mu však zamotal pod brusle...
23:36 - Tesaříkovu bombu tečoval Plášek velmi nepříjemně, Francouz na poslední chvíli srazil kotouč těsně vedle
30:09 - Plášek znovu proti Francouzovi, ten jej vychytal v ideální pozici. O to víc mohla šumperského útočníka spálená šance mrzet, když hned vzápětí Draci dvakrát během pár vteřin inkasovali
40:31 - situace velmi podobná té předcházející první brance. Plášek znovu vlétl do třetiny hned od jejího úvodního buly, opět se obtočil kolem branky a znovu z jeho zavezení kotouče před brankoviště mohl těžit Roman Meluzín. Tentokrát ale Francouz pokus dvojnásobného mistra světa vykryl
43:33 - asistence - Karel Plášek si připisuje druhou asistenci v utkání. Po jeho střele se dostává kotouč k Aleši Holíkovi, který následně propálil bezmocného Pavla Francouze. Plášek si u gólu připisuje druhou asistenci, mezičlánkem v kombinaci byl Roman Meluzín