Po týdnu opět doma! Šumperskou ŠKODA arénu navštíví kolínští Kozlové

Po týdnu opět doma! Šumperskou ŠKODA arénu navštíví kolínští Kozlové

Vanessa Vařeková, pátek 25.11.2022
Šumperští hokejisté udělali v posledních dvou kolech důležité kroky k záchraně Chance ligy. Nejprve dokázali porazit trápící se Slavii a následně udolali i rozjetý Frýdek-Místek. Úspěšně se tak vzdálili od poslední sestupující příčky, na kterou mají náskok už deset bodů! Nyní je však potřeba poctivě pracovat dál. Zvedající formu mohou svěřenci Lukáše Majera potvrdit v další bitvě, která se uskuteční před zraky šumperských fanoušků. V sobotu 26. listopadu zavítá do ŠKODA arény nejbližší pronásledovatel Šumperka, SC Marimex Kolín. Kozlové mají s Draky nevyrovnané účty z posledního souboje, když nesmyslně promrhali solidní náskok a utkání nakonec prohráli. Navíc do Šumperka přijedou povzbuzeni vysokou výhrou nad Jihlavou. Jenomže Draci do zápasu rovněž vstoupí s pořádnou dávkou motivace po dvou úspěšných kláních. Jedno tak jisté je, čeká nás velice zajímavá bitva, u které rozhodně nesmíte chybět. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
SKUPINA ČEZ

Kolín odstartoval sezónu fantasticky, poté ale nastal obrovský propad

Zlín, Litoměřice, Prostějov, Třebíč nebo Vsetín. To je výčet horkých kandidátů na přímý postup do čtvrtfinále play off Chance ligy, které Kolín dokázal porazit. Díky těmto cenným skalpům se Kozlové drželi v úvodu soutěže na předních příčkách tabulky. Pak ale nastal zlom a Kolín se rázem začal propadat. Svěřence Jana Šťastného musí mrzet především prohry s týmy z chvostu tabulky, které by měli porážet, ať to jsou Pardubice B, Šumperk nebo Slavia.

Kozlové v dosavadním průběhu soutěže nasbírali 28 bodů, což jim stačí na pouhé 12. místo. V domácím prostředí jsou téměř k neporažení, na venkovních kluzištích by ale měli zabrat, neboť tam jsou zatím nejhorším celkem ligy. Z posledních šesti odehraných kol slavil Marimex pouhé dvě výhry, není tedy divu, kdyby na tým padla deka. Nicméně v posledním odehraném souboji si Kolín poradil s Jihlavou, kterou porazil vysoko 6:1. To by pro hráče mohl být jakýsi odrazový můstek k lepším výsledkům. Zda se tak opravdu stane, to však napoví až následující zápasy.

Kolínu to venku nelepí. Stane se jim venkovní kluziště opět osudným nebo tohle prokletí konečně zlomí? (Foto: Dominik Mihailescu)

Nejnovější posily Kozlů i jeden odchod. Jak to v kádru aktuálně vypadá?

Krátce po oznámení odchodu útočníka Lukáše Nedvídka do Šumperka, přišel Kolín s náhradou. V týmu přivítal šikovného Fina, Markuse Korkiakoskiho, který se po neúspěšném angažmá v Polsku rozhodl vrátit do prvoligových vod. V šesti střetnutích už stihl dát dvě branky a na další dvě ještě nahrával. Zda našel svoji ztracenou formu, ale ukáže až čas. Vedení Kolína pak hledalo posily zejména do obrany. Z mladoboleslavské juniorky dostal příležitost v A-týmu Kozlů teprve devatenáctiletý Karel Křepelka. A aby toho nebylo málo, defenzívu ještě vyztužili další dva beci. Do mateřského klubu se po polské štaci vrátil Tomáš Jelínek a z konkurenčního Prostějova potom Kolín získal pětadvacetiletého Josefa Zajíce. Každá mince má však dvě strany a ačkoliv klub posiloval zejména obranu, citelná ztráta přišla v útočných řadách. Tým se totiž rozhodl opustit zkušený třicetiletý hokejista Václav Jankovský, který upřednostnil kombinaci druholigového hokeje s civilním zaměstnáním.

Král s Veselým táhnou Kolín a Morong ukončil dvacetizápasové čekání na gól rovnou hattrickem

Šestadvacetiletý útočník dostává svému jménu a v Kolíně doslova kraluje. Zdeně Král má na svém kontě už 23 bodů (6+17) a patří mezi nejproduktivnější hráče celé ligy. Hned za ním se s 19 body nachází osmadvacetiletý Jan Veselý, kterého konečně netrápí žádné zdravotní komplikace a letošní sezónu si užívá plnými doušky. S jedenácti vstřelenými góly patří k nejlepším střelcům soutěže a mimo Kolín také vypomáhá extraligovému Mountfieldu HK. Nejvytíženějším a zároveň nejúspěšnějším obráncem je Zdeněk Čáp (1+12), jenž na ledové ploše stráví v průměru přes 24 minut! Pěkný příběh napsal v posledním odehraném kole proti Jihlavě Matěj Morong. Přesně dvacet utkání čekal na gól, ale marně. V tom jednadvacátém ho ale trenéři přesunuli do první lajny, kde to dlouhé čekání zlomil, a rovnou hattrickem!

Draci v Kolíně předvedli fantastický obrat a zvítězili 5:3. Podaří se jim skolit Kozly i ve druhém vzájemném střetnutí? (Foto: Věra Václavková)

Z kabiny Draků: Lukáš Motloch opouští mužstvo a stěhuje se do nejvyšší polské soutěže

Šestadvacetiletý univerzál Lukáš Motloch přišel do Šumperka v době, kdy se trenéři museli obejít bez šikovného Ludvíka Rutara, který se vážně zranil. V dresu Draků odehrál celkem devět utkání, ve kterých sice vyšel bodově naprázdno, přesto týmu velmi pomohl, ať už v obraně nebo v útoku. Pak ale přišlo zranění, které Lukáše z dalších střetnutí bohužel vyřadilo. „Chtěl bych za klub a trenérský tým poděkovat Lukášovi za pomoc našemu týmu, když nám bylo při citelných zraněních nejhůře. Lukáš udělal velmi dobře svoji práci. Řešili jsme, i vzhledem ke zranění Lukáše během tréninku v repre pauze, jak dál a rozhodli jsme se v kontraktu nepokračovat. Je velká škoda, že jsme na Lukášovo jméno nenarazili během léta při skládání týmu, jelikož byl u nás v těžké situaci. Musel produkovat hned, bez nějakého času na adaptaci, který v našem stylu práce hraje klíčovou roli. Přesto budu velmi rád, když se naše cesty v budoucnu opět zkříží a přeji mu jen to nejlepší v Polsku. Ještě jednou děkujeme za práci pro náš klub,“ vyjádřil se k odchodu Lukáše Motlocha šumperský lodivod Lukáš Majer a s velkým vděkem mu popřál hodně štěstí do budoucna.

Lukáš Motloch opouští šumperské řady a míří do nejvyšší polské souteže. (Foto: Věra Václavková)

Informace pro hostující fanoušky

Pro hostující fanoušky je vstup povolen bez viditelných symbolů a příslušnosti ke klubu (dres, šály, čepice apod.) Vlivem rekonstrukce Škody arény a stavebních dispozic je sektor hostů zrušen. O tomto opatření byly všechny kluby a svaz informovány.

Informace o utkání

Termín utkání: sobota, 26. listopadu, 17:00

Místo utkání: ŠKODA aréna Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz